14 stejných věcí, které dělají ženy a muži jinak

Svlékání trika je jen jeden z rozdílů. Vyzvěte třeba partnera, ať vám ukáže nehty...
Zdroj: Pinterest.com / Livedoor.blogimg.jp

Ženy a muži jako dva odlišné vesmíry – každý má jiné příčiny a souvislosti. Tak lze pojmenovat svět dvou lidských druhů, které i přesto nachází ve spojení harmonii. Co matka příroda zařídila jinak?

Barbara Lorenzová
Barbara Lorenzová 11. 08. 2016 09:53

1. Svlékání svršků

To, že si muži svlékají trika popadnutím svršku na hřbetě a přetažením přes hlavu a ženy křižmo odzdola nahoru, má jednoduché vysvětlení. Ženské oblečení totiž bývá přiléhavější. Pánská metoda by tak u žen jednoduše nefungovala.

2. Ukazování rukou…

Zeptejte se muže a ženy po vašem boku, ať vám ukážou ruce, a sledujte je. Něco nesedí? Jednoduše – liší se pohlavím. Zatímco muži mají tendenci při pobídce ukázat své dlaně, ženy vystaví hřbety svých rukou.

Blackinsurancenews.com / Wisegeek.org

3. … a nehtů

Ženy musí mít o svých nehtech přehled a vidět, jak zapadají do celku. Proto vám při výzvě, ať se podívají na svoje nehty, ukážou ruce s nataženými prsty dlaní dolů. To muži odhalí dlaně a zakulatí prsty do mističek.

4. Házení míčem

Bůhvíproč, ale ženy a muži ani ten míč nemrsknou stejně. Muži se více rozmáchnou – míč putuje zpoza jejich zad přes hlavu směrem nahoru. Ženy zřejmě opět vyžadují přehled o situaci. Proto míč hodí oběma rukama odspoda nahoru.

5. Zívání

Jedno mají obě pohlaví společné – nenechají při zívání okolí, aby prohlíželo jejich chřtán. Jejich ruka zakryje vše, co má zůstat skryto. Jen s tím rozdílem, že muži volí zaťatou pěst a ženy – jak už jsme si zvykli – nataženou dlaň.

Pinterest.com / Dailymail.co.uk

6. Sluch

Konečně nehrají proti sobě ale spolu. Zatímco ženy uslyší lépe vysoké tóny (vzbudí je dětský pláč nebo mňoukání kotěte), muži rozeznají směr, odkud přichází.

7. Sezení

Dnes už lze vidět muže, jak sedí se zkříženýma nohama, aniž by shazovali či podporovali svou sexualitu (například americký prezident Barack Obama se tak často rád uvelebuje). Většina z nich ale volí ležérní posed s nohama volně padajícíma od sebe.

Podle odborníků je to nejen proto, že mají pro tuto pozici vhodnější oblečení. Jde o pozůstatek evoluce – takto se posazovali „alfa samci“, když chtěli vyjádřit své mužství.

Flickr.com / Nitephotosocial.wordpress.com

8. Rozeznávání toho, co je vpravo a co je vlevo

Zeptejte se ženy, ať zdvihne svou levou ruku. Zaváhala? To proto, že si musela nejdřív připomenout, která je která (třeba tím, kterou rukou píše). Muži se zorientovat nepotřebují – vlevo je vlevo a vpravo vpravo. Jejich hemisféry od sebe udržují přísný distanc.

9. Zrak

Zrak lovce – tak někdy odborníci nazývají mužské vidění. Jejich oči jsou jako dalekohled – vidí jasně objekty těsně před sebou i v dálce. Jejich fantastické přímé vidění ale může být i příčinou hádek s partnerkou.

Ženy mají přehled o situaci kolem dokola, nic jim neunikne. Může za to mateřská ochrana, kdy matka kontroluje své děti a chrání je před nebezpečím. Proto mají ženy tendenci věci uklízet a zařazovat je i do zadních nebo bočních částí prostor. Muži pak nemohou najít oblíbenou slaninu nebo ponožky – nejsou zkrátka na očích.

Dailymail.co.uk / Pinterest.com

10. Oblékání županu

Vypasovaný župan je slušivější než volný, není-liž pravda, ženy? To je jedno z vysvětlení, proč si pásek utahujeme tak, aby obepínal náš pas. Muži ho nechávají volně kolem boků. Údajně jsou obě varianty pro každé pohlaví pohodlnější. Souhlasíte?

11. Chování ve společnosti

Zatímco muži při vstupu do neznámé společnosti nejprve v mžiku zrentgenují prostředí, najdou východy a vystopují potenciální hrozby i sympatické tváře, ženy obratem vědí, kdo s kým, proč a jak. Společnost vnímají na základě vyvinuté empatie.

Ta je i nepřímým viníkem jejich častého uražení – očekávají stejnou míru pochopení u svých partnerů, a tak se jich dotkne, že ani po četných náznacích muž nepochopí, co se jim děje.

12. Pozornost

Muži se nedokážou soustředit na více věcí, ženy ano. To je donekonečna omílané tvrzení. Ale něco na něm zřejmě bude. Tento jev může mít původ v pradávných dobách. Muži se museli soustředit na lov zvěře, aby jejich rodina nepošla hlady. Kdyby se ale ženy upnuly pouze ke sběru plodů, jejich děti by byly v ohrožení.

13. Řešení problémů

Typický obraz: žena nejprve zavolá své nejlepší kamarádce, pak své matce, sousedce, ba prodavačce v obchodě. Napíše si o svém problému do deníčku, rozešle esemesky a žhaví sociální sítě.  A muž? Plácne sebou na gauč a snaží se rozptýlit. Teprve když je jakž takž klidný, začne hledat řešení.

14. Zapamatování informací

Kdybychom měli namalovat ženský mozek, měl by tisíce zásuvek a šuplíčků. Ten mužský dva, nanejvýš tři. Muži si totiž do paměti ukládají jen skutečně důležité informace. Proto mají někdy pocit, že se žena zaobírá detaily.

Zdroj: Bright Side

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Související články

Další články