Hloupější díky chytrým telefonům: Lidstvo nikdy nebylo více líné a pohodlné

Nové aplikace je tak snadné používat, že samotné zvednutí telefonu v porovnání s nimi vypadá jako těžká práce.
Zdroj: unsplash.com
Tyto služby posilují naši posedlost mobilními zařízeními, což nás může sociálně izolovat.I obyčejná návštěva prádelny může být zábava.+ 2 fotky+ 3 fotky

Být líným je dnes tak snadné. A velký podíl na tom mají aplikace v našich telefonech. Ty z nás dělají nejhloupější kulturu, jaká kdy na této planetě existovala.

Redaktor
Redaktor 31. prosince 2018

Díky vymoženosti a paradoxně i lidské vynalézavosti si můžete domů objednat i toaletní papír, když vám zrovna dojde. Na záchodě si počkáte hodinu, ale nebudete muset do obchodu. Alespoň dočtete svůj oblíbený komiks.

Máte chuť na své oblíbené jídlo, ale i přesun do restaurace, kde vám ho někdo uvaří je pro vás moc náročný? Přes aplikaci si zaplatíte človíčka, který pro vás jídlo objedná, vyzvedne a dopraví až k vám domů.

Profesor Kalifornské univerzity Larry Rosen varuje: „Vznik těchto aplikací nás izoloval od okolí. Nemáme již důvody mluvit s člověkem, který stojí přímo vedle nás.“ To podle něj ještě zhoršuje celou situaci, která už je i tak kritická. „Lidé by mezi sebou měli komunikovat tváří v tvář, vykonávat obyčejné věci sami, v rámci osobního kontaktu s druhými i k udržení duševního zdraví.“

Prezentovat se na sociálních sítích je v dnešní době to nejdůležitější.
Mohlo by Vás zajímat:

Nebezpečí sociálních sítí: Jak život online pomalu ale jistě likviduje ten osobní

Kolikrát se stane, že svým blízkým ani osobně nepopřejete k narozeninám. Začalo to s příchodem SMS, s dalšími sociálními sítěmi se to jen zhoršuje.

Při vykonávání prací jako je praní prádla, mytí nádobí nebo venčení psa lidský mozek odpočívá a relaxuje. Jedná se o mechanickou činnost, která vás nenutí přemýšlet, soustředíte se jen na krouživý pohyb houbičky ve dřezu, a tak si úspěšně vykroužíte z hlavy včerejší hádku s šéfem. Pokud si tedy nezavoláte domů hodinového manžela, aby za vás nádobí umyl. Pak vám čas na přemýšlení nad tím blbcem zbude a vy se akorát zase znovu rozčílíte.

Škola líčení: Vizážistka Diana Vitikačová radí, jak na rychlý denní make-up do školy či do práce

Další články