Fit a krásnátestovánísoutěže

Ženy nudí sex už po 12 měsících, odhalila věda

Ženy nudí sex už po 12 měsících, odhalila věda
Zdroj: Pixabay.com
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Možná vás titulek překvapil. Vždyť jsou to muži, kteří se začnou v posteli rychleji nudit – protože častěji zahýbají. Neklidní by však měli být právě mužští partneři. Nejen s ohledem na závěry nové studie.

Barbara Lorenzová 17. října 2017

Už dříve totiž experti odhalili větší sklony k milostnému podrazu u žen. Víc než polovina z nich cítí „právo“ na sexuální uklouznutí, pokud se tak stalo i jejich matkám.

Ani nová studie ze Southampton University nepřispívá duševnímu klidu mužských partnerů. Podle ní ženy ztrácí zájem o sex už po 12 měsících soužití.

Vědci si pro svůj experiment přizvali 4 839 mužů a 6 669 žen mezi 16 a 74 lety. Upadající sexuální drajv s věkem přiznala obě pohlaví, ovšem byly to ženy, u nichž libido klesalo rychleji.

A to speciálně u těch, co během uplynulého roku přivedly na svět ratolest nebo měly děti mladší pěti let.

„To se může dít kvůli únavě spojené se základní pečovatelskou rolí. Nebo tomu, že denní stres postihuje sexuální fungování u žen více než u mužů. Může za to zřejmě i pozornost upřená na výchovu malých dětí,“ vysvětlili autoři studie.

To se bavíme o důvodech, které mohou způsobovat brzký sexuální nezájem u žen. Obě pohlaví se pak shodla na několika dalších faktorech, které negativně ovlivňují jejich chuť na sex – jako nedostatek emoční blízkosti, nekomfort při mluvení o sexu a chabé zdraví. Méně častěji jmenovali sexuálně přenosné choroby a zkušenosti s nuceným sexem.

Nejenže u žen klesal sexuální zájem rychleji, ale i častěji. Snížené libido uvedlo 34 % dotázaných žen a pouze 15 % dotázaných mužů. Lišil se i věk, v němž obě pohlaví pociťovala nízkou chuť na sex: ženy spíše mezi 55. a 64. rokem života, muži mezi 35. a 44. rokem.

A ačkoliv by se mohlo zdát, že jedním ze „zlodějíčků“ libida u žen je menopauza, výzkumníci nezjistili přímou souvislost mezi těmito dvěma faktory.

Výzkum publikoval časopis British Medical Journal Open.

Zdroj: The Independent

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články

Zavří­t reklamu