Blůza s volánky nejen podle Mariany Prachařové: Na podzim se nosí se zvonovými kalhotami i jako oživení strohého kostýmu

Trendy blůza podle Mariany Prachařové: Na podzim se nosí se zvonovými kalhotami i jako oživení strohého kostýmu
Zdroj: Herminapress, oficiální materiály prodejce/koláž Lifee
Mariana Prachařová představila blůzu s volány v podobě madeirové halenky s kontrastními krajkovými detaily.Halenku Mariana doplnila o bílé kalhoty a zářivě růžovou sadu doplňků.Halenka s volány a kontrastními lemy, H&M, 1 329 KčHalenka s kontrastní stužkou, Monki, 1 299 Kč+ 14 fotek+ 15 fotek

Aktuální trendy přejí volánům. Nešetří s nimi na mnoha frontách, když jde ale o tradiční něžnou halenku, ideálně v černobílé optice, nemůže zůstat tento romantizující prvek bez bližšího prozkoumání. Kdo si je oblíbil a kde je snadno pořídíte?

Jana Elfmarková
Jana Elfmarková 09. 10. 2023 08:00

České módní vody už pár let čechrá svými outfity dcera herečky Dany Batulkové (65), oblíbená influencerka Mariana Prachařová (29). Ta se nedávno ve společnosti objevila v nápadné volánkové halence poskládané do kompletního sněhobílého outfitu, který podtrhla luxusní kabelkou v trendy odstínu barvy Viva Magenta od značky Fendi a stejně vybarvenými doplňky.

Její ještě poměrně letní model ale dává tušit, že jsou volánkovým blůzám - a i těm s černými lemovkami či sametovou tkaničkou zavázanou na mašli suplující prvek kravaty - dveře mezi podzimní hity široce otevřeny.

Volánková blůza k mokasínám i do strohého kostýmku

Jejich aktuální look totiž staví třeba na líbivých kombinacích s černými kalhotami se zvonovými nohavicemi zvanými flare a mokasínami, které mohou disponovat hrubší podrážkou pro dramatičtější look nebo elegantními hladkými křivkami, to když toužíte po uhlazené ženskosti.

Halenka s volány nechybí jako aktuální stylový protipól a parťák také pouzdrovým sukním či džínovým midi sukním a vysokým kozačkám. Nosit ji můžete také do jednodušších vrstvených modelů jako výrazné oživení strohého klasického saka v sestavě s elegantními formálními kalhotami či sukní. Takový “korporát” už jistě osloví širší pole možných nositelek, především samotným romantizujícím prvkem v podobě nadýchaných volánkových modelací. Zde se hravý prvek sametky či jiné stužky z kontrastního materiálu také velmi mile vyjímá.

Styl podle Mariany Prachařové

Tak, jak Mariana využila kombinaci materiálů i zdobných prvků na blůze propojující madeiru s černými detaily v lemování a vázačce, můžete hru s odlišnými textiliemi vyzkoušet také. Vedle celku v podobě volánky již vybavené kompletní halenky můžete angažovat do podzimní garderoby inspirované Marianinou romantickou halenkou také prvek v podobě přidaného límečku a nosit jej klidně přes pulovr nebo jako ozdobu právě k jednoduché bílé halence.

Přidaný límeček, ozdobný prvek, který můžete nechat doma

Límeček podporující zdobnost modelu splňuje hned dvě významná kritéria. Zapojit jej můžete podle aktuální nálady. A vždy připraven je i rozzářit outfit, který jste do té doby považovaly za fádní. Obzvlášť zdobené modely se štrasem nebo výrazně krajkové prvky umí zamávat s nudou a sedí takřka stoprocentně.

Oslovil vás trend volánových halenek a topů? Prohlédněte si náš výběr v přiložené fotogalerii.

Zuzana Zlatohlávková z Dobré ráno, Brno! odhalila soukromí: Ve své chýši praktikuje čínskou medicínu, jehličky píchá i dětem

Zuzana Zlatohlávková z Dobré ráno, Brno! odhalila soukromí: Ve své chýši praktikuje čínskou medicínu, jehličky píchá i dětem

Související články

Další články