Cukrovka nebo začínající ekzém: Co vám o vašem zdraví prozradí chodidla?

nohy, chodidla
Zdroj: pixabay
nohy, chodidlaOtoky nebo bolesti nohou mohou signalizovat zranění (akutní nebo chronické) nebo být výsledkem špatně padnoucích bot.Kontrolujte si občasně zbarvení svých nehtů.Nezvyklou barvu ale může způsobit i ekzém+ 1 fotka+ 2 fotky
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Tělo nám dává spoustu signálů, když se něco děje. U chodidel je to stejné. Neignorujte toto ,,volání o pomoc" vašich chodidel.

Jana Jánská
Jana Jánská 28. června 2018

Zběžná kontrola vašich nohou vám pomůže odhalit zdravotní problémy, které vás možná trápí už léta. Podiatrička Kate McArthur ze Sydney přišla se zajímavými zjištěními. Která to jsou?

Oteklé a bolavé nohy

Otoky nebo bolesti nohou mohou signalizovat zranění (akutní nebo chronické) nebo být výsledkem špatně padnoucích bot. Operace ne vždy pomůže, jelikož nohy mohou být ještě oteklejší, a to po dobu šesti měsíců.

Rakovina prostaty: Dva miliony mužů v ohrožení, každý čtvrtý přijde pozdě, varuje profesor Zachoval
Mohlo by Vás zajímat:

Rakovina prostaty: Dva miliony mužů v ohrožení, každý čtvrtý přijde pozdě, varuje profesor Zachoval

Neobvykle zbarvené nehty

Kontrolujte si občasně zbarvení svých nehtů. Žlutá barva může být způsobena přílišným lakováním nehtů, ale zároveň může být indikátorem něčeho mnohem vážnějšího. „Žluté nehty vám mohou říkat, že v nich máte hlubokou infekci,“ tvrdí Kate McArthur.

Nezvyklou barvu ale může způsobit i ekzém. Ve velmi vzácných případech se může u lidí objevit i syndrom žlutých nehtů, který způsobuje opuchnutí kotníků. Zbarvit jinak se nehty mohou i v důsledku traumatu nebo při nošení špatných bot.

Křeče v nohou

Pokud trpíte křečemi v nohou, může za to pravděpodobně špatný průtok krve. Je i možné, že vám chybí hořčík. Vsaďte na vitamínové doplňky.

Tamara (31): Naše děti odmítají jíst jakoukoliv zeleninu. Může za to manžel
Mohlo by Vás zajímat:

Tamara (31): Naše děti odmítají jíst jakoukoliv zeleninu. Může za to manžel

Stále chladné nohy

Je vám neustále zima? I tomu je nutné věnovat pozornost. Špatný krevní oběh může způsobovat neustálý pocit chladu. Jednou z příčin může být i cukrovka. Při té můžete cítit studené ruce a nohy.

Hrubá kůže na patách

Ztvrdlé paty mohou být jednak zapříčiněny takzvanou hyperkeratózou a jindy pro změnu začínajícím exzémem. Hyperkeratóza je kožní onemocnění, při kterém lidem přílišně rohovatí kůže. Pomůže pravidelná pedikúra.

muž ve středních letech
Mohlo by Vás zajímat:

Jiří (40): Syn měl plnou pusu střepů a manželka ho ještě zbila. To byla poslední kapka

Páchnoucí nohy

„Máme tisíce a tisíce a tisíce potních žláz,“ říká Kate McArthur. Nevhodná obuv a ponožky mohou zachycovat bakterie, které nám ke svěžesti nohou nepřispívají. Ze zápachu nemusíte být příliš znepokojeni. Stačí vaše chodidla jen pravidelně větrat.

Influencerka Dominique Alagia (17): Ti nejlepší mohou na TikToku vydělat i 400 tisíc měsíčně, ale je to psychicky náročná práce

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články