Kouzelný bronzer: Matný tvář vykonturuje, třpytivý poslouží i jako oční stíny a nejvíce trendy je tekutý

Kouzelný bronzer: Matný tvář vykonturuje, třpytivý poslouží i jako oční stíny a nejvíce trendy je tekutý
Zdroj: Oficiální materiály prodejce
Bronzující pudr najdete v nabídce značky Rimmel za 119N Kč.Krémový bronzer v praktickém balení nabízí značka Catrice. (139 Kč)Lisovaný pudrový bronzer od značky Clinique za 720 Kč.Pudrový bronzer Bronze to Paradise, L'Oreal Paris stojí 319 Kč.+ 16 fotek+ 17 fotek

Snadná a neškodná cesta k bronzové pleti políbené sluncem bez nebezpečného UV záření? To je bronzer, dekorativní kosmetická vychytávka, která se postará o zlatavé rozjasnění tváře i bez sluníčka.

Jana Elfmarková
Jana Elfmarková 13. 04. 2024 17:30

První doteky slunce tónující pleť do bronzova už jsme letos s radostí zaregistrovali. Víte ale, jak si k přirozeně vyhlížející tváři políbené sluncem dopomoci i bez škodlivého UV záření? Zkuste dekorativní kosmetickou vychytávku zvanou bronzer.

Bronzer jako multilíčidlo vhodné do kabelky

Často má podobu tzv. multilíčidla, paleta obvyklých zlatavých odstínů totiž může být dobrým pomocníkem i při efektním konturování obličeje, stejně jako běžnou tvářenkou či očními stíny. Na trhu ale najdete i řadu bronzerů, tedy líčidel dodávajících pleti lehce opálený zlatavý tón, který obvykle využijete především místo tvářenky.

Přirozený vzhled, meta dokonalého líčení

Jak ale s bronzery pracovat, aby výsledný efekt působil co nejpřirozeněji? Závisí to nejen na typu vaší pleti, ale také na samotném druhu bronzeru. Ten může mít matnou podobu, v takovém případě také nejvíce kryje. Zbytečně se ale ochudíte o kýžený třpytivý efekt, který je od bronzeru obvykle vyžadován.

Mezistupněm mezi třpytivým a matným druhem jsou tzv. saténové bronzery. Vychází z matného druhu bronzeru, ale obsahují i malé množství lesklých částeček, které plet po nanesení rozjasní.

Nejvyužívanější a nejefektnější ale rozhodně jsou třpytivé bronzery, které si v létě můžete užít skutečně naplno. Dobře si rozumí jak s přirozeně opálenou pokožkou tak s jasnějším a odlehčenějším stylingem i typem líčení, který k létu neodmyslitelně patří.

Tuhý, tekutý nebo ve formě pudru?

Všechny typy bronzerů můžete pořídit také v několika provedeních, záleží na vás, zda preferujete tuhé druhy líčidel, nebo se vám lépe pracuje s pudrovými či tekutými produkty. Všechna složení mají svá specifika a lehce odlišný výsledný efekt, v konečném důsledku ale od všech očekáváme jak rozjasnění a lehký dotek slunce, tak perfektní a přirozený vzhled.

Nejlépe tak z nabízených produktů zastupujících finišující bronzer pro letní líčení z dostupného výběru vyčnívají tekuté bronzery či druhy naopak v tuhé vysunovací tyčince, které se nejjednodušeji aplikují a nepotřebujete k jejich nanášení další nástroje. Stačí je rozetřít prsty, v případě tekutých druhů je často součástí obalu i praktický aplikátor s houbičkou.

Na výběr dostupných bronzujících dekorativních produktů se můžete podívat do galerie pod článkem.

Zpěvák Radek Banga o bolestném dětství: S manželkou Veronikou prozradili, zda budou mít vůbec děti

Zpěvák Radek Banga o bolestném dětství: S manželkou Veronikou prozradili, zda budou mít vůbec děti

Související články

Další články