Oslavenec Václav Neckář: Dopisy mu třídila maminka, jednou odhalila i falešnou milenku, která si vztah s ním vymyslela

Oslavenec Václav Neckář: Dopisy mu třídila maminka, jednou odhalila i falešnou milenku, která si vztah s ním vymyslela
Zdroj: Koláž Lifee/Herminapress/Profimedia
Václav Neckář slaví 23. října své 80. narozeniny. Ke svým kulatým narozeninám zpěvák vydává novou knihu Šíleně veselý princ plnou svých historek a fotografií.Václav Neckář říká, že za svůj život musel překonat hodně Taxisových příkopů.Václav Neckář byl idolem generace 60., 70. a 80. let.+ 18 fotek+ 19 fotek

Zpěvák Václav Neckář (80) slaví 23. října kulaté jubileum. Pojďte si s námi zavzpomínat na dobu, kdy úspěch slavila jeho píseň Lékořice a podobně jako tato bylina v kraji se rozrůstaly také řady jeho fanynek. Dopisy třídila Václavova maminka a jednoho dne narazila na stížnost rodičů dívky, která se zpěvákem údajně měla udržovat milenecký poměr... ale nakonec to celé bylo trochu jinak. 

Veronika Nováková
Veronika Nováková 23. 10. 2023 05:00

Své vzpomínky na "divoké" historky s fanynkami odhaluje zpěvák Václav Neckář (80) v nové publikaci spisovatele Pavla Hénika Šíleně veselý princ. Největší popularity se mladý zpěvák dočkal v 60. letech, kdy nedal spát nejedné dívce a mnohé z nich také dlouze pátraly po jeho adrese.

Václav Neckář vydělával 900 korun měsíčně

Málokdo by přitom hádal, že nejzářivější hvězdy tehdejšího showbyznysu Golden Kids si v té době žádné zázračné peníze nevydělávaly a jejich bydlení tak bylo obyčejné, dalo by se říci skromné. "Vaškova gáže v Rokoku nebyla nijak závratná, okolo devíti stovek měsíčně, a tak jako spoustě tehdy začínajících hvězd, ani Vaškovi nezbylo nic jiného než bydlet na svoboďárně. Zatímco Marta si pronajímala pokoj v Ženských domovech, Vašek na nějaký čas zakotvil ve špeluňce pro svobodné pány v Melantrichově ulici v domě, který za první republiky sloužil jako hodinový hotel," popisuje Hénik v nové knize Šíleně veselý princ Neckářovo bydlení.

Neckář bydlel v malém pokoji s postelí a poličkou

Publicista Ivan Rössler, který zpěváka navštívil, o tom dokonce sepsal velmi detailní reportáž: Pokojík může mít tak čtyřikrát dva, dvaapůl metru. Jsou v něm dvě postele, polička, ze které při prudším pohybu padají knihy a jiné předměty, stolek, na kterém je plno hraček (ty Neckář dostával od fanynek), skříň, umyvadlo atd. Na zdi visí plakát Miloše Hrmy,“ uvedl tenkrát známý publicista.

Dopisy od fanynek otvírala a četla maminka

A protože Václav Neckář svoji soukromou adresu z pochopitelných důvodů tajil, dopisy mu chodily do divadla Rokoko. Třídění pošty se potom ujala jeho maminka, která hromady dopisů poctivě četla a třídila. Na první hromádce bylo několik málo anonymů, na které ovšem nikdo neodpovídal, na druhé potom žádosti o fotografii s podpisem. Ty maminka na místě vyřizovala a obálky svědomitě plnila fotografiemi, které zpěvák dříve podepsal. "Třetí skupinu dopisů tvořily osobní vzkazy a vyznání, které maminka vyhodnotila jako důležité a ty Vaškovi předávala, aby si je přečetl," dočteme se v knize.

Fanynka sledovala Neckáře až domů

Třebaže si Neckář své soukromí a svůj malý byteček úzkostlivě hlídal, jedna fanynka jeho přesnou polohu v centru Prahy přeci jen vypátrala a z temných koutů jej pravidelně šmírovala, když se v noci vracel z divadla domů. "Přestože se v labyrintu spoře osvětlených chodeb naučila pohybovat jako stín, Vašek na ni několikrát narazil. K žádnému přímému kontaktu nikdy nedošlo, a zpěvák jí časem přestal věnovat pozornost," vypráví spisovatel.

Poměr s dcerou nám nevadí, ale ať se vrací včas

To by ovšem maminka Václava Neckáře nesměla jednoho dne otevřít dopis, který rozhodně nebyl žádostí o autogram ani pochvalou zpěvákova vystupování. "Rodiče jisté šestnáctileté dívky Vaškovi psali, že sice nic nenamítají proti tomu, že má s jejich dcerou vážný poměr, ale bylo by dobré, kdyby se jejich dcera vracela domů před desátou," cituje spisovatel obsah tohoto zvláštního dopisu.

Václavova maminka přešla do akce

A protože obsahoval také zpáteční adresu, vypravila se paní Neckářová zjistit, kdo je synovou tajnou milenkou, o které nemá zdání. "Když u dotyčných zazvonila a rodiče otevřeli dveře, dívka okamžitě věděla, která uhodila. Zaplula do svého pokojíku a tam se zamkla. Vysvětlilo se, že dívka si vztah pouze vysnila, a Vašek už ji v Melantrišce nikdy neviděl," uzavírá Hénik veselou historku.

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Související články

Další články