Lucie (22): Těšila jsem se na milostná dostaveníčka v soukromí. Nahluchlý soused mi ale udělal čáru přes rozpočet

udivená, překvapená, zaskočená
Zdroj: Freepik

Lucie studuje vysokou a nejeden spolužák jí závidí vlastní byt. V den, kdy jí ho strýček předal, Lucie jásala. Kromě potřebného klidu a soukromí se jí totiž rýsovala i možnost pozvat si na noc přítele. Jenže jak se ukázalo, její byt disponuje vším možným, jen ne klidem.

Michaela Karásková
Michaela Karásková 03. 01. 2024 18:00

Vedle mě bydlí postarší soused, trpící stařeckou vadou sluchu. A svůj stav odmítá řešit. Naslouchátko se mu prý rozbilo, k doktorovi jít nechce a do toho je letitým milovníkem rádia a televize. Upřímně, mít program „zadarmo“, nemusí být k zahození, ale ne vždy je pro zvukovou kulisu vhodný okamžik. Zvlášť ne ve chvíli, když se s partnerem oddáváte sexu.

Těšila jsem se, jak budu hostit kamarádky i milence

V garsonce na kraji města bydlím od maturity. Získala jsem ji od strýčka, který přesídlil do zahraničí, a na nájmu se prozatím podílím s rodiči. Z bytu mám radost a už od prvního okamžiku jsem si představovala, jak si v něm kromě večírků s kamarádkami budu dopřávat milostná dostaveníčka. Jenže jsem dlouho žádného přítele neměla.

Proto když zrovna nebyly zkoušky, pořádala jsem doma dámskou jízdu. Kamarádek, před nimiž jsem se chtěla vytáhnout, byl pořád zástup. Až na vysoké jsem poznala Kamila. Pohledný, o dva roky starší student téhož oboru jako já, si o známost přímo říkal. Podařilo se a začali jsme spolu chodit. Okamžik vhodný pro vysněnou návštěvu se blížil.

Nahluchlý soused mi udělal čáru přes rozpočet

Současně se však začalo dít i cosi dalšího. Jednou v noci jsem se učila a náhle na plné pecky zaslechla: „Spadla klec, ruce nad hlavu!“ Napřed jsem se lekla, ale záhy mi došlo, že jde o hlasitě puštěnou televizi. Že mám za souseda nedoslýchavého staršího pána, jsem věděla, a televizi od něj občas slyšela, jenže nyní šlo o zcela jiné decibely. Hlasitost kriminálky, kterou sledoval, byla tak vysoká, jako bych ji měla puštěnou v ložnici. Smála jsem se. Avšak smích se měl brzy přetavit v zoufalství.

František totiž na zvuku neubíral a já se stala spoluposluchačkou jeho pořadů. Nejhorší situace byla o víkendu, kdy jsem se chtěla prospat, zatímco on vstával v sedm a hned zapnul televizi nebo rádio.

Sex nám narušil přírodovědným dokumentem

Mezitím postoupil i nesmělý vztah s Kamilem. Pozvala jsem ho k sobě domů, ale nedomyslela, že nám bude za zdí dělat kulisu Franta. Byla sobota večer a vše vypadalo dobře. Ticho a klid, takže jsme se s přítelem pustili do „akce“. Jenže pak, přímo do nejlepšího, se ozval zvuk přírodopisného dokumentu.

Navíc šlo o nějaký „lechtivý“ díl, protože vypravěč při něm popisoval, jak samečci jakéhosi druhu přistupují v přírodě k rozmnožování, aby byli úspěšní. Oni možná byli, zato naše „akce“ se pro záchvat smíchu „zasekla“. Kamil poté odešel a na další pozvání už nekývl.

Soused prý slyší dobře a já si mám hledět svého

Zatímco Franta „žhavil“ ovladač a já musela poslouchat vše od dechovky až po zprávy, vstoupil do mého života další muž. Jakub. „Nic není nekonečné, ani smůla,“ říkala jsem si a těšila se, až budeme o samotě, protože stejně jako před ním Kamil, i on bydlel s rodiči.

V den rande šlo všechno jako po másle. Jenže pak znovu zasáhl osud, respektive soused Franta. Tentokráte si do naší intimní chvilky pustil dechovku. Tu jsme sice přešli, ale pak rozezvučel televizi a v ní pořad o nechtěných těhotenstvích. To byl konec. Kuba si dokonce myslel, že jsem to celé zařídila naschvál. Po pár týdnech jsme se rozešli a já konečně dostala odvahu jít hlučnému sousedovi vynadat. Jenže marně. Franta mi odvětil, že slyší dobře, naslouchátko prý už nepotřebuje a že si mám hledět svého.

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Související články

Další články