Třicítka přechodových bund: Letos frčí umělé kožíšky, zkrácené parky i košilové vyteplené modely

30 nejstylovějších přechodových bund: Letos frčí umělé kožíšky, zkrácené parky i košilové vyteplené modely
Zdroj: Oficiální materiály prodejců/koláž: Lifee
Kožešinová košilová bunda, Hollister, 2 390 KčKoženkový bluzon, Bershka,  799 KčKošilová bunda, H&M, 1 199 KčKrátká košilová bunda, H&M, 1 329 Kč+ 26 fotek+ 27 fotek

Tentokrát se babí léto nehodlalo jen tak vzdát, s tím je ale konec a nezbývá než urychleně začít vrstvit. Přechodná období, kdy ještě krutě nemrzne ani nesněží, ale přesto se už po ránu i k večeru rádi zachumláte do něčeho hřejivého, jsou, zdá se, tady. Podzimní bundy, kterým neřeknete ne, nabízí hned několik stylových variant pro aktuální módní sezonu.

Jana Elfmarková
Jana Elfmarková 21. 10. 2023 09:00

Ze všeho nejdřív se poohlédněte po naprosté klasice. Nejenže se móda pravidelně vrací v kratších či delších cyklech, ale když jde o ochranu před chladem, a k tomu stylovou, vyplatí se vsadit na osvědčené kousky. Extravaganci z let nedávno minulých letos střídá jistá strohost a nenucený styl. V duchu tichého luxusu, minimalismu i nákupní askeze, nejnovější módní kousky hlásají vpustit do šatníku umělou i pravou kůži, oversize siluetu klasických střihů i hřejivou "shacket". A o jaké střihy konkrétně jde?

Bluzon čili bomber. A nejlépe z kůže

Nesmí vám chybět jakýkoliv bomber. Když vsadíte na nadměrný kus, získáte prostor pro nápaditější vrstvení. Perfektně padnoucí bluzony naopak využijete jako jednu ze samotných podzimních vrstev a můžete jej ještě doplnit o vestu či plášť, ty samozřejmě v optice nadměrné velikosti.

Kožený bomber je naprostým hitem mezi přechodovými bundami tohoto roku. Jakmile jej začala nosit Hailey Bieber (26), měl tento znovuobjevený kousek zjevně vyhráno. Dnes už jej potkáte na každém kroku a nezáleží na tom, zda jde o luxusní variantu z pravé kůže nebo etickou ekokůži s mnohem nižšími pořizovacími náklady. Stejně jako samotný bomber, je hitem i krátká kožená bunda inspirovaná pilotským stylem, kterou obohacuje další hřejivý prvek, kožešina.

Kožešina, která zdobí věhlasný typ pilotské bundy, se ale může stát středobodem vašeho přechodného módního období i samostatně. Dávno z ní nevznikají jen dlouhé kabáty či hřejivá podšívka. Absolutním hitem jsou právě teď krátké bundičky z huňatého “beránka” s přiznanými švy ve stylu bundy s kapsami a límečkem.

Parka pěkně přistřižená

Když jde o zkracování, došlo i na oblíbené podzimní bundy typu parka. Jejich současná zkrácená varianta s předimenzovanou šířkou a často i kapucí nabízí prostor pro fantazii a nové kombinace, jak tento specifický módní kousek tentokrát zapojit do stylově propracovaných outfitů bez přílišných sportovních prvků.

Knoflíky a límeček, košilová bunda je zpět

Co by to ale bylo za ohřívače, kdyby vám všechny sahaly jen k pasu. Potřebujete také hřejivou delší variantu, a že bude podobně stylová o tom není pochyb. Především se nezapomeňte poohlédnout po jakémkoliv červeném plášti, nebo modelu v dalších výrazných barevných podtónech červené škály. Klasickou sbírku trendy přechodových bundiček ale i letos uzavírá kontroverzní střih zvaný shacket. Hybrid košile a kabátu, model s límečkem a obvykle knoflíkovou lištou, který disponuje co nejhřejivějším materiálem a druhdy jej obtěžkává i heboučká podšívka, se v našich šatnících velmi zkušeně zabydlel pár let zpět a dobytých pozic se nehodlá vzdát ani letos.

Teploučko i v šatovce

Nevadí, jeho pozitiva stále ještě převládají nad lehce venkovským vzezřením, naopak, třeba pro styl cottagecore, který je plný květin a romantiky, je tato unisexová varianta svrchníku bez hlubšího sex-appealu jako dělaná, protiklady se přece přitahují. A hlavní je, že umí spolehlivě ochránit před prvními ataky chladného povětří.

Na tu vaši přechodovou bundu se koukněte do naší módní fotogalerie.

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Tereza Mašková o boji s bulimií: Naplno to propuklo ve StarDance, tělo mi začalo vypínat a přišel kolaps

Související články

Další články