Nejlepší plavky roku 2024 pro velká prsa: Osvědčené střihy i trendy asymetrie s tvarovacím efektem

Nejlepší plavky roku 2024 pro velká ňadra: Osvědčené střihy s klasickou i skrytou oporou a tvarovacím efektem
Zdroj: Oficiální materiály prodejce
Klasický a spolehlivý střih s kosticemi a širšími ramínky. (Simone Pérèle, horní díl 2 390 Kč, spodní díl 1 490 Kč)Podprsenka pro velká ňadra s vzadu odepínatelnými ramínky, triola, 1 699 Kč. Doplnit ji mohou klasické bikinové kalhotky, 599 Kč.Detail imitující zavinování  zdobí jednodílné plavky Simone Pérèle za 2 490 Kč.Nastavitelná široká ramínka a skrytá všitá podprsenka s výztuhou. To jsou osvědčené triky, jak elegantně vměstnat větší vnady do plavek. (Triumph, 2 058 Kč)+ 22 fotek+ 23 fotek

Obdařila vás příroda nepřehlédnutelnými vnady? Máte-li velikost košíčku D a více, přečtěte si tipy redakce magazínu Lifee.cz, jaké plavky pro takovou postavu ideálně vybrat a budete letos na pláži za hvězdu. 

Jana Elfmarková
Jana Elfmarková 28. 05. 2024 08:00

Najít podprsenku, která si s takovými tvary poradí, to je totiž docela věda. A když jde o plavky, je to ještě větší výzva. Odměna v podobě lenošení pod slunečníkem ale za trochu námahy jistě stojí.

Zásadní faktor výběru: Dokonalá opora

Pro mnoho majitelek bujného poprsí je zásadním faktorem výběru dokonalá opora. Rozhodně se tak při výběru nových plavek poohlédněte po některém ze střihů s pevnými kosticemi. Mohou být jak součástí jednodílných plavek, tak spolehlivou oporou podprsenky u dvoudílných modelů.

Pokud se pyšníte vskutku nepřehlédnutelnou velikostí košíčků F a více, nezapomeňte při výběru na pevnější a silnější ramínka, jedině tak bude střih s plnou podporou perfektně fungovat.

Plavky vcelku nemusí být nuda

Ve vašem hledáčku dokonalých plavek by se jistě měly objevit také jednodílné modely. Tam se klidně letos poohlédněte i po trendy asymetrii, vždy ale musí být doplněna o patřičně zpevněné partie v oblasti ňader. Nemusí jít pokaždé o pevné košíčky, velmi líbivé jsou modely s drapovanými formujícími prvky nebo imitující zavinovací efekt, které poprsí zpevní a udrží na správných místech. Vybírat můžete i vyzývavější modely, kterým přejí trendy. Takové, které zdobí průsvitné partie nebo průstřihy, samozřejmostí je ale vaše pohodlí a přizpůsobení střihu vašim konkrétním proporcím.

Pokud vás ale na inovace neužije a navíc chcete kromobyčejně skrýt bříško, vystačíte si s naprosto základním střihem plavek vcelku. Ovšem s drobnou, nenápadnou a neviditelnou inovací, skrytými košíčky, které jsou patrné jen na těle, ne však na výsledném střihu šatů. Když k nim navíc jednodílné plavky disponují překříženými ramínky na zádech, nemůže být jejich opěrná funkce efektivnější.


Vstřícné stahovací a zavazovací prvky

A jak vybrat bikiny pro velká ňadra? Ty obvykle nemají zpevněné švy ani výraznější výztuhu podprsenky, můžete ale angažovat lehce podšité modely s jednoduchou kosticí a se stahováním na šňůrky evokujícím trendy efekt klíčové dírky, který zastoupí vyzývavý dekolt.

Pokud se ale bez klasického tvarování a opory vzhledem k velikosti košíčku, který nosíte, neobejdete, pak se můžete spolehnout na jednoduše střižený zaoblený tvar se základním kosticovým zpevněním, který místo členění mohou zdobit drobné sklady či nařasení od prsy. Šňůrka na zavazování za krkem je poslední prvek, který na takovém tvaru podprsenky připomíná bikiny, pokud ale dostatečně neudrží vaši chloubu v patřičných partiích, raději na něj rezignujte a vyberte plavky s klasickými nastavitelnými ramínky.

Na výběr trendy plavek vhodných pro majitelky bujných tvarů se můžete podívat do galerie pod článkem.


Cukrářská hvězda Besky o toxickém prvním manželství: Otřesná životní zkušenost probíhala i během MasterChefa

Cukrářská hvězda Besky o toxickém prvním manželství: Otřesná životní zkušenost probíhala i během MasterChefa

Související články

Další články