Nevšední vztah kuchařky Kamu a jejího bratra Adama: O sedm let starší sestra mu v dětství nahradila chybějícího tátu

Nevšední vztah kuchařky Kamu a jejího bratra Adama: O sedm let starší sestra mu v dětství nahradila chybějícího tátu
Zdroj: Koláž Lifee/Herminapress/Extra/Pavel Dvořák
Adam Rundus aktuálně soutěží v televizní show MasterChef.Adam Rundus se svou sestrou Kamilou Rundusovou alias Kamu.Adam Rundus má se starší sestrou velmi pevný vztah.Adam Rundus se gastru dlouho vyhýbal kvůli své sestře.+ 16 fotek+ 17 fotek

Bratr kuchařky Kamily Rundusové alias Kamu (33), Adam Rundus (26), dosoutěžil v televizní show MasterChef. Adam nám v rozhovoru prozradil, jaké klíčové vlastnosti mu sestra předala, a jak se díky soutěži prohloubil jejich vztah. Proč má Adam pocit, že mu Kamu v dospívání nahrazovala tátu? A jak hodnotí svého bratra zase ona sama?

Veronika Nováková
Veronika Nováková 24. 11. 2023 05:00

Kuchařka Kamila Rundusová alias Kamu (33) Lifee.cz už před časem v rozhovoru prozradila, že svého mladšího bratra odmalička vedla k lásce k jídlu. "Adam vždycky miloval jídlo, ale nikdy nevařil. Já jsem vařila jemu a on byl můj ochutnávač. Vždycky jsem se ho snažila trošku tlačit do toho, aby se v gastru vyvíjel a abychom mohli pracovat spolu," přiznává Kamu.

Její bratr Adam se ale rodinnému byznysu dlouho bránil. "Nedávno se mi přiznal, že nikdy nechtěl být můj stín a pořád se snažil najít nějakou jinou oblast, ve které by vynikal. Ať už to byl třeba film, nebo cokoliv jiného, jen ne gastro, protože tam už je ségra, a on měl pocit, že už v tom nemůže být dobrý. Trochu zafungovalo mužské ego," myslí si Kamu, která byla Adamovi po celou dobu MasterChefa velkou oporou a také rádcem, jak nám talentovaný kuchař sám prozradil.

Bratr Kamu v soutěži MasterChef

Adame, jaká zkušenost je pro tebe MasterChef?
MasterChef je obrovská zkušenost. Posunulo mě to jako člověka, získal jsem spoustu nových vlastností – třeba jsem se přestal stydět. Dalo mi to do života mnohem víc odvahy a jsem víc energický Adam. A také mám pocit, že se sestrou se mnohem víc rovnáme, začínáme si být najednou mnohem víc podobní. Jsme šílení, ale zároveň sebevědomí.

Kamu nám vyprávěla, že jste ji od dětství následoval. Teď tedy máte pocit, že ji doháníte?
Pořád ji následuju, pořád má sedm let náskok. Ale hodně spolu spolupracujeme, konzultujeme spolu úplně všechno. Ségra je můj velký guru. Ona je ke mně ta, ke které vzhlížím už od mala. Vaření nás ještě víc propojilo a díky tomu máme mnohem hezčí vztah. A to je co říct, protože máme hezký vztah celý život. Myslím, že nás ještě čekají hezké věci.

Co vám Kamila předala z těch praktických dovedností a triků?
Když jsme v MasterChefovi skončili a jeli jsme na hotel, tak jsme si se ségrou volali a ona mi dávala rady. Učila mě, jaké koření funguje s jakým kořením, co ano a co ne. Jak dlouho dělat kachnu sous vide, jak připravit konkrétní zeleninu. Mám s ní takové online kurzy vaření, aktuálně je na Kostarice nebo v Japonsku. Když se točil MasterChef, byla můj guru – a je jím dodnes. Teď třeba dělám online videorecepty, které mají skvělé dosahy, a hodně často se s ní potřebuji poradit, aby ty recepty nebyly stejné jako všude jinde. Moc dobře ví, jaká surovina jde s kterou dohromady, má to navnímané a dobře ví, které chutě jdou k sobě. Já ne, já si to ještě musím osahat.

V patnácti mě sestra nalíčila, přiznává Adam

Vidíte tam nějakou fyzickou podobu?
Lidé mi to nepíšou, ale ségra má od začátku MasterChefa zahlcený Instagram se vzkazy, že ona vypadá jako já. Ale v dobrém. Takže ano, jsme si v obličeji hodně podobní, i s mámou a s babičkou. Když nás člověk postaví vedle sebe, tak jen zírá. Když mi bylo patnáct, tak mě ségra nalíčila. Nosil jsem delší patku a to jsme vypadali jako totální dvojčata.

Předala vám sestra nějakou důležitou vlastnost?
Určitě ano. Být cílevědomý, nebát se mluvit o věcech a stát si za svým názorem. Myslím, že mi toho předala tolik, že si to ani sám neuvědomuji. Vyrůstali jsme spolu a bydleli jsme spolu, když jsem byl na střední – jen s maminkou a se ségrou. Velmi často mi nahrazovala rodiče, tátu.

Zuzana Zlatohlávková z Dobré ráno, Brno! odhalila soukromí: Ve své chýši praktikuje čínskou medicínu, jehličky píchá i dětem

Zuzana Zlatohlávková z Dobré ráno, Brno! odhalila soukromí: Ve své chýši praktikuje čínskou medicínu, jehličky píchá i dětem

Související články

Další články