Pomocníci proti stresu pro tělo i mysl: Inhalační tyčinka i speciální krémy dovedou zmírnit napětí zevnitř i zvenčí

Antistresová kosmetika pro tělo i mysl: Inhalační tyčinka i speciální krémy dovedou zmírnit stres zevnitř i zvenčí
Zdroj: Freepik
Uklidňující a relaxační přírodní balzám se silnými ajurvédskými bylinami a účinnými esenciálními oleji. (Spa Ceylon, 470 Kč)Aromaterapeutický roll-on na bázi bio jojobového oleje s jedinečnou kombinací vysoce kvalitních esenciálních olejů. Pro okamžité uvolnění a pozitivní náladu. (The Nature of Things, Beloved, 309 Kč)Antistresový roll-on, Saloos, 126 KčRoll-on proti stresu s levandulí majoránkou  a ylang ylang. (Puressentiel, 269 Kč)+ 6 fotek+ 7 fotek

Bojujete se stresem? Vedle tolik potřebného odpočinku, relaxace a dalších osvědčených technik, vám s jeho odbouráváním může pomoci i speciální antistresová kosmetika. Stejně jako mysl ale může nezdravě reagovat na přemíru napětí i přímo vaše pokožka. I pro pleť už dnes existují speciální kosmetické přípravky, které efektivně bojují s neblahými účinky stresu na její vzhled. 

Jana Elfmarková
Jana Elfmarková 04. 03. 2024 14:00

Právě pleť může být jedním z nejviditelnějších faktorů toho, že vaše tělo nepříjemně bojuje s přemírou napětí a vysokou psychickou zátěží. Vzestup antistresové péče o pleť i vývoj kosmetických produktů zklidňujících naši mysl jde stále vpřed. Zbavit se ale stresu nadobro, to není tak jednoduchý úkol.

Aromaterapie ihned po ruce

Lze si pomoci prostředky, které naši mysl i tělo vrátí do snesitelnějších kolejí. Jde o jednoduché kosmetické a wellness přípravky, které svým složením obvykle postaveným na esencích léčivých rostlin a éterických olejů cílí na konkrétní citlivé místo naší duše a dovedou ji příjemně zklidnit.

Praktický roll-on nebo inhalační tyčinka rovnou do kabelky

Nabízí se třeba v podobě praktických roll-on aplikátorů, které umožní vonnou esenci bojující se stresem aplikovat přímo na pokožku podobně jako parfém - na vnitřní stranu zápěstí, spánky či strany krku. Následné inhalování pak dopomůže k cílenému zklidnění a uvolnění napětí. Najdete ale i aplikátory antistresových esencí v podobě inhalačních tyčinek, které nabízí přímou možnost vdechování zklidňujících éterických vůní.

Antistresová kosmetika určená k aromaterapeutickým účelům obvykle obsahuje přírodní složky z levandule, meduňky, myrty nebo citrusových plodů.

Speciální antistresová péče pro pleť

Stejně efektivně ale můžete bojovat i proti projevům stresu odrážejícím se přímo na vaší pleti. Kosmetika, která má za cíl s nimi bojovat, prochází stále velmi překotným vývojem a její tvůrci se doslova předhání v zaručeně úspěšných složeních.

V boji proti akné, předčasnému stárnutí pleti, lokálnímu zarudnutí, či tmavým kruhům pod očima, které patří k nejčastějším projevům stresované pokožky, vám tak mohou pomoci speciální krémy, séra nebo masky, které se přídomkem antistress pyšní rovnou ve svém názvu. Jejich účinky slibují zmírnění veškerých projevů unavené pleti a její ochranu před jeho dalším vlivem nejen zevnitř, ale i zvenčí.

Nepodceňujte ani vnější vlivy prostředí

Pokožku totiž mohou poškozovat i neblahé vlivy okolního prostředí jako je znečištění ovzduší nebo přemíra slunečních paprsků. Za základ v péči o tělo a pokožku vystavenou stresu je ale stále považována především správná životospráva, dostatek spánku i pravidelného pohybu.

Stává se vám, že je vaše pleť i mysl v nepořádku díky stresu či nedostatku spánku? V galerii najdete produkty, které vám se stresem v jeho různých podobách i projevech pomohou účinně bojovat.

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Související články

Další články