Avokádová pleťová maska? Vitaminový „nášup“. 5 kombinací pro různé typy pleti

15. února 2018 Redakce Lifee.cz
Amalouskin.com
Amalouskin.com

Je neuvěřitelné, kolik vitaminů se nachází na tak malé ploše. Avokádo se řadí mezi extrémně zdravé superpotraviny díky vysokému obsahu prospěšných tuků, bílkovin, draslíku i přítomnosti vitaminů A, D, E a B. A teď si ho představte v rozmixované podobě na tváři. Vitaminový „nášup“, co říkáte? Výsledkem bude hladká, jemná a zářivá pokožka. Zkuste těchto 5 kombinací pro různé typy pleti z webu Lifehack.

1. Jednoduchá avokádová maska

Pinterest.com

Avokádový olej účinkuje podobně jako kokosový nebo arganový, takže se vsákne do pokožky a zanechá ji jemnou a hladkou. Díky vysokému obsahu vitaminů navíc dodá pleti řádnou výživu. Výsledkem je zářivá, zdravě vypadající pleť.

Co na ni budete potřebovat?

Půlku avokáda.

Jak ji připravit?

Rozmixujte půlku avokáda dohladka. Pečlivě ho naneste na pleť a nechte ho tam 10 až 20 minut. Setřete ho pomocí ručníku navlhčeného v teplé vodě.

2. Proti vráskám: Avokádová maska s medem

f17680dbd1e02a3bc8e279df0af6a24

Jak jste se mohli dozvědět z článku o zdravotních benefitech horké vody s medem a citronem, med oplývá schopností ničit bakterie. I ty, které způsobují akné. Obsahuje také antioxidanty zpomalující proces stárnutí. Avokádová maska s medem pokožku vypne a zpevní. Ocení ji tak zejména ženy se zralou pletí.

Co na ni budete potřebovat?

Polovinu avokáda a polovinu lžíce medu.

Jak ji připravit?

Rozmixujte avokádo dohladka a přidejte med. Vše zpracujte tak, aby vznikla pasta. Naneste masku na pleť a nechte ji působit 15 až 20 minut. Omyjte ji teplou vodou a osušte tvář jemně ručníkem.

3. Proti akné a černým tečkám: Avokádová maska s vejcem

Pinterest.com

Nadměrná mastnota – to je nepřítel číslo jedna žen, které se potýkají s akné nebo černými tečkami. Bílek s odstraněním nežádoucího mazu pomůže. A jako bonus pleť zjemní a vypne. Tuto masku doporučuje autorka původního článku aplikovat před sprchou – její odstranění vyžaduje o trochu více trpělivosti a zanechává nepořádek.

Co na ni budete potřebovat?

Půl avokáda a jedno vejce.

Jak ji připravit?

Rozmixujte avokádo s vejcem. Naneste masku na vyčištěnou tvář od brady výše. Ideálně vleže – je trochu řidší. Nechte ji účinkovat 15 až 20 minut. Odstraňte zbytky teplou vodou.

4. Omlazující avokádová maska s ovesnými vločkami

Pinterest.com

Ovesné vločky odstraňují odumřelé pleťové buňky, kvůli kterým vypadá naše tvář starší. Zároveň odstraňují přebytečný kožní maz. Co když jste ale majitelkami sušší pleti? Nic se nezmění – proto ovesné vločky tvoří nerozlučitelný tandem s avokádem, které hydratuje a vyživuje.

Co na ni budete potřebovat?

Půl avokáda a půl lžíce ovesných vloček.

Jak ji připravit?

Smíchejte avokádo s ovesnými vločkami a hmotu rozmixujte. Naneste ji na suchou tvář krouživými pohyby. Po 15 až 20 minutách ji jemně smyjte teplou vodou a pleť osušte.

5. Vyživovací avokádová maska s jogurtem

ced527b8fc87444b57fdb7989a0f0637

S přídavkem jogurtu dostane vaše pleť ještě více vláhy. Ale to není vše – mléčná kyselina zničí bakterie způsobující akné a pomůže zachovat pH v rovnováze.

Co na ni budete potřebovat?

Půl avokáda a lžíci bílého, přírodního jogurtu.

Jak ji připravit?

Rozmixujte avokádo s jogurtem, aplikujte ho na čistou pleť a nechte jej účinkovat 15 až 20 minut. Odstraňte ho z pleti teplou vodou. Nakonec tvář opláchněte studenou vodou, aby se uzavřely póry.