Pavla (43): Nechápala jsem, proč manžel tak propadl cvičení. Pak jsem ho jednou přistihla nalepeného na mladé trenérce

Příběhy o životě: Nechápala jsem, proč manžel tak propadl cvičení. Pak jsem ho jednou přistihla nalepeného na mladé trenérce
Zdroj: Freepik

Pavla si přála, aby manžel začal sportovat a přestalo mu růst břicho. Teď má doma chlapa s dokonalou postavou. Jenže za to může jeho mladá krásná trenérka, s níž tráví šest dnů v týdnu.

Michaela Hájková
Michaela Hájková 29. 04. 2024 11:30

Chtěla jsem, aby se sebou Roman (45) něco dělal. Jen jsem si nepředstavovala, že to dojde do extrému a můj vyrýsovaný muž se bude v posilovně lepit na svou mladou trenérku.

Můj muž byl vždycky lenivý a s věkem pěkně nakynul

Roman se nikdy příliš nehýbal a v mládí si držel postavu tak nějak přirozeně. Jenže s přibývajícím věkem nakynul, a protože neměl žádný režim, kila nešla dolů. Já už před čtyřicítkou pochopila, že musím třikrát týdně cvičit. Nutila jsem k tomu také Romana, ale byl děsně líný.

Teprve když na jeho bříško utrousil poznámku mladší kolega, začal si Roman shánět trenéra. S radostí jsem ho v tom podpořila, a když se Roman pustil do cvičení, nadchlo ho to. Během pár týdnů se totiž cítil skvěle, skoro jsem ho nepoznávala. Začal dbát na to, abychom jedli zdravě. O to jsem se snažila léta, ale tehdy ještě manžel moje snahy sabotoval.

Výsledky se dostavily rychle a já byla na svého muže opravdu pyšná. Řekla bych, že se dostal do formy, v jaké jsem si ho brala. A to mi naprosto stačilo. Jenže jemu ne. Makal dál, chtěl vypadat ještě lépe. To už jsem zpozorněla a lekla se, že ho to příliš pohltilo.

Jednou jsem manžela sledovala do posilovny

Roman na sobě tvrdě dřel a už si nedal ani svoje oblíbené pivečko nebo klobásku. Stával se z něj někdo úplně jiný, nepoznávala jsem ho. Svaly měl do roka vyrýsované a nosil takové oblečení, aby na to upozornil. To já byla proti němu najednou ta měkčí, lenivější a stárnoucí.

Bála jsem se toho, kam to může zajít, a tehdy jsem ho poprvé sledovala do jeho oblíbené posilovny. Vzbudila jsem se totiž v pět ráno a postel byla prázdná. Měla jsem strach o manželovo zdraví, mohl si klidně ublížit. Z extrému do extrému, to přeci nikdy není správné.

Jenže na recepci v posilovně jsem zjistila, jak se věci mají. Mladá krásná trenérka si povídala s Romanem v podezřele těsné blízkosti. Najednou mi to všechno došlo a uvědomila jsem si, jak jsem hloupá. Snad jsem si nemyslela, že to všechno dělal pro mě nebo kvůli fyzičce. Zakoukal se do své trenérky!

Žárlivou scénu jsem si nechala na doma

Ještě chvíli jsem je pozorovala při rozcvičce, ale pohled na její dokonalý zadeček v legínách byl pro mě moc. Nehodlala jsem tam ztropit scénu a odjela domů. Večer jsem pak v klidu na Romana "uhodila". Vymlouval se na to, že je to kamarádka. Nevěřím mu ani slovo.

"Takže teď vypadáš takhle a máš pětadvacetiletou kamarádku," vydechla jsem šokovaně. Bylo mi řečeno, že mu mám věřit. Nemůžu si pomoci, ale na tu mladou trenérku žárlím a lituji, že jsem manžela přinutila se vůbec hýbat.

Další příběhy ze života →

Text byl zpracován na základě skutečného příběhu, fotografie je jen ilustrační. Máte podobnou zkušenost? Svěřte se nám se svým příběhem, napište na redakce@lifee.cz.

Superstar Alžběta Kolečkářová o smrti milovaného partnera: První půlrok jsem jenom brečela a bránila naše děti

Superstar Alžběta Kolečkářová o smrti milovaného partnera: První půlrok jsem jenom brečela a bránila naše děti

Související články

Další články