Móda pro 70+ podle Jany Švandové: Miluje syté barvy, šaty do áčka a výrazné doplňky

Móda pro 70+ podle Jany Švandové: Miluje syté barvy, šaty do áčka a výrazné doplňky
Zdroj: Herminapress/ koláž Lifee
Jana Švandová má v  tyto nadýchané midi šaty s balonovými rukávy zjevně v oblibě. Známe je totiž už z filmového festivalu v Karlových Varech, kde je vynesla na červený koberec slavnostního zakončení v roce 2022. Tehdy k nim nazula nepřehlédnutelné balerínky Salvatore Ferragamo se zlatou přezkou, které patří k stěžejním kouskům jejího šatníku.Nově se ve stejném, byť aktuálně modifikovaném modelu objevila před pár dny na premiéře filmu Matka v trapu. Pod šaty si tentokrát oblékla průsvitný top s dlouhými rukávy a vdechla jim tak zcela nový život. Dekolt, který kryje průsvitná textilie, dal prostor vyniknout i výraznějšímu šperku.Kontrastní kombinace patří k hereččiným oblíbeným. Tady zvolila místo bílé barvy topu příjemný lomený odstín  slonovinové a rázem tak z obligátní černobílé kombinace vykouzlila neokoukanou variaci se saténovým bluzonem.+ 15 fotek+ 16 fotek

Styl herečky Jany Švandové (76) je všechno, jen ne nudný. Její šatník lze také nazvat ukázkově kapsulovým. Našla si totiž osvědčené střihy a také konkrétní módní kousky, které neváhá opakovaně stavět do nových kombinací. V čem tkví tajemství její elegance? 

Jana Elfmarková
Jana Elfmarková 26. 02. 2024 08:00

Okouzlující dáma Jana Švandová v módě stále neváhá experimentovat. Sice ji často uvidíte v černé či černobílé kreaci, když ale sáhne po barvě, nikdy to není žádná nenápadná nuda, ale rovnou pořádně výrazný odstín. A ten vždy volí s citem sobě vlastním tak, že výsledek dopadá famózně.

Příkladem jsou kobaltově modré nadýchané šaty, oranžové košilové šaty nebo další hereččiny oblíbené barevné solitéry, které si můžete prohlédnout níže v galerii.

Doplňky jako stylová tečka jednoduchého modelu

A stejně citlivě sahá Jana Švandová i po vhodných doplňcích. Když se rozhodne pro variaci tón v tónu, neváhá jí přidat drobný “rušivý” detail, který její outfit skvěle podtrhne. Najdete jej třeba na špičkách střevíčků, na kabelce nebo v podobě nápadného barevného náramku.

Jana Švandová je prototypem dámy

Když se rozhodne pro neutrální barvy, drží se Jana Švandová výběru přírodních materiálů a střihů, které lze jednoduše pojmenovat jako ležérní. Nedá dopustit na extravagantněji střižená saka, propínací svetříky do pasu nebo košile s netypickou rozhalenkou a výraznými manžetami. S jejím vkusem ale krásně spolupracují i modely, které byste na jiných dámách jejího věku považovaly za přehnaně usedlé nebo naopak výrazně avantgardní. V oblibě má třeba áčkové šaty s balonovými lemy.

Janě Švandově nejen v odívání náleží výsada, kterou by se ráda pyšnila každá žena. Sluší jí takřka vše, od přiléhavých, siluetu kopírujících střihů, až po oversize varianty topů, šatů i svrchníků. Její promyšlený, ale v mnohém jednoduchý styl nabízí způsob, jak je vzájemně kombinovat, či kdy se rozhodnout podtrhnout jen jeden výrazný prvek.

Doporučené video: Základní šatník pro ženy 50+ podle stylistky Nikoly Markové

Výrazné vzory do šatníku 70+ nepatří

Čemu se ale herečka obvykle vyhýbá, to jsou výrazné vzory. Ty nosí Švandová jen sporadicky, sází raději na sílu jasných odstínů nebo zajímavé střihové variace. A to je i jeden z mnoha následováníhodných tipů na dokonalý šatník 70+: Se vzory šetřete, jak to jen jde.

Recept Jany Švandové na mladistvý vzhled

A přispívá k tomu i její dokonalý vzhled. To, že se jí blíží další významné jubileum, byste jí hádali jen stěží. Jaký recept Jana Švandová dámám v jejím věku doporučila? „Od mládí používám kvalitní dobré krémy a vždy se mi to vyplatilo. Vždy jsem vybírala takové, u kterých jsem měla jistotu, že mé pleti dělají dobře," odtajnila svůj recept na mladistvý vzhled Jana Švandová v rozhovoru pro Lifee.cz.

Zajímá vás osobitý a mladistvý styl nestárnoucí herečky Jany Švandové? Zalistujte si naší fotogalerií.

Související články

Další články