Tajný beauty tip: Jak z nehtů šetrně odstranit gel lak či shellac bez návštěvy salónu

Beauty tip: Jak šetrně odstranit gel lak či shellac bez návštěvy salónu
Zdroj: Freepik
Bezdrátová bruska na nehty je dobrým pomocníkem i v běžné péči o nehty a nehtovou kůžičku. (RIO Professional Electric Nail File, 1 199 Kč)Práci s bruskou Néo Nail zvládne i začátečník. (Néo Nail Drill Smart 12W, 1 060 Kč)Bezdrátová ruční bruska s keramickou hlavicí vhodná především pro odstranění gel laku. (NANI Nails S102 8W, 549 Kč)Dvourychlostní elektrická bruska na nehty  5v1. (Salon Nails, alza.cz, 299 Kč)+ 14 fotek+ 15 fotek

Zajistí nám krásně upravené nehty bez nevzhledného olupování hned na několik týdnů. Odstranit je ale bez pomoci odborníků v nehtovém studiu bývá často oříšek. Ne vždy však máte ihned prostor využít služeb profesionálů. Jak si tedy šetrně doma odlakovat odolné gelové druhy laků na nehty?

Jana Elfmarková
Jana Elfmarková 23. 04. 2024 16:30

Postupů, jak nehty zbavit lesklé vrstvy gelového či šelakového laku, které na nehtech perfektně přilnou díky UV záření, je hned několik. Ani jeden sice nepatří k nejšetrnějším, při správném postupu ale nehtům ublížíte co možná nejméně.

Tři cesty k odstranění gel laku a shellacu

Základní způsoby, jak se gelové vrstvy zbavit jsou tři. Všechny vyžadují sadu pomůcek, bez kterých si při odstraňování gelového laku či shellacu neobejdete. První způsob počítá také s drobným technickým vybavením. Nejjednodušší a nejrychlejší cesta, jak barevnou vrstvu z nehtů odstranit, je totiž pomocí brusky na nehty. Není ovšem rozhodně nejšetrnější. Vždy musíte zvolit správnou zrnitost nástavce, aby odstranil skutečně jen vrstvu laku a nepoškodil samotný nehet. “Ideální je speciální keramická frézka pro odstranění gel laku,” dozvíte se u odborníků společnosti NANI Nails. Na brusku nikdy netlačte a šetrně odstraňte všechny vrstvy syntetického povrchu. Poté nehtům věnujte patřičnou péči a aplikujte také speciální olejíček na nehtová lůžka.

Acetonový zábal pomůže s narušením struktury

Druhý způsob počítá s chemií. Gelové laky totiž odstraníte také za pomoci odlakovače s acetonem. Nejprve ale narušte povrch laku pilníkem. Teprve pak naneste acetonový odstraňovač na kousek buničiny či vatový tampónek, ten přiložte na nehet a prst pečlivě zabalte do alobalu. Práci si ušetříte použitím speciální “remover fólie”, která rovnou obsahuje potřebnou vrstvu buničiny. Po cca patnácti minutách stav narušení gelu zkontrolujte, případně nechte ještě pár minut působit. Poté změklý lak z nehtu odstraňte zaoblenou škrabkou zvanou kopýtko nebo pomerančovým dřívkem. I zde je na místě po aplikaci odstraňovače laku nehty jemně přepilovat, vyživit a dodat jim speciálními pečujícími produkty opět přirozený vzhled a lesk. Jejich výběr najdete v přiložené galerii.

Náročné, ale citlivé použití pilníku

Dalším způsobem, jak gelové laky odstranit je pečlivé opilování. “Budete potřebovat pilník s hrubostí 110/150,” radí odbornice společnosti NANI Nails. Gel se brousí z nehtu vždy jen jedním směrem. Jakmile odstraníte všechny vrstvy laku, pro úpravu přírodního nehtu vyměňte pilník za jemnější s hrubostí 180 nebo 240. Nakonec aplikujte výživu na nehtovou kůžičku i samotný nehet a máte hotovo. Můžete se poohlédnout po novém trendy odstínu, kterým své nehty opatříte pro příštích několik týdnů.

Na produkty, které budete potřebovat k domácímu odstranění gelových laků či shellacu se můžete podívat do fotogalerie.

Zpěvák Radek Banga o bolestném dětství: S manželkou Veronikou prozradili, zda budou mít vůbec děti

Zpěvák Radek Banga o bolestném dětství: S manželkou Veronikou prozradili, zda budou mít vůbec děti

Související články

Další články