Speciál: Hubněte s námiTestováníSoutěže

Okupují mravenci vaši domácnost? Víme, jak tuto válku vyhrát

Okupují mravenci vaši domácnost? Víme, jak tuto válku vyhrát
Zdroj: zdroj: pixabay
+ 1 fotka+ 2 fotky
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Rok co rok svádíme líté boje s mravenci, kteří se rozhodli okupovat naši domácnost a vlezou všude. Především do kuchyně, kde mohou pohodlně loupit. Občas máme možná pocit, že naše snaha není k ničemu. Nevěšte hlavu. Lze se jich zbavit.

Redaktor 15. dubna 2018

Nejlepší je prevence

Mějte na paměti, že mravenci moc dobře vědí, co dělají. Lidská obydlí vyhledávají cíleně, protože vědí, že tam seženou kopu jídla. Mravenci totiž rozhodně nejsou hloupé potvůrky. Nejprve vyšlou napřed pár svých průzkumníků a když ti naleznou jídlo, neváhají k vám do bytu nastěhovat rovnou celou kolonii. Nenechávejte tedy zbytečně rozsypaný cukr a nedojezené jídlo v kuchyni. 

Jak se jich zbavit aneb okořeňte nevítaným nájemníkům život

Skořice. Pokud na místo jejich shromaždiště nasypete mátu, majoránku, kerblík, jalovec, či skořici, tak je to odpudí.

Savo. Z domácího chemického kabinetu nejlépe funguje obyčejné savo. Injekční stříkačkou ho aplikujte do mezer, odkud mravenci přicházejí a pak zalepte směsí sava a jaru. Stejně jako savo funguje i acetonové ředidlo či lepidlo.

Tyhle pokojové rostliny vám vyčistí vzduch, říká studie vědců z NASA
kanagon.

Kypřící prášek. Na místo takzvané mravenčí dálnice rozdrobte směs kvasnic, cukru a kypřícího prášku. Mravenec po pár dnech zemře na kvašení v útrobách.

Celer. V místě, kde se hromadí nastražte osolený celer posypaný skořicí. Mravenci se do pár dnů odstěhují. Sůl totiž ze zeleniny vytáhne celerovou vodu, která je sama aromatická a skořice jí dodá ještě větší sílu.


 

 

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články