Fit a krásnátestovánísoutěže

Neměla to v životě lehké: Herečku Danu Medřickou zasáhla smrt osudové lásky i prvorozeného syna

Zdroj:archiv

+ 8 fotek+ 9 fotek
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

S Danou Medřickou se život rozhodně nemazlil. Sice byla úspěšnou herečkou, kterou si můžeme pamatovat ze seriálů F. L. Věk nebo Nemocnice na kraji města, ale v soukromí mnohdy trpěla. Na následky nemoci jí zemřel prvorozený syn a po letech i manžel. Profesionálkou v oboru ale zůstala až do své smrti.

Barbara Lorenzová 28. dubna 2018

Dana Medřická se narodila roku 1920 v Praze a byla českou herečkou, na kterou budeme ještě dlouho vzpomínat. Herečkou chtěla být odjakživa. Odmaturovala na gymnáziu a nastoupila na konzervatoř, kterou nedokončila. V divadle v Brně dostala své první angažmá. Působila ale i v Plzni nebo v Praze.

Velký úspěch jí přinesla role Slávky Hlubinové v Měsíci nad řekou, ale výrazná byla i v roli Blanche v Tramvaji do stanice Touha. Na televizních obrazovkách zářila také, namátkou v seriálech Taková normální rodinka, F. L. Věk nebo Nemocnice na kraji města.

V soukromí se s ní život nemazlil. Vzala si Václava Vydru mladšího, se kterým měla syna, též herce, Václava Vydru. Její muž po dlouhé nemoci zemřel v roce 1979, jejich vztah ustál mnohé. Třeba i to, že v pětadvaceti herečka porodila syna, který v jednom roce opustil tento svět. V den pohřbu miminka Medřická dokonce hrála představení. Až po letech měla herečka syna druhého, zmíněného Václava.

Thumbnail # Pět osudových mužů krásné Jany Brejchové
Mohlo by Vás zajímat:

Pět osudových mužů krásné Jany Brejchové

Několik let po smrti svého muže se Medřická seznámila se Španělem Artemiem, který ji bezmezně obdivoval a stal se jejím druhým manželem. Žili spolu pouze rok, jelikož v roce 1983 herečka zemřela. Skonala náhle a nečekaně na následky infarktu. Lékaře vyhledala sama, jelikož se necítila dobře, na EKG vyšetření se ale nedostavila kvůli premiéře představení svého syna, a to se jí stalo osudným.

Herečka je pro české publikum nezapomenutelnou legendou a dodnes můžeme vídat některé seriály, které televize opakuje. Její syn Václav Vydra, který nese jméno po otci, ale i po zemřelém bratrovi, o ní mluví s láskou, a to si excelentní herečka jistě zaslouží.

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články

Zavří­t reklamu