8 nejhorších chyb při žehlení vlasů

žena, vlasy
Zdroj: Freepik.com

Pokud žena nesprávně používá vlasovou žehličku, prozradí se okamžitě – vlasy jsou zplihlé a plné bílých teček, které signalizují zlomení vlasu. Narušit strukturu vlasového vlákna jde s žehličkou snadno, udržet ji celistvou už hůř. Ale jde to! Jen se nesmíte dopustit těchto 8 chyb.

Jana Jánská
Jana Jánská 1. února 2018

1. Nenecháváte vlasy vychladnout

Pokud hodláte okouzlovat jejich délkou a leskem v rozpuštěné verzi, na nic nečekejte a vydejte se své tužby splnit! Před další manipulací ale nechte svou frizuru plně vychladnout. Rozpálené vlasy jsou křehké a s dalším ohýbáním byste jim prokázali medvědí službu.

2. Rozpalujete žehličku doběla

Ať to jde rychle od ruky, viďte! Že v ní budou přibývat vypadané, zesláblé vlasy, si ale už dost dobře neuvědomujeme. Snažte se proto nepřekročit teplotu 180 °C – vaše lokny budou rovné jako pravítko a nepřestanou se lesknout.

nehty, ruce, prsty
Mohlo by Vás zajímat:

Bílé, hnědé nebo černé skvrny: Co se vám nehty snaží říct o vašem zdraví?

3. Necháváte ji vystydnout

Při žehlení nikdy nezacházíme do extrému. Takže to nepřeháníme ani s opatrností co do nastavení teploty. Málo rozpálená žehlička totiž ničí vlasy stejně jako ta, o niž se nepěkně spálíte. Střední až jemně horké destičky si s vaší korunou krásy rozumí nejlépe.

Takto své vlasy neudržíte zdravé.
Mohlo by Vás zajímat:

7 nejčastějších chyb, které děláte při fénování vlasů

4. Nebráníte své kadeře

Účinnost přípravků, které běžně seženete v drogerii, je sporná. Ty z profesionálních salónů krásy se zato chlubí nespočtem kladných recenzí od samotných kadeřníků. Poraďte se s tím svým a nechte si doporučit přípravek, který vaše kadeře vyživí.

5. Zapomínáte na prameny

Zdraví rovných kadeří spočívá v pramenech. Při žehlení rozpuštěných vlasů totiž ztrácíte přehled o tom, který už jste žehlili a který ne, takže některé namáháte vícekrát. Rozdělení do tenčích pramenů zaručí, že každý vlas dostane jenom takovou lekci horkem, kterou potřebuje.

Super potraviny, které imunitu podpoří
Mohlo by Vás zajímat:

Nejdůležitější lidská zbraň proti virům? Silná imunita a zdravý životní styl!

6. Přeslýcháte syčení

Stop! Pokud frizura syčí, oprávněně – právě ji totiž pálíte. Vyvarujte se proto bez výjimky i žehlení mokrých vlasů. Mohou zkrepatit a nenávratně se poškodit.

7. Zapomínáte na hygienu

Nemyslíme na vaši, ale na tu vašeho nejmilovanějšího spotřebiče. Na rozžhavených destičkách ulpívají nánosy laku, tužidla či jiných používaných přípravků. Vzniká tak nerovný povrch, kterým „rovnáte“ své vlasy. Před každým žehlením proto očistěte destičky vlhkým hadříkem.

Nebojte se kosmetiky z konopí: 5 důvodů proč ji vyzkoušet
Mohlo by Vás zajímat:

Nebojte se kosmetiky z konopí: 5 důvodů proč ji vyzkoušet

8. Kartáčujete žehličkou

Rovné vlasy – rozčesané vlasy. Tento optický klam působí škody na korunách krásy od nepaměti. Žehlička však neodhalí skryté uzlíky, které pak horkem namáhá tak, že jsou na odstřihnutí. Ještě než si to na hlavě srovnáte, pročešte opakovaně své kadeře. Jedině tak budou zářit (zdravím)!

Otevřená zpověď dcery herečky Aleny Mihulové: Jsem vděčná, že jsem na holky, říká Karolína Kachyňová

Otevřená zpověď dcery herečky Aleny Mihulové: Jsem vděčná, že jsem na holky, říká Karolína Kachyňová

Další články