Martina Viktorie Kopecká žije se ženou: Pro farníky jsem byla v kategorii stará panna a neprovdatelná, svěřila Lifee

Martina Viktorie Kopecká žije se ženou: Pro farníky jsem byla v kategorii stará panna a neprovdatelná, svěřila Lifee
Zdroj: Lifee/Na kafeečko
Farářka Martina Viktorie Kopecká byla hostem talk show Na kafeečko. Farářka Martina Viktorie Kopecká slouží u Církve československé husitské.Farářka Martina Viktorie Kopecká teď přiznala, že žije se ženou.Farářka Martina Viktorie Kopecká učinila svůj coming out prostřednictvím své nové knihy Zpověď farářky.+ 5 fotek+ 6 fotek

Farářka Martina Viktorie Kopecká (37), kterou známe také z taneční soutěže StarDance, učinila coming out prostřednictvím své nejnovější knihy. Přiznala, že žije se ženou. V talk show Na kafeečko promluvila s Miluškou Bittnerovou o tom, jak těžké je, když se jí farníci ptají na manžela a na děti. Jak své vztahy prožívá a jaký je její názor na celibát?

Veronika Nováková
Veronika Nováková25. 09. 2023 12:55

Farářka Martina Viktorie Kopecká (37) se rozhodla jít s kůží na trh, a to prostřednictvím své nejnovější knihy Zpověď farářky. Na svém instagramovém profilu přiznala, že se dlouho nemohla smířit s tím, že o svých vztazích nemluví pravdu. "Zas a znova přede mnou stály stejné úkoly, kterým jsem neutekla. Rozbalila jsem krabici s nálepkou 'křehké, neklopit' a postupně se snažila upřímně vyrovnat s jejím obsahem," ​vzkazuje svým fanouškům.

Martina Viktorie Kopecká učinila coming out

S uvedením své nové knihy promluvila o soukromí a přiznala, že žije se svou partnerkou Andreou. "V souvislosti s novinkou jsem také ráda, že dotazy už budou více mířit k realitě. Zmizí například otázka, jak bych si představovala vysněného manžela," uvedla sympatická farářka v rozhovoru pro Novinky.cz. "Mnoho neděl jsem poslouchala: my se za vás, paní farářko, modlíme, abyste už konečně měla manžela. Jsem ráda, že budu moci říci: v osobním životě jsem šťastná."

Sexuální život je duchovní záležitostí

V rozhovoru s Miluškou Bittnerovou už před časem přiznala, že od začátku věděla, že celibát nebude její cestou, a že se považuje za člověka, který je vztahový. "Nemyslím si, že by sexuální život byl o něco méně duchovní, než cokoliv jiného v životě prožíváme. A vlastně to pro mě bylo i hodně důležité – abych se mohla vdávat a mít děti, kdyby na to nedejbože přišlo, abych se mohla také rozvádět," vysvětluje farářka, jejíž Církev českobratrská husitská tohle všechno umožňuje.

Farníci ji zařadili do kategorie stará panna

Podstatné pro ni také je, aby její lásku přijali farníci. "V létě mi bude 37 let a ještě před třemi lety se mě farníci ptali, kdy už budu mít toho manžela a děti. To bylo úsměvné. S 35. rokem jakoby spadla klec a už se nikdo neptá," říká Martina Viktorie Kopecká, která nikdy netoužila žít v osamění. Svým farníkům ale skutečnou pravdu tajila. "Myslím, že už jsem v kategorii stará panna nebo neprovdatelná. Je to citlivé," přiznala Martina v talk show Na kafeečko letos na jaře.

Partnerka Andrea jí přinesla souznění

Svého ideálního partnera tehdy Milušce popsala především jako osobu, u které najde souznění. "Nehledám člověka, který bude neoblomně věřící. Potřebuji vědět, že to je to ono a je to láska," popisuje farářka lásku, kterou nakonec našla v osobě své partnerky Andrey. "Potřebuji akord. A aby došlo k akordu, musejí být obě složky trochu jiné, aby se doplňovaly."

Děti možná nestihnu mít

Aktuálně řeší Martina Viktorie Kopecká také otázku dětí. "Nejsem žena, která by nutně a hned potřebovala mít děti – a možná je kvůli tomu ani nikdy mít nebudu. To je otázka, kterou také řeším a nikdo nemládne," posteskne si sympatická farářka. Výhodou celibátu podle ní je, že se nemusíte o své milované strachovat. "Také je zajímavé, když jdu sloužit svatbu. Všichni jsou načinčaní, snoubenci jsou zamilovaní – a vy máte doma třeba krizi. Je těžké, když před takovou svatbou pošlete milovanému zprávu a nepřijde vám odpověď. Nebo přijde a je hrozná," popisuje farářka své trable s láskou.

Související články

Další články