Fit a krásnátestovánísoutěže

Myslíte si, že homosexualita se vyskytuje pouze u lidí? Jste na omylu. Stejně homosexuální jsou i zvířata

Zdroj:zdroj: pixabay

+ 1 fotka+ 2 fotky
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Mnoho lidí říká, že homosexualita je proti přírodě. Není to až tak úplně pravda. Soužití dvou živočichů stejného pohlaví nalezneme i v přírodě. A rozhodně to není žádný vzácný jev. Naopak, je to velice běžné.

Lenka Šebestová 16. dubna 2018

Biologové zjistili, že se homosexuální chování vyskytuje nejvíce u druhů, které jsou přemnožené. Příroda se tak může bránit proti nekontrolovatelnému množení. Dále je to u těch druhů, u kterých jedno pohlaví převažuje nad druhým. Hodně těchto zvířat můžeme nalézt v zoologických zahradách, kde hraje velkou roli tzv. efekt uvěznění.

Homosexuální zvířata

Nejčastější výskyt je například u delfínů, kteří si navzájem kopulovali do dýchacích otvorů. Samičky koal zase byly přistiženy, jak jedna druhou objímá a tlačí na kmen stromu tak, až její vzdychání prozrazovalo vzrušení. Podobné chování se objevuje také u některých druhů opic.

Thumbnail # Okupují mravenci vaši domácnost? Víme, jak tuto válku vyhrát
Mohlo by Vás zajímat:

Okupují mravenci vaši domácnost? Víme, jak tuto válku vyhrát

Neuvěřitelné albatrosí lesby vychovávají mladé

U jedné kolonie albatrosů se dokonce přišlo na to, že celá třetí generace žijící v této kolonii je lesbická. Samičky žijí v párech klidně celý život a vypomáhají si úplně stejně, jako kdyby žily v páru se samcem. Lesbické albatrosky dokonce vychovávaly mladé. Vědci byli mnohokrát svědky albatrosího páření mezi samcem a samicí. Po aktu spolu pářící pár nezůstal, jak je to zvykem, ale každý odletěl jinam. Albatrosí samička přiletěla ke své partnerce, nakladla vajíčka a společně se staraly o mladé. 

Ve světě zvířat je homosexualita naprosto běžná. Proč tomu tak stále není i ve světě lidí?

 

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články

Zavří­t reklamu