Ultra módní trend ze Švédska: Kabátek s přišitou šálou se dá nosit na dva způsoby

11 trendy kabátů se šálou: Scarf jackets vás zaručeně zahřejí
Zdroj: Oficiální materiály prodejců/ koláž: Lifee
Ikonický kabát Totême pořídíte za 880 euro.Pořídit jej můžete hned v několika neutrálních barvách, přesně v duchu stylu tichý luxus. (880 euro)Klasický plášť ozvláštněný šálou nabízí také značka Jaeger, Marks & Spencer, 14 990 Kč.Vlněný plášť s šálovým prvkem z nabídky zimní kolekce řetězce H&M. 2 499 Kč+ 7 fotek+ 8 fotek

Vyznáváte jednoduchý elegantní styl? Pak si jistě oblíbíte půvabný módní kousek, kterému současné počasí nahrává do karet. Tzv. scarf jackets, tedy kabátky s šálou nejenže skvěle vypadají a zahřejí, navíc dovedou perfektně zapadnout do vaší zimní garderoby, aniž by nabouraly její uhlazený a vyladěný charakter hodný kapsulového šatníku. 

Jana Elfmarková
Jana Elfmarková 08. 12. 2023 05:00

Jako první v jeho novodobé éře s kabátkem tohoto typu vyrukoval módní dům Totême. Kdoví, zda právě jeho krátký plášť s ovinovacím prvkem a výrazným štepováním byl jediným impulsem pro pozvolný nástup toho praktického a slušivého svrchníku. Jisté ale je, že právě tato značka je synonymem pro styl zvaný tichý luxus a nejedna její položka dovede ovlivnit vnímání módy a inspirovat k nadšenému napodobování.

Inspirativní šálový prvek ze Stockholmu

Úspěšná stockholmská módní značka Totême svou kreativní inovací světu módy nevtíravě vtiskla novou (nebo znovuobjevenou) podobu. Elegance a styl šálového prvku stojí za vyzkoušení, letos už jej hojně najdete i v kolekcích dalších značek, vybrat si tak můžete z mnoha různých zpracování. Inspiraci kabátkem od švédské značky přiznává například kreativní ředitel značky Ted Baker, Anthony Cuthbertson: “Když jsem ho poprvé uviděl, došlo mi, že se rodí nový trend, který nesmíme přehlížet. Vytvořili jsme tak vlastní variaci kabátku, která se velmi dobře ujala,popisuje designér pro módní server Refinery29 obrovskou popularitu novátorského střihu.

Kopírování za každou cenu

Přílišné napodobování ale postupně snižuje status luxusního a ikonického původního kousku. Zatímco loni ještě (nejen díky vyšší pořizovací ceně okolo 20 tisíc korun) patřil vyšívaný plášť značky Totême k exkluzivnímu tipu na dokonalý kousek do nestárnoucího kapsulového šatníku každé milovnice skandinávského stylu, letos už se internet hemží jeho lacinými napodobeninami. Přesto ale především kouzlo přinechané šály stylového vlněného kabátku svět módy vnímá jako jasný přínos. A vlastnit originál, to znamená přidanou hodnotu nestárnoucího a kvalitního materiálu i zpracování.

Šálu noste dle nálady

Na samotných nositelkách tohoto trendu je, zda využijí tradiční funkci šály, a budou ji nosit elegantně a s hřejivým efektem ovinutou kolem šíje a přehozenou přes ramena, nebo se z praktického detailu stane především zdobný prvek. To když jej necháte elegantně spuštěný v předních partiích.

Ikonický model značky Totême i jím inspirované krásné svrchníky s šálou v mnoha cenových hladinách si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.

Zuzana Zlatohlávková z Dobré ráno, Brno! odhalila soukromí: Ve své chýši praktikuje čínskou medicínu, jehličky píchá i dětem

Zuzana Zlatohlávková z Dobré ráno, Brno! odhalila soukromí: Ve své chýši praktikuje čínskou medicínu, jehličky píchá i dětem

Související články

Další články