Módní rady pro ženy 50+ od návrhářky Beaty Rajské: Výstřihy a minisukně přidávají věk, volné a delší šaty jsou to pravé

Módní rady pro ženy 50+ od návrhářky Beaty Rajské: Výstřihy a minisukně přidávají věk, volné a delší šaty jsou to pravé
Zdroj: Herminapress
Návrhářka Beata Rajská odhalila kolekci, kterou sestavila u příležitosti letošního 133. ročníku Velké pardubické se Slavia pojišťovnou.Sama Beata Rajská oblékla koktejlky v trendy odstínu Viva Magenta.  Modely si lichotivě hrají s ženskou siluetou.Beata Rajská představila také světlý dámský oblek s vertikálními pruhy, které opticky prodlouží postavu.+ 9 fotek+ 10 fotek

Módní návrhářka Beata Rajská (60) radí v rozhovoru pro Lifee.cz ženám 50 plus, jaké oblečení je zbytečně postaršuje, a jaký střih šatů by naopak měly zvolit, aby vyniklo to, co je na nich krásné. Jaká pravidla má nošení klobouku? A jak vypadá nejnovější kolekce šatů, kterou Beata Rajská představila na módní přehlídce?

Veronika Nováková
Veronika Nováková21. 09. 2023 12:00

Podle módní návrhářky Beaty Rajské (60) by ženy po padesátce měly volit šaty volnějšího střihu, nepříliš upnuté a v délce, která elegantně zakryje nedostatky. Bát by se naopak neměly barev, ať už výraznějších, typu trendy barvy Viva Magenta, nebo pastelových, jak s oblibou prezentuje první dáma České republiky Eva Pavlová (58). Také ona se u Beaty Rajské obléká.

Po padesátce pracujte s každým centimetrem

"Myslím, že po padesátce je důležité pracovat s každým centimetrem látky. Krátké nebo příliš obepnuté šaty mohou prozradit věci, které už prozrazovat nechcete," radí v našem rozhovoru uznávaná odbornice. Ženy by se podle ní měly raději zaměřit na barvu šatů nebo zajímavé detaily. V kolekci, kterou aktuálně předvedla novinářům, můžeme vidět například peleríny, klobouky nebo fascinátory.

Roky vám přidá výstřih odhalující vrásky v dekoltu

Beata Rajská také pro Lifee.cz definuje konkrétní chyby v oblékání, kvůli kterým si dámy častokrát neúmyslně přidávají roky navíc. "Velmi často na ulicích, ale také na společenských akcích vídám, že stará by chtěla mladou býti, což je jedna z vůbec nejhorších věcí," pozastavuje se návrhářka nad některými outfity, které oblékají starší ženy, a to včetně těch, které jsou známými osobnostmi. "Znamená to třeba nevhodně kraťoučké sukně. O to hůř, pokud jsou minisukně v kombinaci s velkými výstřihy, ve kterých už vidíte vrásky v oblasti dekoltu," poukazuje Beata Rajská na častý nešvar padesátnic.

Každá žena může nosit klobouk

Pokud ovšem chcete svůj outfit ozvláštnit, chybu neuděláte vhodně zvoleným kloboukem nebo fascinátorem, jak ukázala Beata Rajská na modelech, které předvedla v Café Mozart (Kate Middleton vynesla netradiční doplněk: Pánský klobouk za 2800 korun ale není zdaleka jediný v jejím šatníku). Upozornit tak chtěla na blížící se Velkou pardubickou, která letos proběhne 8. října. "Jak říká moje paní modistka, dáma, které je 92 let, každá žena může nosit klobouk. Důležité je vybrat správný tvar," ilustruje Beata a popírá tak tvrzení některých stylistek, podle kterých klobouk opticky zmenšuje postavu. "Velké klobouky jsou krásné na vysokých dámách. Dámy menšího vzrůstu mohou mít fascinátory, ale i větší kloboučky. Tam už se ale pracuje s každým centimetrem," radí Beata Rajská.

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Související články

Další články