Lechtivý experiment Margaret Lovatt: Kvůli uspokojování delfína se stala hvězdou časopisu pro dospělé

Margaret Howe Lovatt a její experiment s delfíny: Kvůli jejich uspokojování se stala hvězdou časopisu pro dospělé
Zdroj: Unsplash

Myslíte si, že veškeré výzkumy se musí odehrávat ve striktně seriózním prostředí? Tak to jste zřejmě ještě neslyšeli o vědkyni jménem Margaret Howe Lovatt, která se dostala na stránky lechtivého časopisu Hustler za údajný styk s delfínem.

Kamil Šivák
Kamil Šivák 05. 10. 2023 11:00

Přírodovědkyně Margaret Howe Lovatt se v roce 1963 dozvěděla od svého švagra o tajné laboratoři s delfíny. Na Panenských ostrovech se sice narodila, ale netušila, co se nachází na jejich opačné straně. Tam se pak seznámila s britským antropologem a lingvistou Gregorym Batesonem, který jí představil tři "pokusné subjekty" - Pamelu, Sissy a Petera.

Komunikace mezi delfíny a lidmi

Neobvyklou laboratoř navrhl neurovědec Dr. John Lilly, který věřil, že delfíni mohou skrze dýchací otvory komunikovat se svým okolím. Dokonce o této teorii publikoval v roce 1962 knihu. V ní nastínil vývoj budoucnosti, který počítal s tím, že se delfíni naučí mluvit anglicky. Díky tomu dostane jejich zástupce křeslo v OSN, kde by mohl za mořské savce světu odhalit jejich vlastní pohled na historii, ekonomii a současné dění.

Z bláznivého nápadu se stalo zařízení financované NASA. Pro Margaret to byl ráj na Zemi. S delfíny trávila spoustu času. Pomocí speciálních lekcí se s nimi snažila vytvořit jakési pouto. To je mělo povzbudit k vydávání zvuků připomínajících lidský hlas. S postupem času se rozhodla, že bude v laboratoři i spát. Chtěla u nich být neustále, jako matka u svého dítěte.

Delfín Peter

Pro tři měsíce dlouhý experiment si Margaret vybrala delfína jménem Peter. Ten se tak musel, narozdíl od Pamely a Sissy, zapojit ještě do trénování "mluvy". Plán byl takový, že Margaret bude s Peterem nepřetržitě šest dní v týdnu. V neděli bude vrácen do nádrže s ostatními dvěma delfíny. Nutno ale dodat, že to s ním někdy bylo náročné.

Jako dospívající samec myslel jenom na rozmnožování. Vědkyni se tak měl otírat o koleno a ruku. Když ho dali do nádrže se Sissy a Pamelou, byl ještě více říčný. Na nic jiného se nemohl soustředit. A tak se Margaret rozhodla udělat hodně nestandardní věc. Začala Petera uspokojovat ručně. Jakmile se uvolnil, bylo možné dále pokračovat v lekcích.

Nebylo na tom nic zvráceného ani zoofilního. Zde jednoduše účel světil prostředky. Navíc to nedělala nikdy o samotě. Vždy za přítomnosti svých kolegů. Veřejnost na to ale nahlížela zcela jiným způsobem. Časopis Hustler publikoval na konci sedmdesátých let článek o mezidruhovém sexu doplněný o ilustraci nahé ženy, jenž se drží na spodní straně delfína. Bulvární článek doprovázel komentář doktora Lillyho o delfíní erekci a páření. Nechybělo ani svědectví ženy, která zůstala raději v anonymitě. S delfíny se měla spustit až 900 krát. Není divu, že se toto vydání prodávalo po tisících.

LSD

Kromě masturbace byl experiment kontroverzní také tím, že bylo delfínům podáváno LSD. Nemělo na ně však žádný vliv. Výsledek? Delfíni ne a ne promluvit. A trip? Taky nic. Nedostatek požadovaných výsledků utnul financování. Zvířata tak byla přemístěna do zařízení na Floridě. A zde se bohužel, až později, objevil účinek podávaných drog. Peter spáchal sebevraždu. Jiné zdroje uvádějí, že neunesl odloučení od Margaret. Ať už to bylo jakkoli, bylo to celé dost šílený nápad.

Zdroje informací:
Wikipedia.org: Margaret Howe Lovatt
Historicmysteries.com: Margaret Howe Lovatt: Dolphins, LSD and a Lot More

Zuzana Zlatohlávková z Dobré ráno, Brno! odhalila soukromí: Ve své chýši praktikuje čínskou medicínu, jehličky píchá i dětem

Zuzana Zlatohlávková z Dobré ráno, Brno! odhalila soukromí: Ve své chýši praktikuje čínskou medicínu, jehličky píchá i dětem

Související články

Další články