Březen – měsíc knihy: 5 zahraničních autorek, jejichž knihy přečtete jedním dechem

Březen – měsíc knihy: 5 zahraničních autorek, jejichž knihy přečtete jedním dechem
Zdroj: Freepik
Motto/AlbatrosKalibr/EuromediaArgoBBart+ 1 fotka+ 2 fotky
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

V poslední době se na knižním trhu objevila řada zahraničních autorek, které ve svých dílech přinášejí neotřelé zápletky a jejichž příběhy jsou natolik autentické, že se zdá, jako by se odehrávaly přímo v našem životě. Vyberte si z pěti bestsellerů, které si oblíbila naše redakce.

Redaktor
Redaktor 23. března 2022

„V knihách se ukrývá víc pokladů, než mohou najít piráti na opuštěném ostrově,“ řekl slavný americký producent Walt Disney. Pokud právě nějaký klenot hledáte a nevíte, po jaké knize sáhnout, inspirujte se následujícími autorkami.

Možná znáte thriller Zmizelá od Gillian Flynn, který patří na seznam nejprodávanějších knih světa, tak proč nezkusit něco dalšího z pera stejné autorky? Televizní seriál Sběratelé kostí není třeba představovat. Víte, že jeho hrdince Temperance Brennanové vdechla život spisovatelka Kathy Reichs, soudní antropoložka, která se našla v psaní románů?

Březen – měsíc knihy: 5 úspěšných českých autorek a jejich novinek, které by neměly chybět ve vaší knihovně
Mohlo by Vás zajímat:

Březen – měsíc knihy: 5 úspěšných českých autorek a jejich novinek, které by neměly chybět ve vaší knihovně

Shari Lapena: Její konec

Kanadská autorka žijící v Torontu debutovala v roce 2016 titulem Manželé odvedle. Psychothriller vydaný v 35 zemích zaujal dramatickou zápletkou, stupňováním napětí, a především nečekanými zvraty, a to až do poslední stránky. Následovaly další knihy, kterými autorka dokázala, že v příbězích situovaných do amerických předměstí, kde se navenek všichni mají rádi, ale ve skrytu mezi nimi žije a sem tam vyvře zločin, je jako doma.

Její konec: Bohatí a spokojení manželé Stephanie a Patrick se nedávno stali rodiči dvojčat. Třebaže je péče o ně značně vysiluje, Stephanie s jistotou ví, že má všechno, po čem kdy toužila. Pak se objeví Erica, žena z Patrickovy minulosti, a s ní šokující odhalení o jeho první manželce. Ta podle Eriky nezemřela nešťastnou náhodou. Patrick tvrdí opak a Stephanie najednou zjišťuje, že muž, kterému důvěřuje, možná lže. A možná i vraždil. A možná se to chystá udělat znovu…

Spisovatel Bram Stoker: Jeho slavný román mu prý nadiktoval samotný Drákula
Mohlo by Vás zajímat:

Spisovatel Bram Stoker: Jeho slavný román mu prý nadiktoval samotný Drákula

Paula Hawkins: Pomalu hořící oheň

Britská spisovatelka, která se narodila a vyrůstala v Harare v Zimbabwe, studovala filozofii, politologii a ekonomii na univerzitě v Oxfordu a pracovala jako novinářka pro The Times. Kolem roku 2009 začala psát romantické komediální fikce pod pseudonymem Amy Silver. Její nejprodávanější román Dívka ve vlaku, který byl i zfilmován, je složitým thrillerem s tématikou domácího násilí, zneužívání alkoholu a drog. Jeho psaní zabralo autorce šest měsíců, kdy byla v obtížné finanční situaci a musela si půjčit od svého otce, aby mohla knihu vůbec dokončit.

Pomalu hořící oheň: Když je na říčním člunu v Londýně nalezen brutálně zavražděný mladík, v centru pozornosti se ocitají tři ženy, které ho znaly. Tři ženy, jež nemají nic společného kromě zášti, kterou k zavražděnému cítily – Laura, temperamentní podivínka, o níž si leckdo myslí, že je nebezpečná, jeho sousedka Miriam, která ví, co znamená ocitnout se v nesprávný čas na nesprávném místě, a do třetice Carla, teta zavražděného, která nikomu nevěří…

Spisovatelka Virginia Woolf: Dětství pro ni bylo peklo, nikdy se z toho nevzpamatovala
Mohlo by Vás zajímat:

Spisovatelka Virginia Woolf: Dětství pro ni bylo peklo, nikdy se z toho nevzpamatovala

Tana French: Slídil

Spisovatelka je zčásti Ruska, Italka, Američanka a Irka… Díky povolání svého otce žila v USA, Itálii a také v Malawi, kde chodila na základní školu. Později vystudovala v Dublinu anglický jazyk a divadlo. Psaní se věnuje od roku 2007. Už její první román, psychologický detektivní příběh ze současného Irska V lesích, se stal bestsellerem a obdržel Cenu Edgara Allana Poea za nejlepší prvotinu roku 2008. Celkem napsala osm knih, které se často vyznačují i tím, že mají víc než pět set stran!

Slídil: Bývalý detektiv Cal Hooper je k smrti unavený a útěk z rušného Chicaga do odlehlé vesničky na západě Irska mu připadá jako dokonalý nápad. Koupí si polorozpadlý dům, plánuje rekonstrukci a procházky po nekonečně zelených kopcích. Pak ho ale jeden z místních kluků požádá o pomoc. Jeho bratr zmizel a celé vesnici, včetně policie, je to zřejmě úplně fuk. Calovy policejní instinkty se probudí k životu a nedají mu pokoj…

Poslední den Bohumila Hrabala: Dopřál si prý osud hodný spisovatele, vyskočil z pátého patra nemocnice
Mohlo by Vás zajímat:

Poslední den Bohumila Hrabala: Dopřál si prý osud hodný spisovatele, vyskočil z pátého patra nemocnice

B. A. Paris: Terapie

Autorka psychologických thrillerů Bernadette MacDougall vyrůstala v Anglii, později se s rodinou přestěhovala do Francie, kde několik let pracovala v mezinárodní bance. Poté se rekvalifikovala na učitelku a s manželem založila jazykovou školu. Nyní opět žijí v Anglii a mají spolu pět dcer. Její literární kariéru odstartoval psychologický thriller Za zavřenými dveřmi, který se stal bestsellerem. V roce 2016 byl nominován na několik cen, rok nato vyhrál zlatou cenu Nielsen Bestseller Award za prodej ve Spojeném království.

Terapie: Když se Alice a Leo přestěhují do exkluzivního obytného komplexu, splní se jim celoživotní sen. Existuje však jeden temný důvod, proč luxusní rodinnou vilu v uzavřené komunitě mohli koupit tak výhodně – a tím je bývalá majitelka, psychoterapeutka Nina. Co se s ní před dvěma lety stalo? A proč o tom nikdo ze sousedů nechce mluvit? Alicina zvědavost se změní v posedlost a ve zdánlivě dokonalém domě se začnou odehrávat nevysvětlitelné věci.

Spisovatelka Bára Nesvadbová: Často s tátou mluvím. Dokud máme mrtvé v srdci, jsou mezi námi
Mohlo by Vás zajímat:

Spisovatelka Bára Nesvadbová: Často s tátou mluvím. Dokud máme mrtvé v srdci, jsou mezi námi

Kathy Reichs: Falešné kosti

Kathy Reichs je soudní antropoložkou Úřadu vrchního soudního lékaře státu Severní Karolína a Laboratoire de sciences judiciaires et de médecine légale pro provincii Quebec a také profesorkou antropologie na univerzitě, takže vše, o čem píše, zná z první ruky. Proslavila se hned svým prvním románem Přijdu tě zabít, který se stal bestsellerem New York Times a v roce 1997 získal Ellisovu cenu za nejlepší prvotinu. Její doktorka Brennanová se stala i hrdinkou televizního seriálu Sběratelé kostí.

Falešné kosti: Chtěl jí to říct. Tak moc, že ji dokonce sledoval před jejím domem a získal číslo jejího mobilu. Nakonec skončil bez tváře, bez břicha a bez rukou sežraný divokou zvěří. A Tempe Brennanové převrátil život naruby. Kdo jí poslal fotky tohoto muže? A proč? A kdo je muž na fotkách? Tempe se pouští do pátrání na vlastní pěst a stopy, které odhalí, jsou matoucí a znepokojivé.

Influencerka Dominique Alagia (17): Ti nejlepší mohou na TikToku vydělat i 400 tisíc měsíčně, ale je to psychicky náročná práce

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články