Je čas na detox! Dopřejte ho i své pleti, omládnete o několik let

24. března 2019
pixabay.com
pixabay.com

Trápí vás po zimě našedlá, unaveně vypadající pleť bez jasu, která přidává na věku i smutném výrazu? Nedivte se. I jemná pokožka obličeje totiž potřebuje jarní detoxikaci. Oživit a restartovat ji můžete vhodnou stravou, dostatkem tekutin, vitamíny i kosmetickými procedurami.

Nastartujte pitný režim

Naprostým základem by měl být dostatečný pitný režim (alespoň 2,5 litru vody za den). V zimě ho totiž mnoho lidí zapomíná poctivě dodržovat. Nedostatek tekutin může způsobit suchou a nehezky vypadající pokožku. Hodně pít je zásadní součástí detoxikace pokožky. Voda pomáhá vyplavovat toxiny i chemické látky a zároveň dostatečný pitný režim zabraňuje vysušené a loupající se pokožce. Pozor ale: káva ani sladké limonády se do pitného režimu nepočítají. Naopak si po ránu dejte do vody trochu citronové šťávy a půl lžičky medu. „Nakopnete“ tím regeneraci  pokožky. Důležité je se také pořádně „zapotit“ buď sportem nebo třeba  v sauně. Pocení stejně tak detoxikuje tělo a čistí póry.

Pomůže brokolice a luštěniny

Abyste svému tělu i pleti dostatečně ulevili, eliminujte na nějakou dobu alkohol, potraviny i nápoje s rafinovanými cukry, tuky živočišného původu a samozřejmě cigarety. Naopak do jídelníčku přiberte potraviny s vysokým obsahem vlákniny. Výborné jsou luštěniny. Konzumujte také brokolici, která je velkým zdrojem vitamínu C a E a obsahuje kyselinu listovou.

Dopřejte pokožce hydratační kúru

Cítíte-li, že máte pleť opravdu vysušenou, což je ve středním věku po zimním období jev běžný u většiny lidí, je dobrým řešením jednou za rok zajít na speciální hydratační proceduru tzv. skinbooster, která pokožku hydratuje zevnitř a tím ji na povrchu současně omlazuje. Skinbooster je účinná a hluboká hydratace pleti kyselinou hyaluronovu pomocí jemných vpichů. Jde o velmi efektní ambulantní zákrok anti-aging medicíny. Zabere čtvrt hodinky a ideální je jeho provedení právě před jarním či letním obdobím, kdy potřebujeme dodat našemu tělu pořádnou hydratační terapii.

Sáhněte po vhodné kosmetice

V detoxikačním období se zaměřte také na vitamín C jak v potravě, tak i v kosmetice v podobě sér, krémů či masek. Vitamín C má antioxidační účinky, chrání pleť před volnými radikály a posiluje tvorbu kolagenu. Navíc má dobrý vliv na aktivaci buněčného metabolismu. „Na začátku jara je také vhodné podstoupit chemický peeling, který sjednotí pokožku, zlepší její strukturu a pleť po něm vypadá jasná a zdravá. Chemický peeling se provádí za pomocí AHA kyselin, které podporují čištění pleti, odstranění zrohovatělé vrstvy pokožky a zároveň také obnovují kožní buňky – ideální procedura na oživení pokožky po zimním období,“ říká MUDr. Petra Moravcová z Perfect Clinic. Na pleť si na jaře raději dávejte lehké hydratační fluidy než těžké krémy, které zatěžují.