Nejste líná, jste prudce inteligentní! Vědci přišli s překvapivým zjištěním

žena
Zdroj: Freepik.com

Lenost rozhodně není dobrá vlastnost. Podle vědců ale možná souvisí s výší IQ. S tímto zajímavým tvrzením přišli odborníci z Florida Gulf Coast University, kteří zjistili, že nadprůměrně inteligentní jedinci ani tak nemají tendenci se nudit, jako spíš se „ztrácet“ v hlubokém zamyšlení.

Jana Jánská
Jana Jánská 11. 12. 2020 08:30

Jinými slovy – lidé s vysokým IQ často dávají přednost zajímavé duševní činnosti před tou fyzickou, v důsledku čehož se může zdát, že jsou peciválové. Oproti tomu lidé s nižším IQ snadněji propadnou nudě, což je vede k vyhledávání různých pohybových aktivit.

Studie s rezervou

Mějte však na paměti, že k vědeckým studiím je nutné přistupovat s určitou rezervou – a ani tato konkrétní není výjimkou. Jak sami její autoři připouštějí, mnozí nadprůměrně inteligentní jedinci si mohou být své nedostatečné fyzické činnosti dobře vědomi, v důsledku čehož se budou do cvičení vysloveně nutit. A výsledky by pak hned vypadaly trochu jinak.

Testy pomohou

Než tedy začnete svým blízkým tvrdit, že vlastně nejste líní, ale jen chytří, raději zajděte k psychologovi a nechte se důkladně otestovat.

Zdroj: Konbini

Aleš Cibulka chystá se svým partnerem Michalem Jagelkou stříbrnou svatbu: Být gayem v devadesátkách nebylo vůbec snadné

Aleš Cibulka chystá se svým partnerem Michalem Jagelkou stříbrnou svatbu: Být gayem v devadesátkách nebylo vůbec snadné

Související články

Další články