Kate Middleton vynesla netradiční doplněk: Pánský klobouk za 2800 korun ale není zdaleka jediný v jejím šatníku

Kate Middleton
Zdroj: Profimedia/koláž Lifee
Kate Middleton znovu nadchla své fanoušky. Na bohoslužbu nedaleko zámku Balmoral si vzala pánský klobouk s peřím.Hnědý vlněný klobouk Hicks&Brown zdobený peřím stojí 99 liber, tedy asi 2 800 Kč.Kate jím doplnila dlouhý béžový trenčkot Marlborough značky Holland Cooper, který v obchodech vyjde na 849 liber, tedy asi 24 tisíc korun.V klobouku, tentokrát od Philipa Traecyho, se Kate objevila v kostele také na sklonku loňského roku. Doplnila jím kabát od Alexandera McQueena.+ 6 fotek+ 7 fotek

Ať si na sebe Kate Middleton (41) oblékne cokoli, sluší jí to. Důkazem budiž nedávná návštěva bohoslužby ve skotském městečku Crathie nedaleko zámku Balmoral, kam vždy elegantní princezna z Walesu dorazila v béžovém trenčkotu a hlavně pánském klobouku zdobeným peřím za 99 liber. A není to poprvé, co se Kate uchýlila k tomuto netradičnímu doplňku.

Tereza Švandová
Tereza Švandová01. 09. 2023 11:30

Britská královská rodina každoročně pobývá konec léta na skotském zámku, kde také loni skonala královna Alžběta II. Společně strávený čas pak její členové prokládají polooficiálními akcemi, jako byla například návštěva kostela v Crathie.

Kate Middleton a její outfit s pánským kloboukem

A pro podobné záležitosti má Kate připravený speciální šatník. Jak už v minulosti opakovaně dokázala, do kostela nezřídka volí jako pokrývku hlavy pánský klobouk. Tentokrát si vybrala tmavě hnědý vlněný s peřím od značky Hicks&Brown za 99 liber (2 780 Kč), kterým vhodně korunovala béžový tartanový trenčkot Marlborough od značky Holland Cooper za 849 liber (23 900 Kč).

Vlasy si princezna nechala svázat do nízkého drdolu a decentní šperky skvěle doplňovaly lehký make-up zakončený růžovou rtěnkou. Jednoduchý, a přitom až překvapivě elegantní podzimní look, který zanedlouho bezpochyby najde uplatnění i v našich zeměpisných šířkách.

Pánský klobouk jako ideální doplněk do chladných dnů

Kate Middleton už roky patří k fanynkám pánských klobouků, byť v jejím oficiálním šatníku mnoho příležitostí k nošení nenajdou. Výjimkou bylo například video k desátému výročí sňatku s princem Williamem (41), na němž se Kate prohání s dětmi v pánském klobouku Suffolk s bažantím peřím, rovněž značky Hicks&Brown, za 133 liber (3 735 Kč). Od tohoto kousku, který si evidentně oblíbila, vlastní minimálně dva exempláře, a to v námořnické a olivové barvě. Ten námořnicky modrý měla na sobě například roku 2020 v kostele v Norfolku.

"Kate obvykle nosí formálnější oděvy, jenže když v zimní den zamíříte do kostela, jste rádi, když vám vlněný klobouk dodá alespoň trochu tepla," uvedla pro magazín People spoluzakladatelka značky Alice Leet-Cook. Mimochodem klobouk značky Beyond Retro za 38 liber (asi 1 000 Kč) na sobě měla tehdejší vévodkyně z Cambridge také v roce 2016, kdy se objevila na titulní stránce britské mutace časopisu Vogue.

Pánské klobouky nosí i hraběnka z Wessexu

Pánské klobouky si ostatně v rámci královské rodiny neoblíbila jen Kate. Nosí je také hraběnka z Wessexu Sophie (58) a nezříkala se jich ani královna Alžběta II. "Jen málo žen dnes nosí klobouk jako součást své pracovní uniformy," uvedl historik Robert Lacey v knize Elizabeth Holmes HRH: So Many Thoughts on Royal Style. "Od královny se jednalo o signál, že slouží vlasti a je v práci."

Zdroje informací:
Dailymail.co.uk
People.com

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Hvězda Ulice Anna Fixová otevřeně o nejtěžších chvílích v životě: Nechtěla jsem se probudit a žít

Související články

Další články