20 mazaných triků pro oslňující pleť, vlasy a nehty

Buďte okouzlující každý den!
Zdroj: Pickupimage.com

S těmito opravdu neotřelými vychytávkami opravíte rozbitý pudr, zacelíte roztřepené konečky a získáte hustou hřívu. Na co ještě čekáte?

Barbara Lorenzová
Barbara Lorenzová03. 03. 2018 20:40

1) Plnější a zářivější rty? Přidejte pár kapek skořicového a mátového oleje do balzámu na rty nebo rtěnky. Tyto vonné oleje dodají rtům smyslnost a svěžest.

2) Voděodolný make-up je skvělá věc, ale jen do té doby, než ho musíte odlíčit. S kokosovým a olivovým olejem je ale všechno jinak. Líčidla odstraníte hladce i bez použití dalších přípravků.

3) Do tuhého make-upu přimíchejte trochu hydratačního krému, do příliš světlého kapku tekutého bronzeru.

4) Jako políbená rosou budete vypadat, pokud nanesete rozjasňovač na nejvyšší body tváře – hřbet nosu, lícní kosti, bradu a střed čela. Pro pozvednutí obočí a očních víček aplikujte rozjasňovač těsně nad obočí a rozetřete ho do středu čela.

5) Když už jsme u toho lesku, zářivou pleť vyčarujete pomocí jedlé sody v čisticím gelu nebo mléce. Přimíchejte jednu polévkovou lžíci, naneste směs na obličej, jemně ho promasírujte a opláchněte teplou vodou. Tuto proceduru opakujte dvakrát až třikrát týdně.

Theginamiller.com

6) Řasenka, která se drolí, je nepřítelem svůdných očí. Přidejte do ní pár kapek roztoku chloridu sodného, nebo ji na pět minut ponořte do horké vody.

7) Rozbitý pudr nebo oční stíny nemusí skončit v koši. Pokapejte je dezinfekčním roztokem, rozetřete prášek a alkohol nožem a nechte směs přes noc uschnout. Alkohol se vypaří a druhý den se napudrujete pohodlně, jako kdybyste si právě zakoupily novou šminku.

8) Nejde otevřít? Nebo je lak na nehty příliš hustý a nejde dobře nanášet? Ponořte lahvičku na pár minut do velmi horké vody. Opatrně ji vylovte, protřepte a nalakujte si nehty, dokud je lak teplý.

9) Stříhat roztřepené konečky vlásek po vlásku chce trpělivost a týdenní dovolenou. Stočíte-li vlasy, uvidíte přečuhující vlasy, které jsou na odpis. A můžete je šmiknout najednou.

10) Aby obočí zůstalo tam, kde má, zafixujte ho hřebínkem postříkaným lakem na vlasy.

Justaddglam.com

11) Suchý šampon ve vaší kosmetické výbavě může chybět. Pokud jste ale na mateřské, vsadíme se, že dětský pudr byste někde vyštrachaly. Právě ten skvěle nahradí suchý šampon. Zkusit můžete i kukuřičný škrob.

12) Na vlnité svislé kadeře použijte žehličku. Že to nejde dohromady? Stočte pramen a přejeďte ho takto od kořínků ke konečkům. Lepší?

13) Vyživených a lesklých vlasových konečků dosáhnete, pokud do nich před spaním vetřete krém na obličej.

14) Nemůžete se dočkat, až nazujete nové boty. S otlačeninami a puchýři po prvním nošení je ale na chvíli uložíte k ledu. Přitom si stačilo nohy poprášit drobivým práškem. Nebo použít deodorant.

15) Pro déletrvající natočené řasy vyfoukejte natáčky na řasy teplým vzduchem a až pak je upevněte.

Thdpplgngr.com

16) Už žádné otravné odlakování barvy kolem nehtů. Před zkrášlením naneste na kůžičku okolo vazelínu nebo obyčejné školní lepidlo. Přebytečná barva pak půjde lépe dolů.

17) Na trendy nehty budete potřebovat dvě kontrastní barvy. Jednou nalakujte nehty tak, jak jste zvyklé. Až zaschnou, přelepte je páskou s otvory a nehty přelakujte druhým lakem. Puntíky frčí!

18) Aby vůně vydržela déle, potřete kůži před aplikací parfému vazelínou.

19) Kde příroda nenadělovala, tam je třeba si pomoct. Vezměte si dvě gumičky a rozdělte vlasy na dva ohony tak, aby byly v jedné svislé přímce. Vlasy tak budou vypadat hustší.

20) Pupínky se jako na potvoru vždycky objeví v ten nejméně vhodný okamžik. Ale nepanikařte. Namočte vatový tampon do očních kapek a dejte ho na několik minut do mrazáku. Poté jej jemně přiložte na pupínek. Za dvacet minut se dá zarudnutí na ústup!

Chcete být ještě krásnější? Proč ne! Čtěte:

Zdroj: Bright Side

Nejhorší rande Haliny Pawlowské: Praskly na ní legíny před očima ctitele, za jiným lezla domů po lešení

Nejhorší rande Haliny Pawlowské: Praskly na ní legíny před očima ctitele, za jiným lezla domů po lešení

Související články

Další články