Trendy kombinace modré a černé: Letos na podzim frčí v jednom outfitu, vytváří dojem temné elegance

Trendy barvy podzimu 2023: Odstín nesepraného denimu a klasická černá vytváří elegantní módní kombinace
Zdroj: Oficiální materiály prodejců/ koláž: Lifee
Černo-modrá módní inspirace v podání značky John Lewis.Temný odstín indigo denimu je pro černomodrý styling jako stvořený. (Šaty, Zara, 1 399 Kč)Tmavý denim, heboučké pleteniny a černé doplňky. Dark romance v podání značky Marks & Spencer. Jednoduché a stylové. Černé kahoty a tmavomodrý plášť se zavinovací optikou se skvěle doplňují. (Vila, plášť, 1 399 Kč)+ 13 fotek+ 14 fotek

Na první pohled je od sebe takřka nerozeznáte. Postavit z nich ale stylový outfit znamená pohrát si s tonalitou vaší garderoby do posledního detailu. A tím získat z podzimní skládačky v temných tónech opravdové maximum. Do popředí se mezi barevné trendy právě teď dere temně podmanivá dvojice modré a černé.

Jana Elfmarková
Jana Elfmarková30. 09. 2023 09:00

Je to až příznačné. Dny se zkracují a jejich temná část se významně prodlužuje. Se stále více se prosazující temnotou tak získává na síle i nenápadná kombinace tmavých barev –⁠ černé a modré –⁠, kterou si brzy osvojíte jako výraznou barevnou dvojici pro podzimní čas. Přestože disponuje jen potemnělou škálou barev, její kouzlo tkví právě ve velmi nenápadných rozdílech všech zapojených odstínů. A tím i v jasně přiznaném elegantním principu trendu, který se sice tváří jako nenápadný, aspiruje ale na vysoká čísla v kolonkách statistik oblíbenosti. Proč?

Modrá a černá: Takřka k nerozeznání, přesto tak jiné

Barevná blízkost obou stěžejních barev této tonální kombinace dává tušit, že pohrát si s nimi bude znamenat především osvojit si decentní odstupňování či jen lehké zvýraznění temných barev jako součást promyšleného celku. A dané kousky skládačky už se nabízí takřka samy. V popředí zájmu je opět temný, elegantní odstín denimu v neseprané, nevyšisované variantě. Jeho hluboká modř se může stát základem tmavých modelů s trendy černým pláštěm či v stylových kombinacích s černou kůží, která letos zdaleka nekraluje jen na pozicích tradičních doplňků, kabelek či obuvi. Její místo je nyní pevně ukotveno také v podobě kožených šatů, kalhot, overalů, sukní nebo trenčkotů, kterým s podporou temně modrého prvku ještě dodáte na jedinečnosti.

Konec černočerné nadvládě

Sofistikované kouzlo modrých tónů blízkých černi tak může rozšířit módní obzory třeba zarytým zastánkyním celočerných outfitů. Dle nich sice nestárnou, když je ale čas od času oživíte jakoukoli inovativní složkou, nemůže to nikdy špatně dopadnout. Obzvlášť v tomto případě, kdy se další vložený prvek k černé velmi významně blíží a získá si pozornost vskutku nepatrnou odlišností. O to působivější ale konečný výsledek elegantní sounáležitosti temných tónů sezony bude.

Zapojte doplňky i trendy v líčení

Zkuste tedy začít do své černé šatny po malých krůčcích pouštět i další, stejně dekadentní a zádumčivý odstín. Temně modrá vedle zmíněné džínoviny umí vyniknout takřka na všech materiálech. Pel jedinečnosti získáte i angažováním tmavomodrých doplňků, odvážnější inovátorky mohou zaexperimentovat také na poli trendového líčení nebo manikúry. I tam se tmavší odstíny s přicházejícím podzimem víc a víc prosazují a podtrhnout jimi temně sladěný outfit bude ten nejlepší způsob, jak jej doladit do naprosté dokonalosti.

Jak kombinovat temné odstíny v celek? Inspirujte se v naší fotogalerii a získejte zde i několik tipů na nákupy v černo-modrém duchu.

Nenáviděná Pavlínka z MasterChefa: Odkryla svou pravou tvář i plány utéct do Norska

Nenáviděná Pavlínka z MasterChefa: Odkryla svou pravou tvář i plány utéct do Norska

Související články

Další články