Fit a krásnátestovánísoutěže

Nahá přitažlivost: Co prozrazuje tělo o našem zdraví?

Nahá přitažlivost: Co prozrazuje tělo o našem zdraví?
Zdroj: Askmen.com
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Internetové seznamky se s popularizací aplikace Tinder znovu katapultovaly mezi oblíbené metody, jak navázat kontakt s mužem či ženou. Televizní program Channel 4 však přišel s inovací – účastníci pořadu Naked Attraction si potenciální protějšky vybírají podle těla. Zcela nahého těla…

Barbara Lorenzová 29. srpna 2016

Nejprve je jim odhalena dolní polovina těla, pak trup, obličej a nakonec hlas.

Zatímco fyzický vzhled tlačí média i Hollywood do popředí, výzkumníci pátrají po spojitosti tělesných znaků a zdraví. Některé z nich už našli. Co o vašem vyhlídnutém potenciálním partnerovi říká jeho tělo? Zjistěte to předtím, než si s ním začnete.

1. Tělesná stavba

Pinterest.com

Čím užší pas a širší boky, tím větší reprodukční schopnosti – tento mýtus se traduje už tisíce let. To díky sošce Věstonické venuše, dodnes vnímané coby symbol plodnosti. A ani vědci se tento jednoduchý příměr nesnaží vyvrátit.

Podle nich toho lze u žen mnoho odvodit od poměru pasu vůči bokům. Čím větší je (tedy čím větší je číslo, které vznikne po vypočtení příkladu obvod pasu/obvod boků), tím s menší pravděpodobností otěhotní.

Tento poměr může dle expertů leccos vypovědět i o věku. Souvisí také s náchylností ke kardiovaskulárním chorobám a rakovině prsu – čím větší poměr mezi pasem a boky je, tím více riziko roste.

Množství viditelných tukových zásob rovněž sehrává roli při výběru partnera. Na rozdíl od poměru mezi pasem a boky však prozrazuje něco jiného. Body mass index (BMI) napoví, zda je žena schopna vydržet energeticky náročný porod a kojení.

Youtube.com

Odborníci toho „práskli“ hodně ale i na muže. Výzkumy a studie se často zaměřují na výšku coby klíčovou vlastnost. A opodstatňují klišé, že ženy prahnou po vysokém a pohledném cizinci. Jen vysoce kvalitní jedinci jsou podle nich schopni investovat fyzické zdroje do rozvoje tělesné výšky. Proto vyzařují fyzické i duševní zdraví.

Výška u mužů má ale hodně co dělat i se společenským životem. Čahouni se pyšní lepším společenským statusem, prestižnějším vzděláním a vyššími příjmy. To může navodit dojem, že vysocí muži jsou asertivnější a dominantnější než jejich menší kolegové. Nejeden výzkum potvrdil, že vzrostlí muži jsou více žádoucí a přitahují atraktivnější ženy.

2. Zuby

Subfoot.com

Ani vysoký a pohledný muž ale nemůže uspět, pokud odhalí nevzhledný chrup. Čert vem žlutou barvu v porovnání s chybějícími zuby. Právě ty mohou být příznakem chabého genetického zdraví, nedostatku živin, kardiovaskulárních nemocí či mozkové mrtvice.

Nelze vyloučit ani specifické genetické poruchy v čele s Rapp-Hodgkinovým nebo Robinowým syndromem. Žlutě zabarvený chrup může na svého majitele prásknout nevhodný jídelníček i věk – senioři mívají typicky tmavší a žlutější zuby.

3. Umělá vylepšení vzhledu

Project4gallery.com

Lidé se snaží zvýšit svou atraktivitu také pomocí kosmetiky, barev na vlasy, šperky a tetováním. Právě to je spojeno s řadou zdravotních rizik. U tetovaného se může objevit alergická reakce, bakteriální infekce a hrozí nemoci přenášené krví.

Co z toho plyne? Potetovaní jedinci, u kterých se tyto nežádoucí projevy neobjevily, se zřejmě těší výborné imunitě a fyzické kondici. Kvůli tomu potetovaní muži s oblibou své umělecké kousky vystavují. Pod tetovací jehlu nejčastěji míří muži od 25 do 34 let. A častěji si nechávají pomalovávat kůži v místech, které nejdou skrýt oděvem. Proto ženy hodnotí potetované muže coby zdravější druhy.

Upřednostňovat vzhled před všemi ostatními atributy bychom ale při výběru partnera neměli. Nezapomínejme na stejně důležité vlastnosti, jako je třeba smysl pro humor. Záleží i na vztahu, který hledáme. Při volbě celoživotního partnera budeme postupovat obezřetněji.

Zdroj: The Independent

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články

Zavří­t reklamu