Balonové sukně jsou hitem léta 2024: Nosí se v elegantních outfitech i jako osvěžující prvek sportovní módy

 Balonové sukně jsou hitem léta 2024: Nosí se v elegantních outfitech i jako prvek sportovní módy
Zdroj: Oficiální materiály prodejců/ koláž Lifee
Důkaz, že dovede být balonová sukně velmi elegantní i v ležérněji laděném outfitu, je od značky Touche Prive. Sukni tam pořídíte za 1 190 Kč. V midi délce nabízí tento líbivý střih v jemném odstínu slonoviny také značka Reserved. (999 Kč)Dlouhá tmavě šedá sukně elegantního charakteru, YAS, 1 680 Kč.Šedivá minisukně v délce ke kolenům je od značky Monki a stojí 1 290 Kč.+ 8 fotek+ 9 fotek

Sukně vzhledu bubliny se s letní sezonou 2024 vrací mezi oblíbené střihy. Nosit ji ale skýtá drobná úskalí. Umíte si vybrat takovou, která vám padne? Magazín Lifee.cz se zaměřil na její možný styling, aby se vám vybíralo co nejsnadněji.

Jana Elfmarková
Jana Elfmarková 18. 05. 2024 09:00

Taky jste ji na přelomu tisíciletí nadšeně nosily? Tak to patříte do stejného klubu jako my, časy se ale přes veškeré opětovné módní vlny mění. Současné trendy tedy k tomuto střihu přistupují poněkud odlišně, než na začátku milénia.

Z "padesátek" rovnou do nového milénia

A tehdy to nebylo poprvé, kdy tento střih okouzlil svět. Už v 50. letech 20. století s ním vyrukoval Cristóbal Balenciaga a rozhodně nezůstal bez povšimnutí. Pár desítek let po něm se do ní zakoukala i další návrhářská esa, Simone Rocha nebo značka Loewe. Současnost nám tak nadýchanou sukni se zahrnutým spodním lemem opět servíruje v jejím nejnovějším pojetí.

S mini nakládejte obezřetně, midi naopak padne všem

Jak ji ale nosit, aby nezpůsobila více škody než užitku? V prvé řadě musíte sáhnout po optimální délce. Pokud nehodláte působit jako roztomilý diblík, ultra mini s překonáním teenagerského věku přenechte s radostí mladším ročníkům, velmi elegantně totiž umí vyhlížet i varianty v midi délce. Naopak, jsou přímo esencí elegance. Obzvlášť v kombinaci s přiléhavým topem nebo body, které vyváží svou tělo těsně obepínající siluetou nadýchaný tvar trendy sukně.

Vůbec se nemusíte bát ani složitějšího vrstvení. Zkuste do sukně zastrčit klasickou košili a přidat bundu do pasu i delší sako. A začnou se dít věci. Nebojte se nazout k ní jednoduché balerínky ani sandálky na vyšším podpatku. Na přetřes ale přijdou i pohodlné tenisky!

Balonový střih sedí i k mikině a teniskám

Sukni s nadýchanou siluetou v délce totiž můžete postavit jako středobod i jinak ryze sportovního outfitu, kde se právě tenisky skvěle uplatní. Přidejte mikinu s kapucí v oversize střihu a v tomto případě můžete sáhnout i po kratší variantě módního střihu sukně.

Zaujal vás znovuobjevený balonový střih? Inspirativní tipy, kde je pořídit, najdete ve fotogalerii.

Cukrářská hvězda Besky o toxickém prvním manželství: Otřesná životní zkušenost probíhala i během MasterChefa

Cukrářská hvězda Besky o toxickém prvním manželství: Otřesná životní zkušenost probíhala i během MasterChefa

Související články

Další články