Estetičtí strašáci dnešní doby: Jak se zbavit rozšířených pórů, pocení nebo tukových polštářků?

Madla lásky dnes už nejsou sexy.
Zdroj: Profimedia
Madla lásky dnes už nejsou sexy.Takhle asi v plavkách vypadat nechceteHubněte zdravě a dodržujte určitá pravidla.Rozšířené póry trápí mnoho z nás+ 2 fotky+ 3 fotky

Jak se vypořádat s rozšířenými póry, pocením, keloidními jizvami či tukovými polštářky v problematických zónách těla? Vyzrajte nad nedokonalostmi svého těla a uvidíte, že se budete cítit a hlavně vypadat mnohem lépe.

Petra Járková
Petra Járková 20. 03. 2019 12:00

Madla lásky

Madla lásky čili tukové polštáře na bocích jsou dámská specialita. Často na ně nefungují diety ani cvičení. „Většinou nepomohou ani neinvazivní přístupy. Pro viditelné odstranění takto lokalizované tukové tkáně platí jediné – její odsání liposukcí,“ popisuje plastický chirurg MUDr. Josef Kulhánek, MBA z Lékařského domu Praha 7. Podle lékaře se ale nejedná jen o madla lásky, podobný problém můžete mít i s tukem na břiše či stehnech. „Náš organismus nedokáže zhubnout pouze jednu část, s níž nejste spokojeni, ale hubne celkově,“ vysvětluje s tím, že i když jste se možná snažili zbavit se pneumatiky na břiše, ale se vzhledem stehen jste spokojeni, dost možná vám zhubnou nohy a tuk na bříšku zůstane.

Keloidní a další špatně se hojící jizvy

Jizva vzniká jako reakce kůže na trauma. Její hojení je individuální a závisí na mnoha faktorech. Vždy ale dochází ke tvorbě nové kůže z buněk vazivové tkáně. Hojení a přestavba vnitřních a vnějších vrstev kůže někdy nedopadne ideálně a objevují se vystouplé či naopak propadlé jizvy. Nejhorší jsou v tomto ohledu vystouplé keloidní jizvy, které mají tendenci se prostorově rozrůstat. Jejich terapie patří k nejsložitějším. Pro zlepšení vzhledu jizev se využívá obvykle IPL pulzní světlo, steroidní injekce. Dále lze jizvy řešit sublativní radiofrekvencí eMatrix, která v kůži navyšuje produkci kolagenu a kyseliny hyaluronové. Propadlé jizvy mohou vyplnit také injekční výplně s kyselinou hyaluronovou.

Unavený vzhled a vrásky kolem očí

Nejen ženám, ale i mužům často vzhled jejich očního okolí přidává roky navíc nebo kvůli němu vypadají unavení. Kruhy pod očima lze řešit injekčně aplikovanými výplněmi, podobně jako tvar obočí, na redukci vrásek kolem očí a vypnutí povolené pleti je již třeba plastické chirurgie. Blefaroplastika neboli plastika horních, dolních či horních a zároveň dolních víček je jednou z nejprováděnějších plastických operací. Již kolem třicátého roku věku dochází totiž ke ztrátě tukové podkožní tkáně v lokalitě a další stárnutí kůže již vzhled jen zhoršuje.

Neustálé pocení

Nadměrné pocení je nepříjemná a pro leckoho trapná situace, v mnoha případech se navíc objevuje coby reakce na stres a čím se více potíme, tím více se stresujeme… A vzniká začarovaný kruh. Hyperhidróze lze předcházet omezením funkce potních žláz. Klasickým prostředkem je injekční aplikace botulotoxinu, který brání přenosu nervového vzruchu na potní žlázy, jež se díky tomu stávají neaktivními. Negativem je, že omezení pocení je pouze dočasné a pro dlouhodobý efekt je třeba zákrok opakovat, pozitivem to, že je botulotoxinem možné ošetřit i jiné lokality než podpaží.

Vrásky na krku

Kůži krku často opomíjíme s péčí. To se ale může vymstít, protože kůže v této oblasti obsahuje minimum mazových žláz, má tudíž tendence k vysoušení a předčasnému vzniku vrásek. A ty, jakmile se jednou objeví, není snadné odstranit, pokud se nesvěříte přímo do rukou plastického chirurga. Vrásky odstraní a kůži zpevní plastická operace zvaná necklift, tedy lifting krku. Odstraňuje se při ní přebytečná kožní tkáň a povolená kůže se vypne. Podle zvolené metody se pak může řez vést pod bradou, nebo pouze za ušima, kdy dochází k liftingu krku zároveň s liftingem obličeje.

Rozšířené póry

Jedním z největších kosmetických problémů jsou rozšířené póry. Za normálních okolností nejsou póry vidět, když ale dojde k ucpání jejich ústí u povrchu kůže nečistotami a kožním mazem, jejich stěny povolují, ústí se rozšiřuje a stává se viditelným. Pokud v nich nečistoty zoxidují, tvoří se komedony, lidově zvané černé tečky. Co s tím? Důležitá je péče, která by měla zahrnovat produkty na čištění s AHA a BHA kyselinami. Ty póry hloubkově pročistí. Pro jejich stažení volte produkty s adstringentním látkami, pokud jsou však vaše póry hlubší a dlouhodobě rozšířené, jejich minimalizace docílíte pouze u odborníka. Proti rozšířeným pórům nejlépe působí chemický peeling či laserová resurface, které odstraní svrchní vrstvu či vrstvy pleti, pozitivní účinek může přinést také plazmaterapie. V případě skutečně výrazně rozšířených pórů je podle lékaře nejvhodnějším řešením radiofrekvence, která modifikuje stavbu kůže zevnitř.

Povolení kontur obličeje

Povadnutí kontur obličeje v oblasti čelistí (tzv. syslíky), k němuž dochází jak úbytkem podkožního tuku, tak snižováním obsahu kolagenu, kyseliny hyaluronové a elastinu v pleti, je nevyhnutelnou součástí stárnutí pokožky. Pomoci, ale spíše preventivně, samozřejmě mohou topicky aplikované produkty, dramatický výsledek však nečekejte. Jeho lze dosáhnout například použitím mezonití. Ty se aplikují do podkoží a jejich zpětné háčky povytahují a zpevňují kůži. Následně obrůstají vazivem, což prodlužuje účinek ošetření až na dobu tří let. Druhou možností je klasický facelift s řezy vedenými za ušima.

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Související články

Další články