Lenka Filipová slaví 70 a vypadá neuvěřitelně: Lidé si ji pletou s dcerou Lenny, její mladší kopií

Lenka Filipová slaví 70. narozeniny: S dcerou Lenny mají společnou podobu i kariéru v zahraničí
Zdroj: Herminapress
Zpěvačka Lenka Filipová je dnes čerstvou sedmdesátnicí. Jejím poznávacím znamením jsou vlnité vlasy a křehké něžné rysy v obličeji. Zpěvačka Lenka Filipová měla v sedmdesátých letech slušně rozjetou kariéru ve Francii.V osmdesátých letech mohla jet Lenka Filipová na soutěž Eurovize, na poslední chvíli je ovšem nahradila dosud neznámá Céline Dion. V zahraničí je dnes úspěšná také dcera Lenky Filipové, Lenny.+ 13 fotek+ 14 fotek

Zpěvačka Lenka Filipová slaví 14. února 70. narozeniny. Zeptali jsme se její dcery Lenny (30), která získala v roce 2023 Cenu Anděl v kategorii zpěvačka, co má se svou maminkou společného a jak na jejich nápadnou podobu reaguje okolí. Jaké rady ohledně hudebního byznysu Lenka Filipová udělila své dceři? A jaké je tajemství jejich kudrnatých světlých vlasů?

Veronika Nováková
Veronika Nováková13. 02. 2024 05:00

Čerstvá sedmdesátnice Lenka Filipová mohla v roce 1988 reprezentovat Švýcarsko na soutěži Eurovize, ale protože v Československu nedostala povolení vycestovat, na poslední chvíli ji tak zastoupila dosud neznámá zpěvačka Céline Dion. Kdo ví, jak by to celé nakonec dopadlo a kde by dnes Lenka Filipová mohla být. Dost možná ovšem na maminky úspěšnou zahraniční kariéru naváže dcera Lenny, která jako by Filipové z oka vypadla.

Doporučené video: Dcera Lenky Filipové v rozhovoru o své mamince

Lenka Filipová s dcerou Lenny jsou jako dvojčata

Dcera Lenky Filipové, Lenny (30), si je vizuální podobnosti se svou maminkou dobře vědomá. V našem rozhovoru přiznává, že častokrát tím umí přivést do rozpaků své spolupracovníky na koncertních pódiích. "Musím říct, že můj osvětlovač Kamil, když svítí mě a mamku, říká, že jsme na pódiu úplně stejné. Myslím, že jednak je tam fyzická podoba, ale z hlediska minulosti také jistá propojenost s cizinou," zamýšlí se Lenny nad tím, co všechno má se svou maminkou společné. Naráží na to, že Lenka Filipová v 70. letech studovala Mezinárodní hudební akademii v Paříži, přičemž nejznámější písní té doby je její píseň Zamilovaná z pera francouzského zpěváka Francise Cabrela."Máma má svůj frankofonní trh, já zase ten anglický. Tam vidím společnou cestu, která se protíná," dodává mladá zpěvačka.

Lenka Filipová dceru varovala, že hudba je tvrdý byznys

Nás pochopitelně zajímalo, zda úspěšná zpěvačka Lenka Filipová také varovala svoji mladou dcerku před nástrahami, které showbyznys přináší. "Není to úplně varování, jsou to spíše rady, které se s postupem času mění - dle příležitosti. Co platí jako taková univerzální rada pro muziku, je to, že to není jen zábava, sluníčko a duha. Je to opravdu tvrdá makačka a také byznys. Člověk se na to musí připravit i v tomto směru," svěřila se nám Lenny, která zatím kráčí ve stopách své mámy a sbírá jedno ocenění za druhým. Svoji první píseň složila v jedenácti letech a v šestnácti začala hrát s kapelou a doprovázet svou matku na jejích turné po Evropě, Austrálii, Americe a Kanadě. V roce 2018 se objevila ve výběru osobností „30 pod 30“ magazínu Forbes, které podle něj „mění svět okolo sebe" a posledním výrazným úspěchem Lenny byla Cena Anděl v kategorii sólová interpretka roku 2023.

Kudrnaté vlasy jsme zdědily po babičce

Poznávacím znamením zpěvačky Lenky Filipové jsou bezpochyby přírodní světlé vlasy, hladká pleť, drobná postava a široký úsměv. V tomto směru je Lenny maminky dokonalou kopií. Jak nám v rozhovoru prozradila, v její vizáži se snoubí hned několik rysů najednou. "Myslím, že po té ženské linii z máminy strany jsou tam po babičce kudrnaté vlasy a po mámě mám oči. Ale kdo zná mého tátu, tak ví, že i v tomto směru jsou geny hodně protkané," vysvětluje dcera Lenky Filipové a architekta Borise Drbala (71).

V naší fotogalerii můžete posoudit, jak moc jsou si čerstvá sedmdesátnice Lenka Filipová se svou dcerou Lenny podobné.

Související články

Další články