Šátek jako nestylovější doplněk léta: Okouzlující detail, vzdušný plážový outfit a mnoho dalších nečekaných variací

Šátek jako nestylovější doplněk léta 2024: Okouzlující detail i vzdušný plážový outfit
Zdroj: Oficiální materiály prodejců/koláž Lifee
Super způsob, jak v létě naložit s velkým šátkem, je využít jej jako plážové pareo, čili sukni uvázanou na uzel. (Next, 450 Kč)Šátek zvaný sarong, který je vhodný k úvazu nahrazujícím lehké šaty, najdete například v Marks&Spencer. (599 Kč)Uvázat si šátek místo topu letos také patří mezi hity. (H&M, 359 Kč)Šátkové pončo je další z příkladů letní varianty šátkových oděvů. (Lauren Ralph Lauren,2 890 Kč+ 12 fotek+ 13 fotek

Šátek je skvělým a nadčasovým doplňkem nejen v létě 2024. Malý hedvábný i praktický a krásný bavlněný ve větších rozměrech, letos se vám opět budou hodit ve všech podobách.

Jana Elfmarková
Jana Elfmarková 14. 06. 2024 08:00

Rihanna jej ráda nosí přes kšiltovku, hitem ale jsou i mnohem přízemnější, o to však nadčasovější způsoby, jak v létě nosit šátky všeho druhu. Ozdobit tak mohou nejen vaše vlasy, šíji nebo boky. Stylově je můžete uvázat třeba i na kabelku.

Nestárnoucí ozdoba do vlasů

Pokud vás zaujal styl, jakým jej rády nosí celebrity, ale chcete o něco méně výrazný prvek, který doladí váš letní look, uvažte si šátek do vlasů jednoduše "po staru", s vynecháním čepice. Jednoduše malý čtvercový i podlouhlý obdélníkový šátek složte do úzkého pruhu a uzel umístěte v týlu pod vlasy.

Ani styl tzv. "na piráta" není out, skryje nedoladěnou frizúru nebo jen vyšperkuje váš aktuální outfit laděný do ležérních boho tónin.

Sarong nebo pareo, znáte rozdíl?

O vázání jde i v dalších případech trendy letních šátkových variací. Plážovým outfitům prospěje styl postavený na sukni či šatech vázaných z rozměrných kousků lehké tkaniny. Pareo nebo sarong jistě znáte, letos je pro něj znovu v letních trendech spousta místa. A jaký je mezi nimi rozdíl? V podstatě žádný, jedná se pouze o dvě pojmenování téhož, tedy oděvu uvázaného z velkého šátku.

Sluší na kabelce nebo na zápěstí

Šátek se může stát také detailem dalších doplňků. Uvázat jej můžete na kabelku či tašku, stejně jednoduše ozdobí vaše zápěstí a samozřejmě nesmíme opomenout ani nejelegantnější způsob šátkové ozdoby, drobný, na jednoduchý uzlík uvázaný šátek kolem krku.

V případě, že se s večerem ochladí, noste v tašce pro takové případy větší bavlněný šátek, který můžete přehodit přes ramena, až se budete vracet domů pozdě po západu slunce.

Na výběr trendy šátků všech rozměrů a využítí se můžete podívat do přiložené fotogalerie.

Bohuš Matuš a jeho o 30 let mladší manželka Lucie: Když jsem Bohuše ukázala poprvé mamince, tak se složila

Bohuš Matuš a jeho o 30 let mladší manželka Lucie: Když jsem Bohuše ukázala poprvé mamince, tak se složila

Související články

Další články