Karla (31): Tchyně se od začátku chovala k vnučce vlažně. Vysvětlení, proč tak činí, mě rozbrečelo

Příběhy o tchánech a tchyních: Tchyně se od začátku chovala k vnučce vlažně. Vysvětlení, proč tak činí, mě rozbrečelo
Zdroj: Freepik

Karla je maminkou dcery Kačenky teprve měsíc, přičemž dodnes se zotavuje z náročného porodu. Tchyně na její stav nicméně vůbec nebere ohledy a Karle jako bonus vyčetla, že neporodila syna.

Adéla Šťastná
Adéla Šťastná 16. 05. 2024 13:00

S manželem Jardou jsme se celé těhotenství těšili na den, kdy bude naše vymodlené miminko s námi.

Cesta k mateřství nebyla jednoduchá, stejně jako porod

Několik let se mi nedařilo otěhotnět. Už jsme byli objednáni na další zákrok v centru asistované reprodukce, když jsem po návratu z dovolené zjistila, že jsem těhotná. S Jardou jsme se dohodli, že se necháme překvapit, zda se nám narodí holka, nebo kluk. Oba jsme ve skrytu duše toužili po holčičce, ale prioritou pro nás bylo, aby bylo miminko zdravé.

Moje těhotenství probíhalo bezproblémově. To bohužel nemohu říct o porodu. Zažila jsem si dvacet hodin silných bolestí, porod nepostupoval tak, jak by měl, a nakonec jsem musela podstoupit císařský řez. Po pár dnech jsem navíc musela na operaci znovu. Měla jsem zánět dělohy a dutiny břišní.

Tchyně se od začátku chovala k vnučce vlažně

Obtížnou rekonvalescenci po porodu jsem se snažila brát sportovně a věřila, že se dám brzy do pořádku. Jarda se o mě skvěle staral, mohla jsem si dovolit většinu času ležet v posteli s dcerou a odpočívat. "Lásko, jsem na tebe tak pyšný. Moc ti děkuji za Kačenku," objímal mě často Jarda. Jediným mrakem na našem nebi byla Jardova matka, moje tchyně.

Zatímco moji rodiče byli vnučkou nadšení, Jardova maminka byla už při návštěvě v porodnici zaražená. Na Kačenku se letmo podívala, nechtěla ji ani pochovat. Zdržela se jen chvilku a spěchala domů. Nechala v porodnici dokonce i tchána, který si Kačenku láskyplně choval.

Tchyně mi vyčetla, že jsem neporodila pokračovatele rodu

Moji rodiče nás navštěvovali několikrát do týdne. Vždy dovezli jídlo, a dokonce nám zaplatili úklidovou firmu, abych nemusela myslet ještě na údržbu domácnosti. Za tuto pomoc jsem byla vděčná. I po měsíci mě bolelo celé břicho a byla jsem slabá jako moucha. Tchyně se u nás za celou dobu neobjevila. Psala zprávy Jardovi, kde se o vnučku vlažně zajímala. Měla jsem dost starostí sama se sebou, a tak jsem její podivné chování pustila z hlavy.

Včera odpoledne jsme s Jardou leželi na gauči, když někdo zazvonil. Přišla tchyně. Na Kačenku se podívala a zhodnotila, že hezky prospívá. Potom se otočila na mě a povídá: "Už měsíc bojuju sama se sebou. Nedokážu skousnout, že jsi nám neporodila vnuka, pokračovatele rodu. Někoho, kdo ponese naše jméno. Zklamala jsi mě. Respektovala jsem, že si tě Jarda vybral za manželku, ale nikdy jsem si tě nezamilovala." Po jejím monologu jsem se rozbrečela. Jarda vstal, chytil matku za paži a vyvedl ji z bytu. Slyšela jsem, jak jí rázně řekl, že očekává, že se mi omluví. A dokud se nebude chovat normálně, není u nás vítána. Celou noc jsem z tohoto zážitku nespala.

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Superstar Alžběta Kolečkářová o smrti milovaného partnera: První půlrok jsem jenom brečela a bránila naše děti

Superstar Alžběta Kolečkářová o smrti milovaného partnera: První půlrok jsem jenom brečela a bránila naše děti

Související články

Další články