Trendy džíny pro ženy 50, 60 či 70+: Sáhněte po slušivém bootcut střihu nebo ultramódních širokých nohavicích

22 trendy džín pro ženy 50, 60 či 70+: Slušet budou bootcut střihy či ultramódní široké nohavice
Zdroj: Oficiální materiály prodejců, Profimedia/ koláž Lifee
Džíny bootcut s vertikálním členěním prodlužují siluetu. ( Abercrombie&Fitch, 2380 Kč)Bootcut střih s vysokým pasem, Esprit, 1 689 Kč.Tmavá pevná džínovina, vyšší pas a rovné, pohodlné nohavice. Délku vybírejte tak, aby vám sahaly alespoň k hornímu lemu podrážky bot. (Ulla Popken, 1 299 Kč)Rovné nohavice můžete ohrnout, vždy ale jen jednou. (DKNY, 2 760 Kč)+ 18 fotek+ 19 fotek

Zásadní poučka (nejen při výběru džín) vždy zní: Musíte se v nich cítit pohodlně a musí odpovídat vašemu módnímu stylu. Vystupování z komfortní zóny je to poslední, co od tak nadčasového a univerzálního kousku, jakým denimové kalhoty dozajista jsou, potřebujete. Nikde ale není psáno, že jsou vám od určitého věku některé střihy zapovězeny. Ve věku 50+ stačí jen zohlednit konkrétní tvary a vždy vybírat jen perfektně padnoucí kousky.

Jana Elfmarková
Jana Elfmarková 18. 01. 2024 08:00

Vše závisí jen na vás. Pokud se nehodláte vzdát slim fit střihů po padesátce, rozhodně se jim nevyhýbejte. Vždy je můžete kombinovat s delšími horními díly, zvýraznit pas páskem nebo střihem topu a přiléhavá silueta jejich typických nohavic tak zůstane ve vašem šatníku bez ohledu na váš rok narození. V pokročilejším věku si dávejte pozor jen na příliš přiléhavé tzv. skinny varianty, pod kterými se rýsuje sebemenší nedokonalost. Pokud ale dostatečně silná džínovina obsahuje navíc i elastická vlákna, není nutné vyhýbat se ani tomuto stále oblíbenému druhu.

Bootcut: Klasika, která sluší všem

Jednoznačně nejslušivějším střihem nohavic, které s přibývajícím věkem svých nositelek nezískávají žádné minusové body, je tzv. bootcut, a v dnešních dnech také výrazněji rozšířený tvar nohavice zvaný flare, čili, méně či více výrazné zvonové dolní partie. Přiléhavý tvar v oblasti stehen postupně se rozšiřující směrem ke kotníkům kouzlí se siluetou vždy velmi zdařile. Názorně to potvrzuje i dvaapadesátiletá Denise Richards, která džíny doladila trendy kratičkou bundou s kožíškem a podpatky, vyrazila si totiž v džínách do společnosti. Herečka, kterou znáte například z filmu Láska nebeská nebo Hvězdná pěchota, je sice drobného vzrůstu, univerzální střih, který si vybrala, ale zaručeně padne vesměs jakékoliv postavě.

Mum či boyfriend džíny po 50? Raději ne  

Méně vhodné jsou naopak volnější tvary nohavic se sníženým sedem, zúžením ke kotníkům a zkrácené varianty takových střihů, jako jsou mum nebo boyfriend. Pokud se jich nehodláte vzdát, myslete na celkový styling a dbejte na to, aby vám nepřidávaly příliš objemu v bocích a oblasti bříška a naopak neubíraly potřebné výškové centimetry. Kombinujte je s přiléhavými horními díly a oversize sakem rovného střihu, kterému můžete pomoci s vypasovanější siluetou přidaným páskem.

Široké nohavice s vysokým pasem

Zato trendy široké nohavice, které ideálně sahají téměř až na zem a pas kalhot šplhá vysoko k žebrům, si říkají o vyzkoušení v každém věku. Ani zde nezapomeňte na pásek, pokud horní díly zakasáte (a nemáte příliš klenuté bříško postavy typu jablko), je obzvlášť potřebný. I široké džíny ale můžete kombinovat s delšími topy, svetry či saky. Nebojte nekombinovat, vždy se ale řiďte základní poučkou, a to je výběr té nejlépe padnoucí velikosti i konkrétního střihu. Pokud se necítíte v modelech, kde je trup opticky přestřižený zvýrazněnou pasovou linií, klidně zkuste modely s pasem umístěným níže, také umí vypadat stylově.

Pro ženy 50+: Slušet budou šedé i bílé džíny

Než se pustíte do obnovy vašeho džínového šatníku po padesátce, myslete i na další varianty, než je klasický modrý denim. Základní kousky, které vám perfektně padnou, mějte ve skříni ideálně hned v několika barevných variantách. Neztratí se džíny v černém či šedivém provedení i bílé a krémové varianty. Těm ale z praktických i stylových důvodů dopřejte více prostoru spíše v letních měsících.

Nakoukněte do galerie, jistě tam své vysněné džíny najdete...

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Související články

Další články