Ikonické módní kousky: Velbloudí plášť v klasické i chlupaté "teddy" verzi, které nikdy neomrzí

Ikonické módní kousky: Velbloudí plášť v klasické i chlupaté "teddy" verzi, které nikdy neomrzí
Zdroj: Oficiální materiály prodejců/ koláž: Lifee
Ikonický plášť Max Mara Camel Coat, model 101 801, cena na oficiálních stránkách značky je 65 700 Kč. Pár tisíc ušetříte, poohlédnete-li se po e-shopech s luxusní módou.Střih kabátu 101 801 se už sedmdesát let takřka nemění. Legendární velbloudí plášť značka nabízí v mnnoha barevných provedeních které, víc než střih a příběh kabátu, podléhají aktuálním trendům. K dispozici je třeba tato světlá varianta v krémové barvě. Přestože patří k ikonám elegance, kreativní ředitel značky Max Mara Ian Griffiths rád vidí ikonu ve společnosti běžných outfitů, klidně v kombinaci s džínami.+ 7 fotek+ 8 fotek

Je mu přes sedmdesát. Ikonický “velbloudí” kabát z nejznámějšího italského módního domu ale nestárne. Je to jeho unisexovým stylem nebo precizním a nepřekonatelným střihem? Ztělesňuje vše, co od dokonalého svrchníku očekáváte. Od čisté linie prvního vytvořeného modelu po desetiletého “mladšího brášku” z huňaté kožešiny, typicky zbarvený dlouhý plášť s páskem milují hvězdy současnosti stejně jako ty z dob jeho zrodu.

Jana Elfmarková
Jana Elfmarková 16. 10. 2023 09:00

Synonymum luxusu, stylu a kvality. To je světoznámá italská značka Max Mara. Vášeň pro krejčovství zdědil Achille Maramotti, její zakladatel, po své matce a babičce. Když se jeho přičiněním v roce 1951 v italském městě Reggio Emilia značka zrodila, vytkl si její tvůrce za cíl produkovat luxusní a špičkově zpracované dámské oblečení. Avantgardní nápad v době, kdy kvalitní dámská krejčovina byla vesměs ruční práce, přesto hned první model, který Max Mara představila a začala rozvíjet, dobyl svět. Velbloudí plášť s unisex prvky je na špičce i o sedm dekád později a rozhodně se své pozice nehodlá vzdát.

Pánský svrchník v 50. letech? Risk, který vyšel

Střih vlněného kabátu v odstínu velbloudí srsti s označením 101 801 vycházel z pánského svrchníku. Zatímco dnes unisexový styl či prolínání pánských a dámských prvků považujeme za samozřejmost, v padesátých letech minulého století se jednalo o počin vskutku revoluční. Navzdory tomu řada špičkově zpracovaných kabátů z luxusních materiálů ihned přinesla značce úspěch. Stačilo pár let a plášť Max Mara už nosily nejslavnější hvězdy své doby a značka expandovala na světový módní trh napříč mnoha kategoriemi.

Neméně slavný mladší bráška

Nesmrtelný nadčasový střih i typická barva kabátu s označením 101 801 obstála zatím v každé módní sezoně. A je víc než jisté, že i ta letošní je mu příznivě nakloněna. Legendární “camel coat” před deseti lety získal i podobně úspěšného bratříčka. V roce 2013 značka obohatila svou paletu ikonických plášťů o inovativní kožešinový model, který navrhl kreativní ředitel značky Max Mara Ian Griffiths a úspěch tohoto netypického luxusního kabátu opět na sebe nenechal dlouho čekat.

O deset let později patří i huňatý “teddy” k ikonám mezi plášti a milují jej globální hvězdy i “obyčejné” ženy prahnoucí po dokonalém stylu. „Kdykoliv se objeví známá osobnost jako Lady Gaga, J.Lo, Kim Kardashian, Julia Roberts, Hailey Bieber nebo například Rosie Huntington-Whiteley v jedné z našich ikon, je to skutečné vzrušení,” vyjádřil se pro magazín Vogue kreativní ředitel značky k úspěchu obou ikonických modelů Max Mara.

Camel kabát pro všechny

Stejně, jako si oblibu těchto kabátů předávají světové celebrity, si ale jeho autor cení i každé další, neznámé nositelky: “Ze všeho největším vzrušením je pro mne vidět na ulici ženu, která se rozhodla investovat do jedné z našich ikon a představit si, jakou roli v jejím životě ten kabát hraje. To je pro mne ten nejuspokojivější pocit,” řekl Ian Griffiths britské redakci světové módní bible.

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Související články

Další články