Test micelárních vod: Kvalita není o ceně. Našli jsme tu nejvhodnější pro městskou, citlivou, suchou i mastnou pleť

Velký test micelárních vod vám pomůže najít tu pravou pro vaši pleť.
Zdroj: archiv Lifee
Micelární čisticí voda Eucerin DermatoClean 3v1: Proti této micelární vodě nemají ani voděodolná líčidla šanci, stačí jednou přejet tamponkem a jsou dole. Na pleti je voda příjemná a nedráždí ani oční okolí, obsahuje v sobě totiž i odličovač. očí. Pokud žijete v Praze, vyzkoušejte celou řadu Nivea Urban Skin, která vaši smogem namáhanou pleť dokonale vyčistí. V sadě se nachází micelární vody, peeling a minutová maska - vše absolutně bezchybné.Micelární voda Garnier Skin Naturals pro citlivou pleť: Pleť vždy krásně vyčistí, nedráždí a neštípe, což je pro citlivou pleť důležité. Jediná nevýhoda je lehce lepivý pocit pokožky po aplikaci.Vítězem v testu micelárních vod pro citlivou pokožku se stal Garnier, pro smíšenou to byl také Garnier, pro normální pleť to byl Dermacol, pro městskou pleť zabodovala Nivea a to samé i u suché pokožky. Naprostou jedničkou se však stal Eucerin 3v1 pro všechny typy pleti.+ 10 fotek+ 11 fotek

Micelární vody se staly velkým hitem, proto je na čase podívat se jim na zoubek a najít ty nejvhodnější pro každý typ pleti. Naštěstí máme v redakci a okolí dostatek testovatelek s různými typy pokožky, které ochotně tyto vody s aktivními částicemi, tzv. micelami, zkoušely a hodnotily. V galerii naleznete výsledky. A pamatujte, to, že je něco drahé, neznamená, že je to také nejlepší.

Petra Járková
Petra Járková 10. dubna 2019

Co je micelární voda?

Micelární voda obsahuje aktivní částice, tzv. micely, které na sebe váží nečistoty. Tuto vodu tedy stačí nanést na vatový tamponek a bez síly si odlíčit jakýkoliv i voděodolný maku-up. Pro všechny, co nemají čas odličovat si zvlášť oči, maku-up a pak ještě pleť čistit, se jedná o malý zázrak.

Přednosti micelárních vod

Po použití micelární vody již není třeba dalších přípravků. Navíc jsou vhodné na všechny typy pleti. Nejen na mastnou, suchou nebo smíšenou, ale i na citlivou nebo unavenou životem ve městě. Vybere si opravdu každý. Na rozdíl od olejových odličovačů nezanechávají micelárky mastný film a po odlíčení není třeba oplachování vodou. Další velkou výhodou je hydratace pokožky a to, že neucpává póry jako klasické odličovací mléko, neštípe v očích a neobsahuje alkohol ani jiné alergeny.  Navíc jsou všechny micelární vody bez parfemace.

V každém věku je nutné se o pleť starat jinak
Mohlo by Vás zajímat:

Buďte krásná: Jak pečovat o svou pokožku, aby byla svěží a zářivá v jakémkoliv věku

Na ceně nezáleží, důležitá je zkušenost

Micelární vody snadno seženete v každé drogerii, a pokud si zakládáte na dražších značkách, rozhodně jich spoustu najdete také v lékárnách. Není tu však rozhodně řečeno, že ty dražší jsou kvalitnější, ani naopak. Péče o pleť je individuální, samozřejmě vám můžeme poradit, jak se o ni správně starat nebo jaká micelární voda vyhovovala nám na konkrétní typ pokožky, může se však stát, že vy to budete mít jinak.

Testované micelární vody

Nejprve začneme těmi kvalitnějšími. V lékárně jsme zakoupily dvě micelární vody, a to od Vichy pro citlivou problematickou pleť a od La Roche Posay pro mastnou a citlivou pleť. Obě jsou k sehnání za něco málo přes 300 Kč. Patří mezi ty dražší, ale účinkem se dají srovnat s těmi levnějšími a dostupnějšími. Pokud chcete opravdu výbornou a kvalitní micelární vodu z lékárny, za zkoušku stojí Eucerin 3v 1. Dokonale si poradí s nečistotami, make-upem, nedráždí oči a příjemně voní. Mezi naše favority patřila také Mixa pro citlivou pleť, která stojí něco kolem 200 Kč, ale byly jsme dost zklamané. Neporadila si pořádně s řasenkou a její konzistence také nepatřila mezi ty nejpříjemnější. Ve finále byly nejlepší nejlevnější micelární vody značek Nivea, Dermacol nebo Garnier z drogerie.

Podrobnější popis vítězných micelárních vod pro suchou, mastnou, citlivou, smíšenou i městskou pleť najdete v naší fotogalerii.

Otevřená zpověď dcery herečky Aleny Mihulové: Jsem vděčná, že jsem na holky, říká Karolína Kachyňová

Otevřená zpověď dcery herečky Aleny Mihulové: Jsem vděčná, že jsem na holky, říká Karolína Kachyňová

Další články