Speciál: Průvodce kvalitouSpeciál: Hubněte s námiTestování

21 vědeckých faktů, které vás zaručeně nabudí ke cvičení

21 vědeckých faktů, které vás zaručeně nabudí ke cvičení
Zdroj: Fitglutenfree.co.uk
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Cvičení je bolest. Pro mnohé ale také prostředek pro to, jak dosáhnout spokojenosti a štěstí. Ať už toužíte po krásné figuře, neutuchajících pocitech štěstí či zdraví, nepřestávejte číst!

Barbara Lorenzová 27. července 2016

1. Cvičení zvyšuje u žen sexuální vzrušení. A to dokonce i u těch, co berou antidepresiva.

2. Kdo cvičí, má nižší pravděpodobnost úzkostí a deprese.

3. Protáhněte si tu a tam pérka. Pomůžete tím předejít rozvoji cukrovky druhého typu.

4. Problémy s cholesterolem? Ne náhodou se říká „sportem ku zdraví“. Díky němu se dá špatný cholesterol na ústup a dobrý se naopak zmnoží.

5. Studie uvádějí, že s pravidelným sportem mají astmatici příjemnější život – nedostávají tak často zánět dýchacích cest.

Ředitel centra pro zdraví odhalil metodu cvičení, díky které budete mít energie na rozdávání
Mohlo by Vás zajímat:

Ředitel centra pro zdraví odhalil metodu cvičení, díky které budete mít energie na rozdávání

6. Nejenom mohutnější svaly, ale i silné kosti si můžete s pravidelným přísunem sportu vypěstovat. Navíc se pravděpodobně vyhnete osteoporóze.

7. Lidé, co při cvičení doslova překypují energií, mají vyšší hladiny vitaminu D. To díky tomu, že se častěji zdržují na slunci. Tento vitamin pomáhá zlepšit náladu.

8. Častější pohyb, rychlejší metabolismus – tak s tímto tvrzením už nadále nepočítejte. Není to pravda. Co ale pravdivé je, že při cvičení spalujete kalorie.

9. Nemusíte denně uběhnout půlmaraton, abyste viděli dobré zdravotní výsledky. Vědci zjistili, že i méně efektivní sporty, jako jóga, mohou posílit kardiovaskulární systém a snížit riziko srdeční choroby.

10. Šťastnější jsou ti, co si pravidelně servírují dávku pohybu. Endorfiny připlují, stres odejde.

Huffingtonpost.com

11. Díky sportu budete mít lepší postřeh. Právě ti, kteří ho ve svém životě mají dostatek, neválčí se svou rovnováhou ani zraněními způsobenými pády a podobně.

12. Tolik důležitá imunita s každým cvičením zesiluje. Pohyb z dýchacích cest vypudí bakterii, která může způsobit nachlazení, a zároveň dává povel k rozmnožování protilátek bojujících s nemocemi.

13. Podle výzkumníků mohou krátké pohybové „výbuchy“ pomoct se shazováním váhy a tuku.

14. Důkaz, že fyzično nemůže fungovat bez duševna a naopak. Cvičení zlepšuje paměť. Proto je jeho dostatečný přísun důležitý zejména ve stáří.

15. Sport jako tajemství dlouhověkosti? Lidé dopřávající si sedm a více hodin sportu týdně mají o 40 % nižší úmrtnost, takže na tom něco bude.

Jít na jedno po cvičení, nebo ne?
Mohlo by Vás zajímat:

Jít na jedno po cvičení, nebo ne?

16. Jedna třetina všech úmrtí je ve Spojených státech připisována právě nezdravému jídelníčku a nedostatku pohybu.

17. Jste jen krůček před vyhořením? Zařaďte do svého pracovního kolotoče pravidelné procházky. Odoláte pracovnímu selhání.

18. Také vám někdy přijde, že jsou lidé s vypracovanými těly někdy až příliš sebevědomí? Může za to anatomie. Čím častější návštěva fitka, tím větší sebedůvěra a vlastní hrdost.

19. Porucha pozornosti neboli ADHD se častěji ozývá u lidí s nižší sportovní aktivitou.

20. Nemůžete spát? Cvičte. Váš odpočinek získá hloubku.

21. Životy aktivních jedinců jsou daleko více protkány pocity štěstí.  Udržují si totiž vyšší hladiny endorfinů. Není nač čekat – nazujte tenisky a doběhněte si pro lepší náladu!

Zdroj: Business Insider

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články