Trendy vzorované kabáty: Zdobí je megalomanské kostky i pestré barvy, s cenou od 959 Kč

Trendy vzorované kabáty: Zdobí je megalomanské kostky i pestré barvy, s cenou od 959 Kč
Zdroj: Oficiální materiály prodejců/ koláž: Lifee
Kostkovaný oversize kabát, Lindex, 3 699 KčKabát boxy střihu s pepito motivem, Sinsay, 959 KčKabát s vlasem, Marks & Spencer, 3 499 KčKabát s vázačkou, InWear, 8 000 Kč+ 11 fotek+ 12 fotek

Kabátová sezona se kvapem blíží! Ve skříni už máte připravenou nepostradatelnou černou klasiku či šedivý model podle aktuální trendové vlny, ale nevisí vám v ní alespoň jeden výrazně barevný kousek? Pak vám chybí klíčový kousek, bez které nebude váš trendy podzimní šatník kompletní. Vzorovaný plášť.

Jana Elfmarková
Jana Elfmarková24. 09. 2023 09:00

Vzory dovedou do šatníku vnést kreativní směr a pokud jde navíc o vzory ve formě tak rozložitého kousku, jako je podzimní či zimní kabát, pak je jejich funkce ještě patrnější. Nejenže se jedná o svrchní vrstvu, kterou světu významně vystavujete na odiv a reprezentuje váš styl i náladu, navíc jde o natolik specifické materiály, které svým charakterem poutají pozornost už z principu. Aby hřály, rozhodně nemůžou takové svršky s použitým textilem troškařit, ať už se jedná o jeho gramáž či samotnou délku modelu.

Megalomanské kostky i pestrobarevná vzorová klasika

Dlouhé i kratší zimníky tak letos pod vlivem vzorů oblékají klasickou kostku, nechybí obligátní modely pepita či kohoutí stopy. Jejich kouzlo ale tkví především v netradiční barevnosti. Když kostka, tak v pastelové paletě, stejně neobvyklé jsou i samotné rozměry takových motivů. Rozhodně je lze nazvat v mnoha případech megalomanskými. A nám se to líbí! Proč by klasika v podobě kabátu neměla také okusit trochu současné módní atmosféry a nehrála tak hlavní roli našim podzimním outfitům?

Zahřejí díky vyšší gramáži nebo hebkému plyši

Zmínka byla i o struktuře poctivých podzimních materiálů, které kabátům tohoto období dominují. Jejich charakter má za úkol nás zahřát, když ale nabídne ještě další, zdobný a provokativní parametr, třeba v podobě dlouhého vlasu či plyšově heboučkého povrchu, je jeho kouzlo o to působivější. Mezi zimníky, které už brzy postoupí na přední místa denně nošených kousků, tak najdete pestrobarevné kožíšky ve vzhledu šachovnice nebo imitující zvířecí předlohy, ovšem v novém a pestrobarevnějším provedení.

Hit podzimu připomíná koupací plášť

A jaké střihy podzimním a zimním svrchníkům se vzory dominují? Okouzlují klasické střihy v oversize siluetě, velké vzory ještě umocní jejich prostorový dojem. Stejně oblíbené ale jsou klasické střihy s jednořadou či dvouřadou fazonou a různě řešenými klopami. Své místo si ale stále výrazněji prosazují zavinovací modely s vázačkou střižené na způsob županu. Nepotřebují knoflíky ani jiný druh zapínání, větší množství materiálu, do kterého se nadšeně zachumláte, zvlášť když je ušitý z vysokánsky střiženého plyše, vás obejme a zahřeje jako žádný jiný.

Zajímá vás, jak jednotlivé vzory i materiály zmíněné výše vypadají v podání konkrétních stylových zimníků? Nahlédněte do naší fotogalerie.

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Související články

Další články