Retro stále frčí: Zima se blíží a v kurzu jsou kozačky jako ze 60. let. Inspirovat se můžete Martou Kubišovou nebo seriálem Vyprávěj

V 60. letech frčely kozačky a minisukně
Zdroj: Retro/One TV
Lodičky ženy milují již spousty letV 60. letech frčely kozačky a minisukněŽeny byly ženami a na módě si nechávaly záležetŽeny se nebály experimentovat díky módním doplňkům+ 2 fotky+ 3 fotky
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Socialismus do české obuvi vítr nepřinesl a boty ze západu u nás nebyly k dostání, a tak se o lepší kousky vedl doslova boj! Když do obchodu přivezli nové boty, všechny holky ve městě pak měly ty samé.

Redaktor
Redaktor 4. října 2018

Luxusní boty chce mít každá holka. Eva ze seriálu Vyprávěj není výjimkou! Holky hltaly západní módní magazíny, které se v komunistickém Československu tajně distribuovaly a chtěly se cítit jako hrdinky západních filmů, které se u nás ale oficiálně nevysílaly.

Kozačky na vysokém podpatku se nakonec dostaly i do socialistického Československa. Nejprve se daly sehnat pouze v prodejně Tuzex, kde je naše maminky a babičky kupovaly za tuzexové peníze – bony. Později se objevily i v běžných obchodech s obuví. Zde se však staly podpultovým zbožím. Všichni si to jistě pamatujeme, kdo neměl známého, nic nesehnal.

Mňam mňam!
Mohlo by Vás zajímat:

RETRO: Potraviny, na kterých jsme vždycky ujížděli, a asi už vždycky budeme!

Rozhodně však nešlo o žádnou levnou záležitost, ale co by ženy neudělaly pro módu! Kdo by celou zimu chodil ve sněhulích, galoších nebo dokonce v důchodkách?

V šedesátých letech se kozačky v kombinaci s minisukní staly velkým módním hitem. Nosily je zahraniční i domácí celebrity. U nás to byla například zpěvačka Marta Kubišová.

Cvičitelka Hanka Kynychová: Tři roky jsem žila s tyranem, bití mi přišlo normální

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články