Trendy tvary obočí na léto 2024: Úzké jako z devadesátek, vyčesané i striktně zarovnané. Experimentátorky osloví také odbarvený hit

 Tvary obočí na léto 2024:  Úzké jako z devadesátek, vyčesané i zarovnané. Experimentátorky osloví také odbarvený hit
Zdroj: Profimedia/ koláž Lifee
Bella Hadid a její pojetí dokonale upraveného obočí, které prezentuje už téměř dva roky. Úzké, ale ne příliš, to je obočí ve stylu panenky podle Belly Hadid.Pamela Anderson je již několik dekád svému panenkovsky úzkému obočí věrná. A dočkala se! Trend je zpět!Pořádně huňaté a načesané. Tak takové obočí s gustem ráda nosí třeba herečka a zpěvačka Selena Gomez. Narovnat a neřešit. Přestože odstín jejích vlasů jde proti radám trendsetterů,, Ariana Grande je svému rovnému tvaru obočí věrná.+ 10 fotek+ 11 fotek

Vytrhané či zamaskované do úzkých linií, vysoce vyčesané a fixované nebo přísně narovnané. Tvary obočí, které budou kralovat následujícím měsícům roku 2024 už hrdě nosí celá plejáda ostře sledovaných krasavic. A teď je na čase stylově zatočit s vašimi chloupky nad očima a dodat jim aktuální vzhled.

Jana Elfmarková
Jana Elfmarková 11. 05. 2024 18:00

Svoboda a volnost je pryč. Novinkám opět vládne tužka a pinzeta, z chlapeckých tvarů plných svobody míří jedna z trendy linií zpět do uhlazené a elegantní subtilní siluety obloučku, který dovede pěkně zamávat s výrazem tváře. Naštěstí mu ale stále konkurují i mnohem přirozenější tvary.

Úzké obočí hlásí dobytí starých pozic

Bella Hadid stihla vytrhat své obočí do subtilního elegantního obloučku už v roce 2022. Teprvě teď ale tomuto tvaru, který v minulých dekádách propagovaly dámy jako Pamela Anderson nebo Gwen Stefani, masivně nastupuje zpět mezi trendy. Co naplat, opět se tak neobejdeme bez pečlivého vytrhávání a vyměřování dokonalého oblouku. Narozdíl od původního, současný tvar úzkého obočí to nemá s titěrností svých křivek nijak přehánět, stále bazíruje na vykresleném vzhledu, ale preferuje alespoň nějakou přirozenost.

Pokud se přesto bojíte, že vám do úzka vytrhané obočí už nikdy nedoroste zpět do původních tvarů, můžete vyzkoušet aktuální beauty tip. Část obočí, která je v současném módním trendu nežádoucí, překrýt silně krycím korektorem. Ochráníte tak folikuly před nevratným poškozením a až se trendy zase umoudří, můžete to opět rozbalit se svým pěkně bohatým nadočnicovým obloukem.

Nadýchanost zaručí fixační gel nebo tzv. mýdlo na obočí

Plné, krásné, přirozené. Naštěstí ani tento typ obočí není v současnosti out. Jeho drobnou úpravou pomocí speciálních zpevňujících přípravků z něj ale můžete vytvořit současný megatrend. Vějíř rovně nahoru vyčesaných chloupků, které následně zpevníte aplikací speciálního mýdla na obočí nebo silně fixujícího gelu sice není žádnou horkou novinkou, jako protipól proti panenkovsky dokonalému úzkému obloučku je ale další z velmi vyhledávaných variant současnosti. A nemůžeme než souhlasit. Narozdíl od laminace či microbladingu tenhle tvar nápadného a vyčesaného obočí snadno odstraníte večerním odlíčením. A druhý den můžete vyzkoušet zase něco nového.


Rovné obočí vyžaduje zásah do přirozeného tvaru

Propagují jej modelky značky Schiaparelli včele s Irinou Shayk, hrdě jej nosí zpěvačka Ariana Grande a teď můžete i vy. Do módy se dere i tzv. rovné obočí, které rezignuje na výrazné oblouky. Svého času slušelo ikonické Audrey Hepburn, není tedy důvod nezkusit jej i o desítky let později se stejným úspěchem. Nejlépe tento typ sluší dámám s tmavými vlasy a velkýma očima, ostatně proto jej nosí také Meghan Markle nebo modelka Cara Delevingne. Vy, pokud po něm také toužíte, zkuste co nejvíce eliminovat chloupky v nejvyšším bodě spodní line oblouku vašeho přirozeného obočí a směrem ke spánkům upravit do rovného, postupně se zužujícího tvaru.

Bizarní, ale vyhledávané bezbarvé obočí

Nakonec je třeba zmínit i trend, který jistě neosloví masy, své fanynky ale rozhodně má - neviditelné obočí. Pokud nepatříte k přirozeným blondýnám a nevypálí vám pigment z chloupků každoročně letní sluníčko, můžete si k tomuto vzhledu dopomoci odbarvováním. Bleached brows trend totiž cílí na efekt bezbarvého obočí, které se zda být takřka neviditelným. Výsledek poměrně významně mění výraz obličeje a obzvlášť u tmavovlasých žen se snědším typem pleti vypadá jako úlet, blondýnám ale může být tato drobná úprava odstínu zajímavým zpestřením osobitého stylu. A vždy si jej zase můžete dobarvit zpět na původní, osvědčený odstín.

Na nejnovější trendy v úpravě obočí a také moderní pomocníky k jeho zkrocení se podívejte do galerie.

Superstar Alžběta Kolečkářová o smrti milovaného partnera: První půlrok jsem jenom brečela a bránila naše děti

Superstar Alžběta Kolečkářová o smrti milovaného partnera: První půlrok jsem jenom brečela a bránila naše děti

Související články

Další články