Pět tipů na dokonalou letní péči o pleť, vlasy i tělo: Zásadní je hydratace, ochrana před sluncem i pečlivá očista

Dokonalá letní péči o pleť, vlasy i tělo: Hydratace, ochrana před sluncem i pečlivá očista
Zdroj: Freepik
Ochranný sprej proti slunečnímu záření, Goldwell, 295 KčOchranný sprej Solar Helio Spray pro vlasy namáhané sluncem, System Professional, 490 KčOchranný sprej Sun protection Spray, Balmain, 990 KčOchranná mlha na vlasy s UV filtrem,Summer Protect, Anwen, 256 Kč+ 21 fotek+ 22 fotek

Magazín Lifee vám přináší pět tipů na dokonalou každodenní péči, díky které si letní dny plné zábavy a sluníčka užijete naplno, aniž by si z něj vaše vlasy, pleť či tělo odnesly nepěkné vzpomínky a zůstaly zdravé, krásné a dokonalé.

Jana Elfmarková
Jana Elfmarková 14. 05. 2024 16:30

Slunce, horko, slaná či chlorovaná voda i bezstarostné letní ponocování může dát našemu tělu, pleti i vlasům pořádně zabrat. Aby se na nich uvolněná letní atmosféra plná zábavy, relaxace a sluníčka nepodepsala, je třeba dodržovat několik základních rad, díky kterým si léto užijete naplno a v celé své kráse.

Důsledně hydratujte, zevnitř i zvenčí

Hydratovaná pleť vypadá svěže, krásně a zdravě. Obzvlášť v létě tak na pečlivou hydrataci dbejte na každém kroku. Samozřejmostí je pitný režim, dostatek tekutin tělo chladí, detoxikuje a pokožce dodává zdravou pružnost a zářivost. Vedle pitného režimu neopomíjejte v letních parnech hydratovat také zvenčí. Skvěle k tomu poslouží speciální mlžné přípravky z minerálních vod, které vás navíc příjemně osvěží. A mohou obsahovat i potřebný UV faktor.

Pečlivá ochrana proti slunci

Ochrana před UVA a UVB zářením je samozřejmostí po celý rok. V letních měsících to ale vzhledem k intenzitě slunečního záření i času, který trávíme vystaveni jeho účinkům, platí dvojnásob. Neopomíjejte tedy chránit před zhoubnými účinky pokožku celého těla, obličeji a dekoltu věnujte intenzivnější péči s vyšším ochranným faktorem.

Vlasům dopřejte blahodárnou spršku

Také vlasům ostré letní sluníčko spolu s vysokými teplotami a koupáním ve slané či chlorované vodě dvakrát neprospívá. I těm proto v letním období věnujte maximum starostlivosti. Šetřit je můžete vynecháním všech tepelných úprav, navíc je můžete před sluncem chránit speciálními přípravky, podobně jako pleť. Obvykle mají charakter spreje či vodní mlhy a na vlasy je jednoduše nastříkáte. Po slunění můžete vlasům dopřát také další ozdravné procedury prostřednictvím šampónů či kondicionérů určených pro vlasy vystavené slunci.

Když make-up, tak lehký a voděodolný

Pokud se ani v létě neobejdete bez výrazného make-upu, vyměňte hutné a krycí druhy za lehčí varianty, ideálně voděodolného charakteru. Těžší druhy make-upu se vlivem vysokých teplot nejen nepěkně roztékají, také ucpávají póry a zvyšují riziko vzniku pupínků či akné. Vsaďte třeba na lehký BB krém s SPF faktorem, který pleť barevně sjednotí, ale minimálně zatíží.

Zásadních pár minut před usnutím

Pravidelná beauty rutina sestávající z ranní a večerní péče o pleť s letními měsíci získává na vyšší důležitosti. Přestože nás krásné počasí láká k delšímu ponocování a donutit se k pečlivému odlíčení a vyčištění před ulehnutím do postele bývá náročnější, výsledek se vám rozhodně vyplatí. Čistit, tonizovat a hydratovat tak nikdy nezapomínejte, pravidelná a pečlivá péče bude na vašem obličeji znát.

Přípravky, které vám s letní beauty rutinou skvěle pomohou, najdete ve fotogalerii pod článkem.

Superstar Alžběta Kolečkářová o smrti milovaného partnera: První půlrok jsem jenom brečela a bránila naše děti

Superstar Alžběta Kolečkářová o smrti milovaného partnera: První půlrok jsem jenom brečela a bránila naše děti

Související články

Další články