Nejhorší období v životě Kate Winslet: Po Titaniku jsem si prošla peklem, cítila jsem se šikanovaná

Nejhorší období v životě Kate Winslet (48): Po Titaniku jsem si prošla peklem, cítila jsem se šikanovaná
Zdroj: Profimedia
Herečce Kate Winslet nepřineslo natáčení Titaniku jen slávu, ale také pěkně krušné chvilky.Kvůli své plnější postavě se stala terčem bodyshamingu. A to nejen ze strany bulváru, ale také některých kolegyň. Na snímku s hereckým partnerem z filmu Leonardem DiCapriem.Kate se kvůli kritice necítila dobře ve vlastním těle a zdráhala se prorazit v Hollywoodu. Bála se, že tamější kritika bude ještě ostřejší než ve Velké Británii. Vůči narážkám se naučila bránit zdánlivě upřímnými odpověďmi nepostrádajícími nadhled. Později ale přiznala, že šlo o jistou formu sebeobrany. Sebejistá a upřímná tehdy prý rozhodně nebyla.Dva roky před padesátkou vypadá Kate Winslet lépe než v dobách, kdy natáčela Titanic. Tehdy jí bylo 20 let.+ 1 fotka+ 2 fotky

I když velkofilm Titanic vystřelil Kate Winslet (48) mezi hereckou elitu, ne na všechno, co se po premiéře slavného snímku Jamese Camerona (69) událo, vzpomíná s láskou. V posledním rozhovoru pro magazín PORTER přiznala, že první měsíce si procházela peklem.

Tereza Švandová
Tereza Švandová12. 02. 2024 15:33

"Cítila jsem, že se ode mě očekává, že bude nějak vypadat, že budu dělat určité věci. A protože zájem médií o mé soukromí byl enormní, můj život v tu dobu opravdu nebyl příjemný," vzpomíná Kate na rok 1997, kdy Titanic opanoval kina po celém světě. "Být slavná bylo příšerné," dodala.

Devadesátá léta Kate Winslet ve znamení body shamingu

Neveselému rozpoložení držitelky Oscara se nelze divit. Poté, co ve dvaceti zazářila v Titaniku, stala se terčem nevybíravých komentářů nejen v médiích, ale i ze strany kolegyň. "Kdyby Kate byla o pár kilo lehčí, Titanic by se nepotopil," utrousila například v legraci již zesnulá herečka Joan Rivers. Jak se podobné řeči odrazily na psychice sotva dospělé ženy, je asi jasné.

Sebevědomím Kate to otřáslo natolik, že se i přes obří úspěch filmu bála proniknout do Hollywoodu. Zkrátka si nevěřila, necítila se ve vlastním těle dobře. "Když mi bylo dvacet, hodně se mluvilo o mé váze. A lidé mě často vyzývali, abych se k ní sama vyjadřovala. Tehdy jsem získala nálepku odvážné a upřímně holky. Přitom se jednalo jen o druh sebeobrany," nechala se slyšet Winslet pro list The Guardian. "Bylo vlastně až k smíchu, jak šokujícím způsobem, jak kritiky a jak tvrdě probíral bulvár moji postavu."

Na slávu jsem nebyla připravená, tvrdí Kate Winslet

V roce 2021 se Kate rozpovídala o těžkých časech po premiéře Titaniku také v podcastu WTF s Markem Maronem. "Pokud bych měla být upřímná, cítila jsem se šikanovaná," poznamenala. "Pamatuju si, jak jsem si říkala, že je to strašné, ale že to jednou přejde. A přešlo. Ale také si vzpomínám, jak jsem si říkala, že jestli toto znamená být slavný, pak na to nejsem připravená. Díky," uzavřela britská herečka, která na prahu padesátky vypadá snad lépe než v dobách Titaniku.

Titanic přinesl Kate Winslet i doživotního přítele

Na natáčení svého nejslavnějšího filmu přesto nevzpomíná ve zlém a už vůbec nelituje, že v něm účinkovala. Otevřel jí totiž nejen dveře mezi hereckou elitu, ale také přinesl do života velmi dobrého kamaráda v podobě Leonarda DiCapria (49), který ve snímku hrál jejího partnera.

"Byl to takový ten týpek s dlouhýma hubenýma rukama a nohama, kterýma neustále nekoordinovaně klátil. Byl strašně v pohodě a vyzařoval takovou nespoutanou energii, která byla doslova magnetická. Pamatuji si, jak jsem si říkala, že s tímhle týpkem bude sranda, že si padneme do noty. A taky že jo," uzavřela Kate pro Entertainment Tonigh.

Zdroje informací:
People.com
ETOnline.com
WTFpod.com
Theguardian.com

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Související články

Další články