Pihy jsou trendem léta 2024: Komu je na tváře nenamaluje slunce, může si pomoci make-upem

Trend roku 2024: Opět letí pihy, komu je na tváři nenakreslí slunce, může si pomoci make-upem
Zdroj: Freepik, oficiální materiály prodejce/koláž Lifee
Fix k tvorbě falešných pih, Revolution, 79 KčFix na obočí, NYX, 357 KčSada k vytváření umělých pih s šablonou, Amazon, 290 KčPero pro tvorbu falešných pih, SOSU Cosmetics, 299 Kč+ 9 fotek+ 10 fotek

Pihy jsou opět trendy. O to, zda jsou chtěné, či ne, se každoročně vedou spory. Letošní rok je jim ale, zdá se, velmi nakloněn. Pokud tedy nezdobí vaši tvář od přírody, klidně si je domalujte.

Jana Elfmarková
Jana Elfmarková 16. 04. 2024 16:30

Zatímco dříve bylo běžné skrýt je pod vrstvu krycího make-upu, současnost fandí přirozenému vzhledu po všech stránkách. A to se týká i často diskutovaných drobných pigmentových skvrnek na obličeji. Někoho jimi příroda obdařila po celý rok, jiným čile vyskakují po prvním kontaktu s jarním sluníčkem. V dětství jste je možná nenáviděly, teď ale, coby majitelky roztomilých skvrnek můžete jásat, pihy jsou totiž opět in.

Namalováno sluncem (nebo fixem)

Letos tak znovu patří k velmi vyhledávanému trendu, a když už vám je nedopřály ani sluneční paprsky, ani geny, změňte taktiku a jednoduše si je na tvář namalujte. Aby ale takto vzniklé pihy vypadaly co možná nejpřirozeněji, dá to trochu práci.

Rozhodně nepodceňujte výběr jejich barvy. Ideální jsou chladnější odstíny hnědé, kterých můžete smíchat hned několik najednou, jedině tak budou falešné pihy působit co nejpřirozeněji. Pro jejich vytvoření pak můžete použít řadu jinak dostupných líčidel jako je tužka či linka na oči nebo obočí. Fungovat mohou i gelové varianty líčidel. Původní aplikátor ale pro tvorbu pih vyměňte za co nejtenčí štěteček.

Při nanášení vybírejte místa, na která nejčastěji kreslí přirozené pihy i sluníčko. Tedy tváře, nos, část čela mezi obočím. Striktně se vyhněte symetrii, zkuste tvořit různé velikosti “teček” a na závěr je ještě lehkým přejetím velkého štetce na pudr maličko rozostřete.

Produkty určené přímo k tvorbě falešných pih

Protože ale falešné pihy nejsou mezi kosmetickými trendy už žádnou novinkou a nejspíš to není naposled, kdy je na své tváři chceme vídat, nabízí kosmetické značky mnoho produktů určených přímo k tvorbě falešných pih. Ty najdete na trhu ve formě fixů či tekutých líčidel se štětečkem. Pořídit si také můžete druhy líčidel s praktickými šablonami nebo speciální spreje.

Pihy (skoro) navždy

A pokud o pihy stojíte dokonce “nastálo,” můžete si je nechat i vytetovat. Semi-permanentní druh make-upu, mezi které se tetování pigmentových skvrnek řadí, časem postupně zcela vybledne.

Produkty, které vám pomohou vytvořit tvář plnou roztomilých pih, si můžete prohlédnout v galerii.

Zpěvák Radek Banga o bolestném dětství: S manželkou Veronikou prozradili, zda budou mít vůbec děti

Zpěvák Radek Banga o bolestném dětství: S manželkou Veronikou prozradili, zda budou mít vůbec děti

Související články

Další články