Monika (29): Zajímalo mě, kde přítel bere na luxusní restaurace a drahé dárky. Pravda mě donutila k rozchodu

Příběhy nešťastné lásky: Zajímalo mě, kde přítel bere na luxusní restaurace a výlety do Říma. Pravda mě donutila k rozchodu
Zdroj: Unsplash

Monika se seznámila s Petrem v autobuse. Právě telefonovala s kamarádkou, když jí mobil vyklouzl z ruky a spadl na zem. Petr se pro něj rychle sehnul. Když jí ho podával, nemohl z ní spustit oči. Monika nejprve váhala, ale pak od sympatického muže přijala pozvání na rande.

Jana Szkrobiszová
Jana Szkrobiszová 21. 05. 2024 13:00

První rande bylo jako z pohádky. Petr přijel v luxusním autě nejnovější řady s kyticí bílých růží. Neodolatelně voněl a vypadal naprosto úžasně. Vzal mě na večeři do exkluzivní restaurace, kde nám celý večer hrál houslista jen pro nás dva. Další den jsme odletěli do Říma, jen tak nakupovat a obdivovat jeho krásy. Petr mi kupoval drahé dárky a každých pár dní jsme vyrazili na výlety, kde jsme přespávali v pětihvězdičkových hotelech. Cítila jsem se po jeho boku jako princezna.

Dva měsíce jsem prožívala velkou lásku, než jsem zjistila pravdu o Petrově zaměstnání. Až do té chvíle jsem si myslela, že podniká ve stavebnictví, protože tvrdil, že často jezdí dodávkou.

Přítel přijel na rande pozdě, a ještě v černé dodávce

Čas plynul a nastal osudový den. Petr dorazil na rande téměř o dvě hodiny později, bez omluvy a v černé dodávce. Rozpálená vzteky jsem k němu přisedla. "Co tě tak zdrželo?" udeřila jsem na něj hned, jak jsem zavřela dveře. Vypadalo to, že naše první hádka je na spadnutí. Poslední týden se Petr často zpožďoval, aniž by se omluvil, a dokonce nezvedal ani telefon.

Petr se mi to snažil vysvětlit. "Promiň, zdržela mě práce, musel jsem vzít klienta s sebou," řekl nervózně. Z jeho výrazu bylo čitelné, že je mu celá situace velmi nepříjemná. Snažila jsem se ho pochopit, ale většinu výmluv jsem mu nevěřila, protože jsem žádného klienta v autě neviděla. "Kde je ten tvůj slavnej klient? Nikoho tu nevidím," ptala jsem se podezíravě. Po pár vteřinách mi ale začalo vše docházet. Uvědomila jsem si, že jsem se Petra nikdy nezeptala na to, čím se živí.

Položila jsem mu tedy jednoduchou, ale pro náš vztah zásadní otázku: "Co vlastně děláš za práci?" Petr se najednou odmlčel. Když bylo i po pár minutách stále ticho, zopakovala jsem dotaz hlasitěji: "Petře, co je tvoje práce?"

Prozradil mi, co ve skutečností dělá

Petr sklopil hlavu a zeptal se mě, jestli jsem si nevšimla, co je napsané na autě. Zarazila jsem se a pracně si vybavovala nějaký nápis. Když jsem přicházela k autu, bylo už šero a vše hůře čitelné. Po chvíli mi to ale došlo a vykřikla jsem: „Proboha!“ Petr se na mě zoufale podíval a mně se začal chvět hlas. "Kdo je ten klient?" zeptala jsem se opatrně. Petr odpověděl: "Paní Kožíšková, zemřela před pár hodinami," odvětil potichu. Vykřikla jsem a v slzách se ptala: "Ty jsi opravdu vzal mrtvolu na naše rande?"

Petr se snažil situaci zachránit a vysvětloval, že paní Kožíškovou neměl kam uložit, protože v jeho firmě bylo plno, takže ji musel vozit ještě dvě hodiny po městě. Byla jsem v šoku, chtělo se mi zvracet, nemohla jsem situaci rozdýchat a požádala ho, aby zastavil. Prosil mě, abych ho neopouštěla. Ale pro mě to znamenalo konec.

Petr se mi snažil ještě několikrát dovolat, ale marně. Dodnes nemohu zapomenout na situaci s mrtvolou, ale také na svou možná osudovou lásku. Přesto se stále sama sebe ptám, jestli bych dokázala skousnout takové povolání u svého nastávajícího muže.

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Cukrářská hvězda Besky o toxickém prvním manželství: Otřesná životní zkušenost probíhala i během MasterChefa

Cukrářská hvězda Besky o toxickém prvním manželství: Otřesná životní zkušenost probíhala i během MasterChefa

Související články

Další články