15 jednoduchých způsobů, jak změnit váš život k lepšímu

15 jednoduchých způsobů, jak změnit váš život k lepšímu
Zdroj: Freepik

Mnoho z nás někdy zažilo frustraci z pocitu, že k plnohodnotnému životu nám něco chybí. Místo snahy o zlepšení jsme ale zůstali u stávající verze bytí. To proto, že jsme nevěděli, kde začít. Úspěšný autor motivačních knih Mark Chernoff sesumíroval třicet způsobů, díky nimž lze změnit život k lepšímu. Zde je patnáct těch nejzajímavějších...

Jana Jánská
Jana Jánská 11. července 2021

Mark Chernoff je úspěšný influencer a autor (nejen) motivačních knih. Tady je výběr toho nejlepšího z jeho třicítky rad pro šťastnější život.

1. Začněte trávit čas se správnými lidmi

Jsou jimi ti, kteří vás mají rádi, obdivují vás a dokážou vás povzbudit na cestě za vašimi sny.

2. Čelte problémům

Zatajování problémů jen zapříčiní, že se objeví znovu a ve větší síle. Dělejte, co se vám zlíbí, a přijměte zodpovědnost na následky.

3. Buďte k sobě upřímní

Na rovinu – vaše zaměstnání vám přestalo dávat smysl a chodíte do něj, protože jde o zvyk? Změňte věci, se kterými dlouhodobě nejste spokojení. Namísto nich se věnujte těm, které vás naplňují.

Milujete vaření, ale studium vysoké školy vás v rozvoji brzdí? Toužíte po práci z domova, ale vaši blízcí se jí vysmívají? Ohlížejte se na vaše touhy a hodnoty.

4. Jednejte v souladu s vaším štěstím

Vězte, že je možné starat se současně o lidi kolem vás a zároveň nepotlačovat aktuální potřeby a tužby. Je ale důležité naučit se říkat „ne“ lidem, které máte rádi. Právě ti by měli přijmout, že se pro jednou rozhodnete věnovat svým věcem místo party v baru.

5. Buďte sami sebou

A buďte na to hrdí. Kašlete na okolí, kterému přijde vaše záliba ve čtení knih divná. Nechte se potetovat, pokud vám to zvedne sebevědomí. Noste šortky, pokud se v nich cítíte skvěle, i když nemáte výstavní nohy. Jste to vy. Ne někdo jiný.

Michaela Dolinová prozradila recept na spokojené manželství: Žena by měla být moudřejší a muži vyjít vstříc
Mohlo by Vás zajímat:

Michaela Dolinová prozradila recept na spokojené manželství: Žena by měla být moudřejší a muži vyjít vstříc

6. Všímejte si a žijte v přítomnosti         

Protože přítomnost je jednou z mála jistot, kterou máte.

7. Važte si chyb, které uděláte

Jsou tou nejlepší lekcí, kterou můžete získat. Právě chyby vás posouvají nejvíce dopředu – příště už je neuděláte. A budete lepší.

8. Buďte k sobě zdvořilejší

Tak, jak o sobě mluvíte sami, o vás budou mluvit ostatní. Přijměte se takoví, jací jste. A buďte na to pyšní.

9. Buďte vděční

Mnoho z nás cítí, že budeme skutečně šťastní až tehdy, získáme-li nějakou věc či něčeho dosáhneme. Realita je ale taková, že jakmile se do určitého bodu dostaneme, začneme prahnout po něčem, co je ještě o kousek výš. Vyhraďte si proto na začátku nového dne pět minut a napište na papír to, za co jste vděční.

10. Nečekejte na štěstí, jděte mu naproti

Není rychlejší cesty k dosažení štěstí, než jej uchopit do vlastních rukou. Nečekejte na spasení, vyměňte slovíčko „chtěl bych“ na „udělám“. Konejte v zájmu svých snů a potřeb. A vykašlete se na to, co si myslí okolí. To totiž zřejmě stále sedí na zadku a čeká na zázrak.

3 znamení zvěrokruhu, která se nebojí výzev a vždy jdou štěstí naproti. Jste mezi nimi?
Mohlo by Vás zajímat:

3 znamení zvěrokruhu, která se nebojí výzev a vždy jdou štěstí naproti. Jste mezi nimi?

11. Dejte snům a nápadům šanci

I ten nejbláznivější sen se může vyplnit. Jedinou podmínkou je, že pro něj něco uděláte. Zlatou rybičku na planetě Zemi neulovíte ani nedostanete prostor vyškubnout Vševědovi tři zlaté vlasy. Nemáte sice stoprocentní záruku, že to vyjde, je ale na sto procent jisté, že pokud neuděláte nic, sny zůstanou sny.

12. Uvěřte tomu, že jste připraveni na další metu

Dostali jste zajímavou nabídku? Sáhněte po ní! Odkývněte ji dříve, než nad ní začnete přemýšlet. Když dojde na výzvy, míváme tendence o sobě pochybovat. Přijměte je jako dar a vytěžte z nich maximum.

13. Vybírejte si lidi, se kterými navážete kontakt

Stýkejte se s čestnými lidmi, kteří odráží, kdo jste a kým toužíte být. A sledujte, co dělají – činy řeknou víc než slova.

14. Přestaňte soutěžit s ostatními

Soutěžte jen sami se sebou. Lidé ve vašem okolí disponují jinými zkušenostmi a následují jiný hodnotový žebříček. Řídit se dle jejich úspěchů je tak plýtvání časem.

15. Oslavujte úspěchy jiných

Všímejte si, co dokázali lidé, které obdivujete. A vysekněte jim poklonu. Načerpáte trochu jejich nadšení a inspirujete se. Podpora se vám navíc může vrátit ve chvíli, kdy ji budete nejvíc potřebovat.

30 věcí, kterými oslňujete okolí, ale nevíte o nich
Mohlo by Vás zajímat:

30 věcí, kterými oslňujete okolí, ale nevíte o nich

Škola líčení: Jak si správně upravit obočí? Vizážistka Diana vám ukáže, jak ho vytvarovat během pár minut

Další články