3 důvody, proč mohou extrovert a introvert utvořit nerozlučný pár

Jako dvě kostičky lega. Introvert a extrovert si mají navzájem hodně co nabídnout.
Zdroj: Tumblr.com
Jsou jako nebe a dudy. Přesto (nebo právě proto) si mají navzájem hodně co nabídnout.Například se obohacují nepředvídatelnými zážitky.Extrovert do vztahu vnáší odvážnější nápady. Zbožňuje společenské akce, koncerty a často ho pohání spontánnost. Introvert zase upřednostňuje klidnější formu společného trávení času, jako jsou třeba romantické večeře nebo sledování filmu z postele.Zároveň se od sebe učí. Extroverti mohou pomoct uzavřenějším protějškům překonat strach a dodat jim odvahu.+ 4 fotky+ 5 fotek
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Jeden je jako uragán, druhý doufá, že si ho nikdo nevšimne. Jeden se do všeho vrhá po hlavě, druhý porovná všechna pro a proti, než se do něčeho pustí. Přesto (nebo právě proto) může být z extroverta a introverta nerozlučná dvojka. Tyto 3 důvody odhalují proč.

Barbara Lorenzová
Barbara Lorenzová 30. března 2017

1. Obohacují se nepředvídatelnými zážitky

Beautifulhdwallpaper.com

Z povahy své osobnosti se extrovert a introvert zaměřují na odlišné světy. Extrovert dobíjí baterky z dění kolem sebe, miluje společnost a vše, co se točí kolem ní. Je to tvor vizuální, impulzivní a ve vztahu je to on, kdo se stará o vztahy s vnějším světem.

Introvert naopak hledí dovnitř. Sleduje věci zpovzdálí a než něco uskuteční, vše si řádně srovná v hlavě. Od dění kolem sebe má odstup, a tak může ve vztahu poskytnout objektivní náhled na situaci.

Pokud přijmou své odlišné kvality jako dar, který je může obohatit, mohou introvert a extrovert utvořit fantastický pár. A co víc – prožít i mnoho nebývalých zážitků!

Extrovert do vztahu vnáší odvážnější nápady. Zbožňuje společenské akce, koncerty a často ho pohání spontánnost. Introvert zase upřednostňuje klidnější formu společného trávení času, jako jsou třeba romantické večeře nebo sledování filmu z postele.

2. Učí se od sebe

Cloudfront.net

Extroverti se nechávají unášet davem, baví se a hlavně – konají. To je velký rozdíl oproti introvertům, kteří si všechno musejí několikrát přebrat v hlavě a shromáždit všechna pro proti, než něco uskuteční. Extroverti tak mohou svým uzavřeným protějškům pomoct překročit komfortní zónu a dodat jim potřebnou kuráž. Současně jim ukážou, že lidé okolo nejsou jen kulisa, ale nekonečný zdroj inspirace.

I extroverti ale potřebují někdy zatáhnout za nitku a udělat krok vzad. Introvertní partneři jim s tím mohou pomoct. Zklidní se, utřídí myšlenky a důležitá rozhodnutí se naučí dělat s rozvahou. Výhra je na obou stranách.

3. Skvěle se doplňují

Fabulouslydesigned.com

Oba typy osobnosti mají co nabídnout – zatímco introvert v tichosti sleduje dění kolem sebe i v sobě samém, extrovert čerpá zkušenost z přímé interakce s lidmi.

Díky tomu může introvertnímu partnerovi pomoct navázat vztahy. A třeba i naučit se pracovat se svými přednostmi. Introverti mívají tendence své úspěchy zlehčovat. Tím se však připravují o mnoho příležitostí. Pokud naleznou oporu v extrovertním protějšku, mají naději, že svůj talent nenechají nazmar.

Extroverti zase mívají ve své hlavě trochu chaos. Skáčou impulzivně od jednoho k druhému, aby jim nic neuniklo. Někdy jim ale chybí odstup. Introvertní partneři jim mohou pomoc najít to, co je pro ně nejlepší.

Introvert a extrovert mohou utvořit silný tandem. Stačí jen pochopit a přijmout přednosti a slabosti toho druhého. Podaří-li se jim to, nebudou litovat…

Zdroj: Lifehack

Influencerka Dominique Alagia (17): Ti nejlepší mohou na TikToku vydělat i 400 tisíc měsíčně, ale je to psychicky náročná práce

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články