Fit a krásnátestovánísoutěže

17 jednoduchých způsobů, jak změnit život k lepšímu

Thumbnail # 17 jednoduchých způsobů, jak změnit život k lepšímu

Zdroj:Themominmemd.com

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Mnoho z nás někdy zažilo frustraci z pocitu, že k plnohodnotnému životu něco chybí. Namísto snahy o zlepšení jsme ale zůstali u stávající verze bytí. To proto, že jsme nevěděli, kde začít. Úspěšný bloger Mark Chernoff sesumíroval 30 způsobů, díky kterým (konečně) změníme náš život k lepšímu. Vybrali jsme 17 nejzajímavějších.

Barbara Lorenzová 11. července 2016

1. Začněte trávit čas se správnými lidmi

Jsou jimi ti, kteří vás mají rádi, obdivují vás a dokážou vás povzbudit na cestě za vašimi sny.

2. Čelte problémům

Schovávání problémů jen zapříčiní, že se objeví znovu a ve větší síle. Dělejte, co se vám zlíbí, a vezměte zodpovědnost na následky.

3. Buďte k sobě upřímní

Na rovinu – vaše zaměstnání vám přestalo dávat smysl a chodíte do něj, protože jde o zvyk. Změňte věci, se kterými dlouhodobě nejste spokojení. Namísto nich se věnujte těm, které vás naplňují.

Milujete vaření, ale studium vysoké školy vás v rozvoji brzdí? Toužíte po práci z domova, ale vaši blízcí se jí vysmívají? Ohlížejte se na vaše touhy a hodnoty.

Thumbnail # 5 jednoduchých návyků, díky kterým budete šťastnější
Mohlo by Vás zajímat:

5 jednoduchých návyků, díky kterým budete šťastnější

4. Jednejte v souladu s vaším štěstím

Vězte, že je možné se současně starat o lidi kolem vás a zároveň nepotlačovat aktuální potřeby a tužby. Je ale důležité se naučit říkat „ne“ lidem, které máte rádi. Právě ti by měli přijmout, že se pro jednou rozhodnete věnovat svým věcem namísto party v baru.

5. Buďte sami sebou

A buďte na to hrdí. Kašlete na okolí, kterému přijde vaše záliba ve čtení knih divná. Nechte se potetovat, pokud vám to zvedne sebevědomí. Noste šortky, i když nemáte výstavní nohy, pokud se v nich cítíte skvěle. Jste to vy. Ne někdo jiný.

6. Všímejte si a žijte v přítomnosti         

Protože přítomnost je jednou z mála jistot, kterou máte.

7. Važte si chyb, které uděláte

Jsou tou nejlepší lekcí, kterou můžete získat. Právě chyby vás posouvají nejvíce dopředu – příště už je neuděláte. A budete lepší.

Verywell.com

8. Buďte k sobě zdvořilejší

Tak, jak o sobě mluvíte vy, o vás budou mluvit ostatní. Přijměte se takoví, jací jste. A buďte na to pyšní.

9. Buďte vděční               

Mnoho z nás cítí, že budeme skutečně šťastní až tehdy, pokud získáme nějakou věc nebo něčeho dosáhneme. Realita je ale taková, že jakmile se do určitého bodu dostaneme, začneme prahnout po něčem, co je ještě o kousek výš. Vyhraďte si proto na začátku nového dne pět minut a napište na papír to, za co jste vděční.

10. Nečekejte na štěstí, vytvořte si jej sami

Není rychlejší cesty k dosažení štěstí než jej uchopit do vlastních rukou. Nečekejte na spasení, vyměňte slovíčko „chtěl/a bych“ na „udělám“. Konejte v zájmu svých snů a potřeb. A vykašlete se na to, co si myslí okolí. To totiž zřejmě stále sedí na zadku a čeká na zázrak.

Thumbnail # Esemesky pro spokojenější vztah. Těchto 5 zpráv byste měli zasílat partnerovi denně
Mohlo by Vás zajímat:

Esemesky pro spokojenější vztah. Těchto 5 zpráv byste měli zasílat partnerovi denně

11. Dejte snům a nápadům šanci         

I ten nejbláznivější sen se může vyplnit. Jedinou podmínkou je to, že pro něj něco uděláte. Zlatou rybičku na planetě Zemi neulovíte ani nedostanete prostor vyškubnout Vševědovi tři zlaté vlasy. Nemáte sice stoprocentní záruku, že to vyjde, je ale na sto procent jisté, že pokud neuděláte nic, sny zůstanou sny.

12. Uvěřte tomu, že jste připraveni na další metu       

Dostali jste zajímavou nabídku? Sáhněte po ní! Odkývněte ji dřív, než nad ní začnete přemýšlet. Když dojde na výzvy, míváme tendence o sobě pochybovat. Přijměte je jako dar a vytěžte z nich maximum.

13. Vybírejte si lidi, se kterými navážete kontakt

Stýkejte se s čestnými lidmi, kteří odráží, kdo jste a kým toužíte být. A sledujte, co dělají – činy řeknou víc než slova.

Wallpapersxl.com

14. Přestaňte soutěžit s ostatními             

Soutěžte jen sami se sebou. Lidé ve vašem okolí disponují jinými zkušenostmi a následují jiný hodnotový žebříček. Řídit se dle jejich úspěchů je tak plýtvání časem.

15. Oslavujte úspěchy jiných

Všímejte si, co dokázali lidé, které obdivujete. A vysekněte jim poklonu. Načerpáte trochu jejich nadšení a inspirujete se. Podpora se vám navíc může vrátit ve chvíli, kdy to budete nejvíc potřebovat.

16. Začněte si dělat přestávky       

„Ještě dodělám tohle a…“ pak vyřízená a podrážděná padnu do postele. To je bohužel častý scénář. Přitom stačilo práci rozdělit na poloviny a mezi nimi se projít. Nebo si dát něco k snědku. Pauzy jsou nesmírně důležité pro zachování duševního klidu, vyrovnanosti, soustředěnosti a také pocitu naplnění.

17. Odpusťte sobě i ostatním

Přenést se přes bolest je o to těžší, když má tendence se neustále ozývat. Odpusťte sobě i křivdám, které k vám připoutal někdo jiný – je to ten nejlepší lék. Neznamená to, že vyzmizíkujete minulost nebo zapomenete na to, co se stalo. Jenom odstraníte bolest. A nahradíte ji ponaučením z chyb, což vás posune kupředu.

Zdroj: Bright Side

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články

Zavří­t reklamu