Lednice na kosmetiku je šikovný pomocník: Zlepší účinky očních krémů či rolleru. Některé produkty do ní ale nepatří

Mini lednice pro péči o pleť a make-up InnovaGoods, 55 euro.
Zdroj: Oficiální materiály prodejce
Chladnička na kosmetiku. StylPro, prodejce Lookfantastic, 1820 Kč.Nádoba na kosmetiku. Maribella, 619 Kč.  Kosmetická mini lednička. Meloni, prodejce Pilulka, 1849 Kč. Pretty Cool chladnička na kosmetiku. Klarstein, 2899 Kč+ 3 fotky+ 4 fotky
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Mít v lednici noční krém, oční sérum či masážní roller není nic neobvyklého. Napadlo vás ovšem někdy, že na všechny tyto kosmetické produkty můžete mít i speciální mini lednici?

Dana Klementová
Dana Klementová 23. září 2022

Na trhu je již několik let k dostání malá lednice určená výhradně na kosmetiku. Stojí obvykle do 3 tisíc korun, má objem 4 – 6 litrů a kromě chladicí funkce mají některé z nich zabudovaný i ohřev, který využijete například na nahřátí ručníků či masážních olejů. Jaké produkty do kosmetické lednice patří, a jaké nikoliv? 

Petra Černocká si nechala poradit s péčí o pleť od sousedky: Škvaří si sádlo a vypadá fantasticky
Mohlo by Vás zajímat:

Petra Černocká si nechala poradit s péčí o pleť od sousedky: Škvaří si sádlo a vypadá fantasticky

Oční krémy a séra

Oční krémy jsou jedním z produktů, které se do lednice určitě hodí. Studený krém dokáže pokožku krásně vypnout, a především osvěžit, což oceníte zejména během horkých letních měsíců. Nižší teplota navíc může životnost produktů péče o oční okolí výrazně prodloužit

Hydratační krémy

U hydratačních přípravků si dejte pozor, aby neobsahovaly oleje. V tu chvíli nejsou do lednice vhodné. V případě hydratačních krémů a sér obecně záleží na jejich složení. Některé složky totiž mohou při nižších teplotách měnit konzistenci. Které, to snadno zjistíte domácím testem. Do lednice nejprve vložte odebranou trošku krému a za pár hodin uvidíte, zda změní konzistenci. 

Kyselina hyaluronová neprospívá jen pleti: Hydrataci, lesk a hebkost navrací také vlasům
Mohlo by Vás zajímat:

Kyselina hyaluronová neprospívá jen pleti: Hydrataci, lesk a hebkost navrací také vlasům

Obličejové mlhy a pleťové masky

Zřejmě každá žena zná ten blažený pocit, když si v horkých dnech aplikuje na pleť vychlazenou pleťovou masku či mlhu. Právě tyto produkty proto do lednice určitě patří a jistě je oceníte i po probdělé noci, kdy cítíte, že je váš obličej nateklý a kruhy pod očima výraznější než kdy jindy. 

Masážní roller

Ať už se ráno líčíte, či nikoliv, vždy si zkuste najít alespoň pár minut na krátkou masáž obličeje a dekoltu pomocí masážního rolleru, který pokožku nádherně prokrví a pomůže zmírnit otoky kolem očí. S vychlazeným rollerem vám masáž půjde ještě lépe a výsledky budou mnohem viditelnější. Rozhodně si proto v kosmetické lednici udělejte místo i na něj.

Influencerka Dominique Alagia (17): Ti nejlepší mohou na TikToku vydělat i 400 tisíc měsíčně, ale je to psychicky náročná práce

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín Lifee.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Další články